Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Történt egy kis baleset, és...

Történt egy kis baleset, és egy oroszlánfejű bak nyuszival lett összeengedve az én holland törpe lány nyuszim, lehetnek genetikai gondjaik a kicsiknek?

Figyelt kérdés

A barátnőm vigyázott a nyuszimra míg én távol voltam (3nap) és ezidő alatt egy helyre rakta a nyuszikat míg az egyik ketrecet takarította, viszont ő valamiért úgy tudta hogy lány nyuszija van... de szeme láttára megtörtént az aktus és kiderült hogy tévedett mert bak nyuszija van. Így hát készülődök a babavárásra, elvittem dokihoz, tényleg vemhes, viszont elfelejtettem megkérdezni hogy a 2 faj keveredéséből lehet-e baj. A fiú egy nagyon aprócska termetű oroszlánfejű (nem kosorrú), az én kicsi lányom pedig egy nagyobbacska termetű holland törpe.

Lehet ebből genetikai probléma?

Valakinek van már tapasztalata ezen a téren?



2015. szept. 5. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapból is rengeteg egészségügyi probléma áll fent, ha két ismeretlen származású nyúl szaporodik, még ha látszólag mindkettő egészséges is. Nem ismerjük a felmenőiket, nem tudjuk, hordoznak-e rejtett, örökölhető betegségeket.

A lógó- és állófülű párosítás esetében nagy a valószínűsége, hogy fogproblémák lépnek fel, mivel a koponyájuk formája, így az állkapcsuk is teljesen más. A nyulaknál a mélyharapás a normális, de ha ez a két állkapocsforma keveredik, nagy az esély a rossz fogállásra, ami rengeteg gondot okoz majd az életben. Olyakor halálhoz is vezethet.

Persze rengeteg más betegség is felléphet még, plusz az esztétikai problémák, mint például a félig álló, félig lógó fül.

2015. szept. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, valahogy sikerült az oroszlánfejűt kosorrúnak értelmeznem.

Az oroszlánfejű és a sima nyúl koponyája között nem igazán van különbség, ilyen téren nem lesz baj, de persze fennállhat sok más probléma lehetősége. Elsősorban nem az eltérő fajta, hanem az ismeretlen felmenők miatt.

2015. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell annyira aggódni mert két olyan nyusziról van szó akik állófülüek az lenne baj ha az egyik kosorru lenne mert annak teljesen más a koponyája ami gond lehet. Sajna lehetnek betegségek ha a nyuszik nem tenyészetből vannak mert a jó tenyésztő kiszűri a genetikailag beteg állatokat. Nálunk még rosszabb baleset volt mert anya és fia találkoztak de a kicsinyüknek semmi baja sem volt. Amúgy láttam már olyan tenyészetet ahol oroszlánfejü és holland törpe szülők voltak.
2015. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!