Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy megszeress...

Mit csináljak, hogy megszeressen a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
3 hónapos, már másfél hónapja nálam van, viszont nem tudok vele semmit se kezdeni, volt már előtte kettő tengerimalacom, de ő nem barátkozós. Mit tehetnék? Enni valót nem fogad el, csak a ketrecében eszik, és ha felállok vagy megmodulok azonnal szalad be a bunkerébe. Megfogni 5 perces kergetőzés után tudom csak. Mindennap kiveszem legalább 1 órára, simogatom, beszélek hozzá, játékokkal próbálok hatni rá, de lemerevedik, és akkor mozdul meg újra, ha visszarakom a helyére. Már a finom falatokkal is próbálkoztam, zöldségekkel, gyümölcsökkel. Mit tehetnék még?
2015. szept. 3. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél mellé egy társat, a tengerimalacok társas állatok, egyedül nem érzik jól magukat.
2015. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, a tars fontos, szerezz be egyet neki!

Így barátkozosabb is lesz. Tovabbra is veszegesd ki, enyhen simogasd, ne felülről közeledj hozza hanem oldalró. Amikor kint van ölben ket ujjal simizd az oldalát, közben rakj elé egy kis darabka ubit.

2015. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, jól csinálod, meg fog szeretni előbb-utóbb. (De legalábbis meg fog szokni.) Másfél hónap nagyon rövid idő, minimum fél év, mire "megnyugszanak", de van, akinek még ennél is tovább tart. A nagyobbik malackám csak 2,5 éves korára kedvelt meg engem, azóta sokkal nyugodtabb, nem rohan el, odajön szaglászni stb. A kicsi lassan 1,5 éves és még mindig fél, pedig sose bántottam.

A másik lehetőség, hogy kifogtál egy félénkebb vagy morcosabb malacot, aki nem igényli a dögönyözést. De ez csak idővel fog kiderülni.

2015. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mindent jól csinálsz, ne aggódj idővel majd megszeret. :)

Az első tengerimalacommal pár hét alatt összebarátkoztunk, viszont a másodikkal sok időbe telt, de utána ő is nagyon kedves malac volt.

2015. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!