Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet még tenni? Fontos!

Mit lehet még tenni? Fontos!

Figyelt kérdés

Még nincs 2 éves a kicsi, és eddig minden rendben volt vele. Egy nap aztán láttam hogy nedves a farkincája, el is vittük orvoshoz, mert olvastam, hogy ez betegség, kapott antibiotikumot, aztán nem javult, és pár nap múlva elkezdte húzni a hátsó lábait. Nem tud felállni, és alig megy szegény. Elvittük egy másik orvoshoz, és ő adott neki gyulladáscsökkentőt, de nem javul. Eszik, iszik, és jó kedve is van, nagyon aranyos. Mit lehet csinálni még vele? Holnap visszük kontrollba ismét.

Itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=3NwhPOI3ZM0&feature=youtu.be



2015. szept. 13. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt egy pár hörcsögöm, de ilyennel még nem találkoztam. Vinni kell az orvoshoz, hátha tud segíteni. Biztos van rá gyógymód.
2015. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt is mondta a 2. orvos, hogy lehet hogy egy idegszála be van csípődve két csigolya közé. De sajnos azt is, hogy ha 3 gyulladáscsökkentő nem segít akkor már nincs mit kezdjen vele. :(
2015. szept. 13. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Vidd el állatkórházba. Most olvastam, hogy ott jobban tudnának rajta segíteni.



"Sajnos ez gyakori hörcsögöknél. :( Minél előbb el kéne vinni orvoshoz, de nem akármilyenhez! Van egy csomó orvos, aki nem tud mit kezdeni az ilyen pici állatokkal (az ilyet nem engedném praktizálni, alapvető dolognak tartom, hogy egy állatorvos értsen a legkisebbektől a legnagyobbakig, de sajnos ez egyelőre csak álom... :/) én azt javaslom hogy keresd meg a legközelebb lévő állatkórházat (tőlem a legközelebbi 30 km-re van, de ugye egy jó gazdi mindenre képes a kisállatáért).

Ha megoldható, akkor most azonnal irány a kórház (négy hónapja én is pont így jártam, éjjel fél kettőkor vittem el, de szerencsére a kórházakban mindig van ügyelet) ha pedig nem tudod most azonnal megoldani, akkor reggel az legyen az első dolgod. Addig nem tudsz vele mit csinálni, max imádkozni lehet, hogy kitartson, és ami a legfontosabb hogy ne szenvedjen sokat.

Ha sima állatorvoshoz viszed, akkor kb 99% az esély, hogy nem tud vele mit kezdeni, csak elaltatni hogy legalább a szenvedéseinek vége legyen. Legalábbis tapasztalataim szerint.

Én szorítok nagyon hogy minden rendben legyen!"


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__4441289-s..


Itt olvastam, én is tapasztaltam, hogy a kistestű állatokkal nem igazán tudnak mit kezdeni.

2015. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Megpróbálok mindent, mert nagyon sajnálom szegényt. :(

Még jöhetnek vélemények/tanácsok/akármi!

2015. szept. 13. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos, ők tengerimalacos orvosok, de szerintem a hörcsög ugyanúgy egzotikus állatnak számít, esetleg próbálkozhatsz velük, ha a másik két doki nem tud mit csinálni:

[link]

2015. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Végül minden orvos azt mondja, hogy jobb lenne elaltatni, és hogy nem érdemes állatkórházba vinni, mert ugyan azt mondanák, max kapnák egy jobb magyarázatot/jobban megvizsgálnák, de mivel túl pici nem lehet műteni.

Állatkórház amúgy is 1 óra út kocsival, azt meg nem hinném hogy mostanában meg tudom járni sajnos. :(

2015. szept. 14. 20:35
 7/8 A kérdező kommentje:

Most még elég jó kedve van, eszik, iszik, hízik is, mivel nem mozog eleget. Szoktam neki segíteni hogyha látom, hogy ügyetlenkedik, viszont alig tud lábra állni. Meg össze is pisili magát, és nem tud megmosdani.

Le van egyszerűsítve a ketrece, mindent megteszek amit lehet.. Csak az a baj hogy éjszaka amikor ugye fent van akkor nem tud szaladgálni, és én sem tudok neki segíteni, és ez neki nagyon rossz.

2015. szept. 14. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként egy tenyészetben láttam egy tengerimalacot, aki le volt bénulva a két hátsó lábára, de mégis tök jól elvolt, evett, röfögött meg minden. Nem volt beteg.

Én nem adnám fel a reményt addig, amíg a hörcsögöd jól érzi magát és eszik. Mondjuk lehet, hogy a kakilással lesznek gondjai, sajnos a hörcsögökhöz nem értek, de talán ennek érdemes lenne utánanézni.

2015. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!