Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kosorrú lógófülű nyuszim 1...

A kosorrú lógófülű nyuszim 1 hete vettem kb. azt mondák, hogy 2 hónapos, de most akkora, mint egy házinyúl, mekkorára fog nőlni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Továbbá vad volt, de most már szelídebb, amióta kiengedtem. Kézilabdát tettem elé, és atz körbefutotta, gurigázott vele. Így próbálom szórakoztatni, mert egyedül van, és más nyuszikat megver, nem tűri meg. Ezt sem tudom, hogy miért? Szeretnék neki megadni mindent, nagyon cuki, szeretném elkényeztetni, mert az állatkereskedésben nem tudnak így játszani vele. Milyen játékok kellenek, kell e hám sétálni, kell e nyusziruha most így őszre-télre? Gyümis koptatót vegyek neki, vagy natúrt? Milyen étellel lássam el, hogy maradéktalanul elfogyjon, mert a nyúltápot lassan eszi meg. Vitaminrúd kell? Az önitatóba tényleg jó neki a Béres csepp mint vitamin kiegészítő? Ti mivel kényeztetitek el a nyuszitokat (ha elkényeztetitek)? A válaszokat előre is köszönöm.
2015. szept. 2. 21:59
 1/5 anonim válasza:
ruha nem kell neki, a hideget bírja, a meleget kevésbé nyáron, hámmal lehet sétáltatni, én anno kötöttem neki a hámot hogy pont rá passzoljon. Koptató meg nemtudom mennyire jó, én mindíg szárazkenyeret adtam neki, hisz abból mindig volt, és nem kellett kidobni, szerette is a nyuszi, kényeztetés képp meg a legboldogabb az uborkahéj, alma és répa kockáktól volt(arra figyelj hogy ne egybe rakd be, vágd félbe vagy 4 be az almát hogy találjon rajta fogást, amikor beleharap, a répát elég hosszában félre is. Egyébként minden konyhai hulladékot imádott:)(a hagyma kivételével)
2015. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kittikehh00 ***** válasza:

A nyuszik szeretnek egyedül lenni.

Nem feltétlenül kell minden áldott pillanatban ott lenned vele.

Még régen, én is próbáltam a sétáltatást, de csak húztam magam után, persze ez is nyúlfüggő. Esetleg adhatnál neki néha-néha valami finomat, amit egyértelműen szeretnek, például: répa, alma, valami összekevert rágcsálható étel. Fogkoptatót is rakj be neki, nehogy véletlenül is túlnőjenek a fogai. Állatboltokba is találsz még nyulaknak való finomságokat. Legalább naponta 3-szor enged ki 1-1 órára. Simogasd sokat, amikor van időd, cseréld 3 naponta az almát. Biztos találsz pár oldalt az interneten, ahol ilyenek le vannak írva, de én ezt csináltam.

2015. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nem kötekedésképp, csak hogy a jövőben tudd: a kosorrú és a lógófülű ugyanaz, tehát egy nyuszi nem kosorrú lógófülű, hanem vagy kosorrú vagy lógófülű. :)


Alapvetően az egyik legszelídebb fajta, főleg, ha óriás, és ha 2 hónaposan házinyúl méretű, valószínűleg az. Vagy törpeként vetted? Egy törpe is könnyedén megnő akár 40 centi hosszúra, bár nem 2 hónapos korára. Törpék közül egyébként a kosorrú nő a legnagyobbra. Lehet, hogy rosszul mondták a korát és idősebb, ami hidd el nem baj, mert a 2 hónapos még nagyon fiatal. A legjobb helyeken 3 hónapos kora előtt oda sem adják. Az állatkereskedések elég megbízhatatlanok.


Milyen nemű ő és milyen nemű nyuszival próbáltad összeszoktatni? És ami nagyon fontos, egészen pontosan hogyan próbáltad?


Ha valóban mindent meg akarsz adni neki, azt szeretnéd, hosszú és boldog élete legyen, akkor:

- biztosíts neki minél nagyobb helyet. Mekkora a ketrece? Mennyi időre van kiengedve naponta?

- legyen minél több magaslat, ahová fel-le ugrálhat, körülnézhet, csövek, alagutak, búvóhelyek. Amit üregi nyúl lévén nagyon-nagyon szeretnek, azaz ásás. Csinálj egy homokozósarkot. Az enyémek folyton üregeket ásnak benne ill. hűsölnek a homokban. Továbbá ált. szeretik széttépkedni a dolgokat, ami nem káros pl. tojástartó, WC-papír guriga. A gurigába vagy más hasonló jellegű dologba tehetsz szénát vagy ilyesmi, azzal is elvannak, vagy fellógatsz finom falatokat madzagon. Ide a "játékokhoz" sorolom azt is, hogyha van időd és türelmed, foglalkozhatsz vele komolyabban is, létezik nyúl agility, meg lehet tanítani sok trükkre, okos állatok.

- semmiképp se kínozd nyusziruhával. Mi értelme van? Ha kinti nyuszi, megszokja az időjárást és rendesen vedlik majd, kibírja a hideg telet, inkább nyáron kell vigyázni, nehogy hőgutát kapjon. Ha benti, akkor pedig télen ne vagy csak ritkábban, kevés időre vidd ki.

- ne sétáltasd. Teljesen fölösleges a póráz, a mozgásigényét egyáltalán nem elégíti ki és veszélyes. Alapból is stresszel, ha hámot raksz rá. Ha megijed valamitől, ösztönösen menekülni kezd, de a póráz visszarántja, aminek zúzódás, csonttéres lehet a vége. A nyusziknak rettentő vékony csontozatuk van.

- semmilyen bolti fogkoptatót ne vegyél neki. Sokkal egészségesebb és sokkal hatásosabb a faág. Sokkal jobban szeretik is. Az enyémek kedvence az almafa és az akác.

- tápláld helyesen. Az etetésnél az a jó, ha nem fogy el egy hamar. A természetben a nyulak napi 50-100 kisebb étkezést tartanak naponta. Tehát ha megfelelően eteted, akkor nem habzsol, hanem szépen lassan eszik, beosztja a táplálékát. A nyúltáp egyébként a lehető leghizlalóbb dolog, egészségtelen és nincs is meg bene minden szükséges tápanyag. Lehetőleg inkább szedj neki olyan növényeket, amiket a vadonban is ennének (pitypang, fű, lóhere stb.). A szervezetük, emésztésük erre specializálódott. Egyrészt koptatja a fogát, másrészt megakadályozza, hogy a táplálék sok ideig az emésztőrendszerben maradjon, ami különféle gondokat, betegségeket okozna. Az ilyen növényeknek sokszor gyógyító hatása is van. Persze mindenhez, amit korábban még nem evett, csak fokozatosan szoktasd hozzá! A zöldségek, gyümölcsök szintén elég hizlalóak, bár közel sem annyira, mint a táp és vitaminokat tartalmaznak. Mindenesetre ne vidd túlzásba. A táp helyett egyébként sokkal jobb, ha magad keversz be magvakat, amik fontos zsír- és aminósavakat tartalmaznak (pl. zab, lenmag). Víz és széna mindig legyen előtte.

- kerüld a bolti nyalánkságokat. Mindenféle nyulaknak szánt édesség, mit tudom én milyen rudak károsak, mindegyik többet árt, mint használ. Nincs rá szükségük. Nyalánkság nekik néha egy kevés szárított gyümölcs, de ez extra hizlaló. Egyébként a normál gyümölcsöknek is nagyon örülnek. Nálam a kosorrú kedvence az alma, a többieké a paradicsom, a barack.

- a béres csepp szintén fölösleges. Baja valószínűleg attól nem lesz, ha néha pár cseppet teszel a vizébe, de egy egészséges nyuszinak nincs rá szüksége.

- próbáld meg összeszoktatni egy (vagy több) másik nyuszival. Fajtárssal sokkal boldogabbak, sőt kutatások szerint tovább is élnek. A nyulaknak szükségük van arra, hogy összebújjanak, nyalogassák egymást. Az ember a társas igényeit nem tudja kielégíteni akkor sem, ha napi 24 órában mellette van. Sokan azt mondják, elvan magányosan is. Tény, alkalmazkodó állat, nem pusztul bele az egyedüllétbe, de egyáltalán nem boldog. Ha eleinte verekednek, az teljesen normális. Nem fognak békében élni, míg le nem rendezik a rangot. Viszont utána százszor boldogabbak lesznek. Már rengeteg olyannal találkoztam, hogy hát az én nyuszim nem tűr meg másikat. Segítettem összeszoktatni, érdekesmódon eddig kivétel nélkül mindig sikerült. Nagyon sok múlik azon, hogyan csináljuk.


Hidd el, nem attól lesz egy nyuszi elkényeztetve, nem attól lesz jó neki, nem attól lesz boldog, ha minél több vackot veszel neki. Sokan úgy gondolkoznak, mintha ember lenne. Nekem is családtagok a nyuszijaim, de nem emberek. Ők nem azt érzik jónak, amit mi. Nekik nem jó a ruha, az állandó dédelgetés, a nyolcvanöt színű csipogó, zenélő mindenttudó kislabda. Ők nyulak.



#1 Száraz kenyeret sohasem adunk egy nyúlnak! Maximum a vágásra szánt nyuszik kapnak, nekik teljesen mindegy. Egyébként pedig borzasztó egészségtelen, mint minden feldolgozott étel. Valóban van némi fogkoptató hatása, de a kenyér a szervezetében elkezd erjedni. Sokkal többet árt, mint használ.


#2 A nyuszik nagyon nem szeretnek egyedül lenni. Max az egyedülélő mezei nyulak, de nem a nagy csoportokban élő üregi nyulak (=házinyulak). Viszont az embernek tényleg nem kell egész nap vele lenni, fölösleges, az ember nem fajtárs, attól mondhatni ugyanúgy egyedül van. Persze a simogatást többnyire szeretik, ha már elnyertük a bizalmukat.

2015. szept. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdésed kihagytam, hogy mekkorára fog nőni, bár ezt nem is igazán lehet megmondani.

A törpe kosorrú átlagosan 25-30 cm, de van köztük éppúgy 20, mint 40 centis. Az ideális súlya 1,5-1,9 kg, a sztenderd szerint min 1,2 és max 2 kg.

Nekem a német óriás kosorrúm elég pici, nem éri el a minimumot sem. 4 kg és 40 cm ülve. Fekve kb. 70 cm. Minden nyúl majdnem kétszer akkora, ha kifekszik. Egyébként a minimum 4,5 kg, a normál súly pedig 5,5-9 kg közé esik, de ez csak a németre vonatkozik. A tied nem tudom, milyen kosorrú. Van angol: min 3,5 kg, ideális 4,25-5,25 kg. Van meisseni: min 3,5 kg, ideális 4,5-5,5 kg. Német kicsi: min 2,25 kg, ideális 3-3,5 kg. Van még más is, de ezek az ismertebbek.

Hosszra elég változatosak, ezért nem is szokták nézni, nincs benne a sztenderdjükben sem. Nagyobb fajtáknál 35 centitől egészen 60-ig teljesen normális (ülve).

2015. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet sétáltatni hámmal a nyulat. Én is szoktam sétáltatni 6 hónapos kora óta.
2016. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!