Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulam tap etetesnel...

Törpenyulam tap etetesnel mindig farkasehes. Miert?

Figyelt kérdés
Szoval reggel este fel marek tapot kap, egesz nap szena, elvan vele. Mikor adom neki a tapot, mint aki egy hete nem evett. Ennyire ehes lehet? Nem jol etetem, be kene zabaltatni? Azert azt nem akarom. Zoldseg is van minden nap. Masnal is ilyen a nyuszko?

2015. aug. 26. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jól eteted. A nyulak nálunk is etetésnél rávetik magukat a tápra. A nyúl nagyon kényes a túletetésre, könnyen fel is fújódik.
2015. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden nyuszi kis éhenkórász, ez így van jól. Szénája legyen bőven mindig, jól csinálod. 🐰
2015. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, megnyugodtam :)
2015. aug. 26. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha a nyulak megfelelő mennyiséget kapnak, akkor általában nem zabálnak, a táplálékot szépen beosztják, nem egyszerre eszik meg. A vadon élő nyulak napi 50-100 kisebb étkezést tartanak. Az enyémek egyszer kapnak egy nap, délután 3 fele. Az adag mindig akkora, hogy másnap dél körülre fogy el. A te nyuszid tápmennyisége bőven elég, még sok is abból az egészségtelen vacakból. Mellé viszont sokkal több zöld kellene. Nem zöldség és gyümölcs, hanem a legfőbb, legegészségesebb, legtermészetesebb táplálékuk, amit a vadonban is ennének. Ott nem igen találkoznak magvakkal, gyümölcsökkel, zöldségekkel. Fűféléket, gazokat, gyógynövényeket, leveleket, ágakat esznek. Szervezetük, emésztésük erre specializálódott. Ezek - ellenben a bolti száraztápokkal - egészségesek, rengeteg tápanyagot tartalmaznak, koptatják a fogakat és megakadályozzák, hogy a táplálék sokáig az emésztőrendszerben maradjon, ezáltal a kórokozók nem szaporodnak el és nem lesznek emésztési zavarai. Az, hogy a friss zöldtől hasmenésük vagy egyéb bajuk lesz, badarság. Annyi a fontos, hogyha korábban még nem evett, fokozatosan kell hozzászoktatni. Egyébként pedig a széna mellett a friss zöld a legfőbb táplálékuk. A széna sok rostot tartalmaz és koptatja a fogakat, de tápanyagokban jóval szegényebb.
2015. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém kaja után 3 perccel is hitelesen alakítja az etióp éhezőt. :D
2015. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Hiába pontoztok le, akkor is ez az igazság.

A bolti száraz táp rendkívül hizlaló és egészségtelen, a nyulak (egyik) fő tápláléka a friss zöld. Még egyszer hozzáteszem, nem a szintén hizlaló répa, alma vagy ilyesmi.

S ez a természetes, egészséges táplálás (ill. még a minden másban is megfelelő tartásmód) mellett élnek általában 8-12 évet, nem a szokásosnak mondott 6-8 évet.

2015. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

stixkids, az én nyulam majdnem meghalt attól, hogy naponta többször kapott zöldséget. A legjobb nyulas orvosok szerint sem kell nekik naponta zöldség és gyümölcs, elég heti 2-3 alkalommal egy pici.

Amióta így etetem, egészséges.

2015. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek olvasd el még egyszer amit írtam! Direkt kihangsúlyoztam, hogy NEM zöldség és gyümölcs kell a nyulaknak.


Egyébként megkérdezhetem, konkrétan mi baja volt?

2015. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Pedig stixkids jól mondja. Itt nálunk (Németország) például csak a vágásra szánt nyulaknak adnak száraz tápot, mert azoknak úgyis mindegy az egészsége és a cél hogy hízzon. Itt a fajhoz hű tartás a "divat", tehát ugyanúgy tartjuk őket, ahogy a vadonban is élnének: csoportokban (legalábbis minimum 2 nyuszi), nagy területen, sok friss zöld növénnyel. Szóval nem csak széna, hanem zöldek is vannak előttük napi 24 órában. Olyasmik, hogy pitypang, fű, citromfű, útifű, lucerna, lóhere stb. Zöldséget vagy gyümölcsöt csak ritkán kapnak és nem túl sokat. Magvakat többnyire csak télen, néhol soha, néhol viszont akár minden nap, de egy nagy nyuszinak is max 1 evőkanállal naponta. Szóval lényegében úgy élnek, ahogy egy nyúlnak élnie kellene, ahogy a természetben élnek, csak annyi különbséggel, hogy megvédjük a ragadozóktól. Érdekes módon itt az átlag életkoruk jóval magasabb, mint Magyarországon.
2015. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Ja amúgy még egy ellenérv a táp mellett, pont most találtam a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7157466-m..

2015. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!