Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit szeretnék venni,...

Nyuszit szeretnék venni, törpét vagy minit, de nem tudom, hogy a kosorrú vagy az oroszlán fejű nyuszi a jobb választás. Egy 90x50x40-es ketrec elég lenne neki ha naponta kiengedném futkosni? Szobatisztaságra hogy tanítsam?

Figyelt kérdés

#szobatisztaság #ketrec #Milyen nyuszit?
2015. aug. 26. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik sem jobb mint a másik, csak kicsit máshogy néznek ki. Ha naponta kiengeded, akkor talán elég lesz. Szobatisztaságra nem kell nevelni, tudják maguktól, maximum ha néha nem a jó helyen végzi a dolgát, szedd össze a bogyókat és rakd az alomtálcába. És szerintem ne kisállat kereskedésben vedd, mert azok nincsenek normálisan kézhez szoktatva, és akkor már nagyon nehéz szelidíteni őket (én így jártam sajnos). Szerintem keress fel egy tenyésztőt vagy (most ezért biztos megköveznek páran) ismerősök között vagy pl Facebookon érdeklődj utána, hogy valaki "hobbi szinten" tenyészt e nyuszikat.
2015. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy pontosan melyik tetszik, azt neked kell eldönteni.

Az a ketrec viszont csak akkor lesz elég, ha jóformán egész nap ki-be mászkálhat. (A nyúl mozgásigénye a macskáéhoz hasonló) A legjobb egy pár nm-es részt elkeríteni neki, ahol 0-24-ben szabadon mászkálhat, a ketrec csak wc-re, enni, inni, aludni elég.

2015. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod eldönteni, oroszlánfejűt vagy kosorrút vegyél, akkor vegyél oroszlánfejű kosorrút! :D


A 90x50x40-es ketrec nagyon kicsi, emellett tényleg 0-24 órában ki kellene engedned. Ha mondjuk napi 6-8 órát van szabadon a lakásban vagy bármi más nagyobb területen, akkor kellene minimum 2-3 négyzetméteres ketrec, hogy a mozgásigényét viszonylag kielégíthesse. Ahogy az előző írta, a nyúl mozgásigénye körülbelül a macskáéval egyenlő. Tehát ha a ketrecben van, tekints rá úgy, mintha egy kiscicát zártál volna be.

Én is azt javaslom, keríts el neki néhány négyzetmétert, ami az ő birodalma lesz.


Szobatisztaságra nem kell nevelni, ugyanis zsákmányállat lévén alapból nem piszkítanak össze-vissza, általában kijelölnek egy helyet és annál maradnak. Azonban sosem lesznek olyannyira szobatiszták, mint a kutya, macska vagy az ember. Ez a különleges emésztésüknek köszönhető, ami miatt evés közben szinte mindig bogyóznak. Tehát ha nem akarsz kósza bogyókat, akkor tegyél alomtálcát mindenhova, ahol táplálék is van, függetlenül attól, hogy az táp, széna, ág vagy zöldségféle. Valahogy így:

[link]

[link]

Oké, emellett is lehet 1-2 bogyó ott, ahol nem kellene, mert ugrálás közben véletlenül kigurul, de az már teljesen elhanyagolható.

2015. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!