Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Üdv! Mittehetek ha taltam egy...

Üdv! Mittehetek ha taltam egy kkölyök vadnyulat amit egy macska akart elfogyasztani. Ezert haza hoztam de nem eszik labra sem áll úgy néz ki haldoklik. De nekem nincs penzem allatorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát pedig muszáj lesz valahogy! Esetleg hívd fel a helyi állatmenhelyet (akkor is, ha nem foglalkoznak nyulakkal), és ott érdeklődj, hogy ilyen esetben mi a teendő.
2015. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mennyi idős lehet? Nem mindegy, hogy pár napos, hetes vagy hónapos kölyökről beszélünk. Ettől függ, mi a teendő.

Azt, hogy nem eszik, okozhatja a betegségek, sérülések mellett a stressz is, hogy hazahoztad, még nagyon fél. Vagy talán annyira kicsi, hogy még nem eszik szilárd táplálékot.

Mit jelent, hogy nem áll lábra? Gubbaszt vagy valóban fekszik? És hogyan? Netán az oldalán?

Ha a korát nem tudod megsaccolni, küld egy képet róla.

2015. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mar biztos hogy enne. Fogalmam sincs mennyi idos lehet soha nem volt nyulam 15-17cm nagyságú. Es az oldalánfekszik
2015. szept. 7. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem bírja a fogságot, sokkot kap, és belehal. Annyira bestresszeli magát, hogy nem bírja a szervezete feldolgozni.


Esetleg ha azonnal egy sötét meleg helyre tetted volna, és annyira se zavartad volna, hogy ránézz, talán túléli, orvos nélkül is.

De így, hogy már az oldalán fekszik, még ha visszavinnéd is a szabadba, valószínűleg már elpusztulna.


Annyit tudsz tenni, hogy hagyd békén, takard le, aztán ha valami csoda folytán megéri a reggelt, vidd el egy nyugodt helyre a szabadba, és engedd el.

2015. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben :-/ :-( :'( de nem hagyhattam hogy megegye a macska
2015. szept. 7. 19:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát elhiszem...

Én a múltkor meg egy macskát "mentettem" (volna) meg.

Elkapta egy kóbor kutya, és majdnem kinyírta.

A kutyát elkergettem, de dolgozni kellett mennem, nem tudtam orvoshoz vinni a macskát,semmit nem tudtam csinálni, csak otthagyni. Rettentő szar érzés volt.

Ráadásul valószínűleg csak a szenvedését hosszabbítottam meg, mert valószínűleg belehat a sérüléseibe.

2015. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok rá az esély, hogy túléli, de én azért nem adnám fel.

Vidd egy sötét helyre. A legjobb az lenne, ha nem teljes feketeség lenne, hanem valami pici holdfénynyi világítás.

Ha nagyon kicsi, akkor fontos az is, hogy meleg legyen, de ha nagyobb, akkor pedig az a fontos, hogy ne legyen túl meleg. Centi alapján nem tudom megmondani, mennyi idős, ezért mondtam, hogy inkább képet küldj.

Legyen neki egy tálban vize és tápláléka: fű, pitypang, lóhere, ilyesmik.

Ne zavard, legyen nyugalomban. Mindenféle zajt próbálj kiszűrni, tehát a családot, a kinti autókat stb.

Hagyd békén egy ideig, s mikor megnézed, kerüld a hirtelen mozdulatokat, hangokat.

2015. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Face-->nyúlmentés. Ők még megmenthetik.
2015. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Életben van még?
2015. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a nyuszi?
2015. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!