Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor eszik vagy iszik a...

Mikor eszik vagy iszik a törpenyúszim fura hangokat ad ki ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Ma van a 3dik napja, hogy elhozztam, es mikor eszik vagy iszik ilyen fura halk gagogas szeru hangit ad ki vagy mintha tele lenne az orra,gondoltam megfazasra is ez lehet az ?

Egyebkent egy 3 hónapos ivaros bakrol van szó :)

Eszik iszik futkarozik kinyulik szoval kulsoleg nem latni problemajat nem folyik az orra es csak picit csipas



#törpenyúl #kossorú
2015. aug. 22. 07:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor ad ki ilyen hangokat, ha eszik/iszik, máskor sosem? És akkor mindig vagy csak időnként?

Ha rendszeresen és csak evés vagy ivás közben, akkor ötletem sincs, még nem találkoztam ilyennel. Javaslom, látogass meg vagy hívj fel egy nyuszikhoz is jól értő állatorvost.


Az én egyik nyuszim imád habzsolni, néha annyira mohó, hogy majd megfullad, s ekkor néha hasonló hangot ad ki. Ez persze azért nem sűrű.


A csipás szem nem túl jó, okozhatja bármi, ami belekerült a szemébe, por, kosz, sérülés, huzat, tisztítószerek és fertőtlenítők, vitaminhiány vagy egyéb betegség, pl. orrhurut.


Esetleg lehet egyszerű nátha is, amit többek között a stressz - jelen esetben ez lenne a legvalószínűbb - is kiválthat. Bár ez általában nem csipás szemmel, hanem tüsszögéssel és orrfolyással jár. Én nem erre tippelnék, de nem zárom ki.

2015. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tusszog es az orra is folyik. De nem feheren . Kapot kamilla teat es a nozit is bekentem felrorralt kamillaval termeszetesen nem tuz forron
2015. aug. 22. 18:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont egyértelműen nátháról beszélünk, csakhogy nem mindegy, egyszerű nátha vagy fertőző nátha.


Az egyszerű náthát kiválthatja por, füst, rovarirtó, illóolaj vagy más erős szagok, de amire én jelen esetben gondolnék, az a stressz. Hiszen csak most hoztad el, új neki minden és mindenki, még fél. Miután hazahoztad, sokat zargattad? Tehát sokat voltál te vagy más ember/állat a közelében? Simogattad vagy ilyesmi?

Próbáld megszüntetni a náthát kiváltható tényezőket. Adj neki frissen szedett gyógynövényeket is enni (kamilla, gyermekláncfű stb.) néha segít, de ha nem, akkor is egészséges és szeretni fogja. Ha eddig ilyesmit nem evett, akkor persze eleinte csak keveset, fokozatosan szabad csak többet adni. Ha rövid időn belül nem lesz jobb, vidd állatorvoshoz.


A fertőző nátha komolyabb dolog, ha elkapja, gyakran kiújul, reménykedjünk, hogy nem ez a gond. Bakteriális fertőzés okozza és súlyos szövődményekhez vezethet, mint a tüdőgyulladás vagy az agy megfertőződése. Ez esetben mindenképp állatorvoshoz kell vinni, hogy antibiotikumot kapjon.


Mindkét nátha jele tüsszögés és az orr váladékozása, de a fertőzőnél ez a váladékozás erős, sűrű, és gyakran kötőhártyagyulladás vagy a mancs belső felének felrakódása is társul hozzá.


A kamillatea valóban gyulladáscsökkentő és nyugtató hatású a nyulakra tekintve is, de mégse alkalmazd. Sokan sajnos nem tudják, de kiszárítja a nyulak szemét, irritálja a nyálka- és szaruhártyát, így többet árt, mint amennyit használ!

2015. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem, de én nem a szemét hanem a nóziját kentem be ott nem szárítja. Mivel nem lázas, és nem olyan sűrű a váladék remélem, hogy csak nátha ha nem javul az állapota hétfőn elviszem addig gyógynővényekkel próbálkozom. Első nap nem nyúltunk be, de másnap egyszer megsimogattam, meg a kutyus is be szagolt lehet megijedt tőle . Mostanra már kezesbárány :)

Én is rengeteg oldalt végig nézem betegségekről kapcsolatban, de azt olvastam, hogy a fertőző nátha lázzal és gubbasztás+ levertséggel jár, nála ezt nem tapasztalom, ennek ellenére is felmerülhet a fertőzött fajta ?

2015. aug. 22. 21:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

És a kutya szabadon járkálhat a nyuszi ketrece körül? Milyen almot használsz? Nem volt esetleg huzat?


A fertőző nátha nem sűrűn jár lázzal, a bágyadtság sem mindig jellemző. Ezt hol olvastad? Direkt beírtam a keresőbe, az első 5 találat, amit kidobott, nem írta se a lázat, se a gubbasztást. A többit nem olvastam.

2015. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem a kutya egyszer ment be azóta sem.

Nincs bent nála alom hanem csak a wcbe van pellet multifit márkájú. Már nem emlékszem, hogy melyik oldalt többet is olvastam.

2015. aug. 22. 22:33
 7/14 A kérdező kommentje:
estére kiszoktam nyitni az ablakot, de ahonnan jön a szél le van takarva a ketrec .
2015. aug. 22. 22:33
 8/14 A kérdező kommentje:
A tenyésztőnél még nem volt nedves az orra és nem is tüsszögött, pedig sokáig beszélgettem a tenyésztővel.
2015. aug. 22. 22:35
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a por sem okozhatta. Biztos nem érhette huzat? Arra nagyon érzékenyek, erre majd a jövőben is mindig vigyázz! Erős szagok esetleg? Nem fújtál be rovarirtóval vagy ilyesmi? Lehet, hogy tényleg csak a stressz a ludas, de azért rákérdezek mindenre, hátha valami hibára rátalálunk, aminek a megszüntetésével segíted a gyógyulást és a jövőben is tudsz rá figyelni. Szóval elősegítheti még a betegséget a hőmérsékletingadozás, a túl száraz vagy túl párás levegő, a zsúfoltság. Mekkora helyen tartod? Fontos a helyes takarmányozás is. Mit kap egy nap enni?
2015. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem hinnem hogy huzat erte viszont igy este elegge gyoesan lehul a levego lehet fura volt neki . Multifit szena van elotte mindig es versela-lage tapja van ( nem tudom hogy kell pontosan irni ) amibol este kap egy maroknyit vagy picivel tobbet reggel meg par szemet. Mivel most lett 3 honapos most kezdem neki adni a zoldsegeket eddig kapott ket kis karika repat es zeller zoldjet . Biztonsag kedveert hetfon elviszem dokihoz ugyis van par kerdesem tole :) remelm addig javul valamit ha meg nem akkor az biztos nem normalis natha mert az magatol elmulik
2015. aug. 22. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!