Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miket adtok a nyusziknak enni?

Miket adtok a nyusziknak enni?

Figyelt kérdés

Ne linkeéjetek kérlek, hanem írjátok le miket szeret :)

Mi a kedvence, és mi az amit utál?


2015. szept. 6. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Széna mindig van előtte, sokszor több fajta is. Reggel-este kevés (jó minőségű) táp. 2-3 naponta kevés zöldség. Amiket nagyon szeret:petrezselyemzöld, répazöld, zellerzöld, cserépben hajtatott búza zöldje(télen), útifű, mezei szulák, pásztortáska, pitypang. Ezeket télen szárítva is szoktam adni, a búza kivételével. Gyümölcsöket én nem adok neki a cukortartalom miatt. Néha jutalomfalatként 1-1 szem Vitakraft Loftys. Lehet, hogy nem kellene ennyire szigorúan venni a dolgot, de mi így szoktuk meg:).
2015. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, és természetesen hobbi nyusziról van szó, törpenyúl.
2015. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Az enyémek minden nap kapnak friss zöld vadnövényeket (pl. pitypang, lóhere, tyúkhúr, fű), némi zöldséget, gyümölcsöt, egy kis tápot, faágakat levelekkel és persze szénát.

Aminek elsőként nekilátnak, azok a vadnövények ill. a faágak (almafa és akác a két kedvenc) levelei. Nem csoda, ez ösztönös, hiszen ez a természetes táplálékuk.

Utána jönnek a gyümölcsök, zöldségek. Elég vegyesen szoktam nekik mindenfélét adni, éppen ami van itthon: sárga- és fehérrépa zöldjével együtt, alma, paradicsom, paprika, barack, zeller és zöldje, retek és levele, saláta, káposzta, karalábé és levele, karfiol és levele, tök, cukkini, szőlő, barack, körte, banán, narancs, eper, dinnye, szeder, szilva, meggy, cseresznye, uborka, borsóhéj. Persze ezeket mind csak mértékkel, mert némelyik nagy mennyiségben puffaszt és mind elég hizlaló, akárcsak a száraz táp. Minden nyuszimnak más a kedvence. Az egyiknek az alma, a másiknak a paradicsom, a harmadiknak a barack... ami általában mindig utoljára marad az a tök és a zeller. Tehát gondolom ezek nem a kedvenceik, de egyiket sem utálják, eddig mindent megettek, amit kaptak.

A harmadlagos eledel a táp. Illetve nem teljesen, mert előbb kieszik a finom zöldségeket és gyümölcsöket, utána a vegyes tápból a finomabb darabokat (a magokat, kukoricát, szárított gyümölcsöt, a színes valamiket) ezután visszatérnek a zöldségfélékhez és megszik azokat, amiket kevésbé szeretnek, és legvégül a megmaradt pellet táphoz.

Ha már végképp minden elfogyott, akkor felváltva rágcsálják a szénát és a faágak kérgét.

2015. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Első, nem adsz neki gyümölcsöt, mert magas a cukortartalma, de tápot igen? A táp százszor hízlalóbb, mint a leghízlalóbb gyümölcs. Meg néhány zöldség is elég hízlaló, pl. a sárgarépa. Bár ezt nem soroltad fel, csak a zöldjét, ami viszont jó. De akkor is mindig megmosolyogtat és egyben elszomorít, mikor valaki csak kevés zöldséget és gyümölcsöt ad a nyuszijának, azért, mert hízlal, de tápból persze minden nap kap viszonylag sokat. (Igen, a reggel-este sok.)


Nekem 3 hobbinyuszim van, 2 törpe és egy óriás. Egész nap van előttük sok széna és sok zöld növény. Mármint nem zöldség és gyümölcs, hanem ami a mellettünk lévő mezőről beszerezhető. Ezeket a zöldeket szeretik a legjobban. Van kint egy mogyorófa meg valami vadalma, arról is mindig szedek ágakat, a leveleiket is nagyon szeretik meg ugye jó fogkoptató az ág. Az akáccal én is próbálkoztam, nagyon szeretik, csak a tüskék miatt nem merem adni, nincs kedvem állandóan leszedegetni a tüskéket egyesével. Minden nap vagy minden másnap kapnak zöldséget és gyümölcsöt is, de csak keveset, mert hízlal. Azt kapják, ami van itthon, kb mindig ugyanaz, paradicsom, paprika, uborka, alma. A paprika kivételével mindet nagyon szeretik. A paprikát is megeszik, csak nem olyan nagy élvezettel. Az enyémek tápot egyáltalán nem kapnak, mert az tényleg nagyon hízlal és egészségtelen és egyáltalán nincs rá szükségük. Télen szoktam csak magkeveréket adni nekik, amiket én magam keverek, napraforgó-, tökmag, tönkölybúza, hajdina és zab. Hárman együtt kapnak egy nap 1x 4 evőkanállal.

2015. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Első vagyok. Gyümölcsöket nem azért nem kap, mert hízlalnak, hanem mert a cukor emésztési gondokat okozhat. Persze lehet, hogy semmi baja sem lenne tőle, de nem akarom kipróbálni. Nem tudom, honnan vetted, hogy sok tápot kap, a válaszomban is ott van, hogy keveset adok. A hangsúly a szénán van, illetve a kérdésre válaszolva azon, hogy az én nyuszim mit szeret. Egyébként meg számomra ez az etetési mód a legszimpatikusabb, nem saját ötlet, számomra mérvadó emberek tanácsait követem. Nyilván lehet másképp is.
2015. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pluszba még annyit mondanék hogy szárított kenyeret soha ne adj (na meg persze rendes kenyeret se). Nem tudom honnét jött az az őrület hogy kenyeret adnak fogkoptatónak. Semmit nem ér és csak hízlalja. A széna evéstől csiszolódik a foga.
2019. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!