Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz baja a nyulamnak ha...

Lesz baja a nyulamnak ha megevett egy egész almát magostól?

Figyelt kérdés
Van kint egy almafánk, nem nagyon csinálunk vele semmit, nem permetezzük vagy ilyesmi, csak úgy van. Elég speciális almák teremnek rajta, nagyon-nagyon picik és viszonylag sok magjuk van. Néhány ugye leesik, általában felszedjük, de egy ott maradt és a nyuszim mikor kiengedtem megette az egészet. Vagyis mikor észrevettem már a 3/4 része elfogyott, az összes magot megette. Lehet valami baja? 4 hónapos törpenyuszi.
2015. aug. 23. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Nyugodj meg, az égvilágon semmi baja sem lesz.

Most ezért biztos le leszek pontozva, de az én nyulaim többnyire magostól kapják az almát.

A mag szambunigrint tartalmaz, ami a szervezetben vízzel keveredve többek között kéksavra bomlik. A kéksav valóban mérgező. A kísérleti nyulak 50%-a belehalt a 3-4 mg/kg szambunigrinbe. Csakhogy 1 kg almamag 1 mg szambunigrint tartalmaz. Tehát ha egy 2 kilós nyulat veszünk, 6-8 mg szambunigrinre lenne szükség, hogy talán belehaljon. Ez 6-8 kg almamagot jelent. Mekkora is a súlya egyetlen almamagnak? Hány mag van egy almában? Egy nyúl az életben nem fog 6-8 kg almamagot megenni, ez irreális mennyiség. Ráadásul körülbelül 1 órán belül kellene megennie, mivel utána a kéksav lebomlik a szervezetben.

2015. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy lesz!
2015. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.. csak minden oldal azt írta, mérgező és tilos adni.
2015. aug. 23. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!