Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik rágcsálók ajánljátok?

Melyik rágcsálók ajánljátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd valami Cuki kis rágcsálót de nem tom h mit..ez a szempontokat kéne figyelembe venni:

Ne legyen túl nagy

Ne legyen 30000ft ::D

És kb ennyi ...köszi a válaszokat :)



2015. szept. 14. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azt is figyelembe kellene venni, hogy:

- hány éves vagy

- mennyit tudsz rászánni a megvételre, és aztán havonta

- mennyit tudsz foglalkozni vele

- mennyire vagy megbízható, felelősségteljes és önfeláldozó

Ha 18 alatt vagy és egész nap sulizol, és nincs tapasztalatod háziállatok tartásában, akkor én a hörcsögöt javasolnám.

2015. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
13 vagyok és van egy benti kutyám elég sokat foglalkozik vele o 35.000ft volt yorki szóval azok a kutyák elég drágák (de fejére ne erts nem azért vettem mert drága )nagyon szeretem amennyit tudok rá költők a fekhelye kb 6000ft volt a ruhája 7000.szóval Sztem ami egy kisebb ragcsalonak kell azt megtudnám venni :) a horcsignek nem kell nagyon sok felszerelés ?én a házi nyúlra gondoltam ami olyan kisebb és benti..a szobamba lenne nagyon szeretném :) ám ha vennék akkor mindenféle képpen kettőt ..mivel ha nem is vagyok otthon akkor el vannak :)
2015. szept. 15. 14:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja és tengeri malacot nem akarnék mivel a barátaimnak is olyan van és nem akarok "kopizni"ám a teknősre is gondoltam :)
2015. szept. 15. 14:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, törpenyuszikra gondoltál.

Először is, szögezzük le, a nyuszik nem rágcsálók.

Másodszor pedig, ha a 30.000 Ft drága, akkor a nyuszi szerintem drága lesz neked. A kínzókamra, amit nyúlketrec néven árulnak, 10.000 forinttól indul. Bár egyik sem jó nyúltartásra, a legnagyobb ketrec is kicsi. Ha valóban szereted a nyuszijaid és azt akarod, hogy boldog, egészséges életük legyen, akkor minimum 2-3 négyzetméternyi helyet biztosítasz nekik napi 6-8 óra kiengedés mellett. Ezt ha már meglévő dolgokból praktikusan nem tudod megoldani, akkor igen drága lesz, habár csak egyszeri költség. A nyuszik 3000-13.000 Ft között vannak, fajtától, származástól, színváltozattól függően. Tehát nézzünk egy átlagos árat, 5000 Ft, ha kettőt veszel, már 10.000 Ft. A ketrecébe kell szénatartó, etető, itató, házikó és vécé, bár ezeket te is el tudod otthon készíteni. Én is magam csináltam őket. A vécébe kell állandóan alom és persze szüksége van táplálékra is. Az indítási összeggel a nyuszik eléggé a toplista elején vannak, viszont utáni havonta már nem kerülnek túl sokba. Maximum néhány ezer forint, de nálam például a két óriás nyuszi kijön havi 1000 forintból. Évi egyszer ajánlott őket oltani, de egy normális helyen az sem vészes árú, itt 3500 Ft egy oltás. Az anyagiak mellett figyelembe kell venni, hogy sokáig élnek, azt szokták mondani, 5-8 évig, de nálam az utóbbi jópár évben nem volt 10 évnél fiatalabban elpusztult nyuszi. Túl sok foglalkozást egyébként nem igényelnek, legalábbis az embertől nem, a fajtársuktól annál inkább. Viszont ha nem tudsz kellően nagy helyet biztosítani neki, tehát mondjuk nincs külön számukra 15 négyzetmétered, akkor minden nap ki kell őket engedni több órára, hogy kielégíthessék mozgásigényüket, ami a macskáéval van nagyjából egy szinten. Tudnod kell azt is, hogy nagyon érzékeny állatok (táplálás, meleg, huzat stb.)

Ha a nyuszi mégsem oké, tengerimalacot meg nem akarsz - megjegyzem elég buta indokkal - a hörcsög tartása egyszerű és olcsó. Egyébként létezik kopasz tengerimalac, abból biztos nincs sok a környéken. Vagy egér esetleg? A többi állat, mókus, csincsilla, ilyesmik drágábbak. Talán a degu és a patkány még egy fokkal olcsóbb, de ketrecestül-mindenestül már nekik is van ám áruk.

Ha már a rágcsálóktól eltértünk, a teknős, a hüllők, papagájok vagy épp a görény tartása szintén drágább kezdőösszegű.

Elég sok állatom volt, bár nem mindhez értek olyan jól, jobban mondva csak a nyuszik azok, amikről igazán képben vagyok, de az alapinformációkat a többiről is tudom. Viszont most se kedvem, se időm leírni mindegyikről mindent. Ha van egy konkrét állatról kérdésed, azt írd meg.

2015. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ !!nagyon sokat segítettél:) bár volt pár beszólas ..de tényleg naggyon köszi igazából nekem fogalmam sem volt pont a nyuszi jár ilyen sok cuccal .akkor lehet hogy a horcsogre esik a választás :) :D tényleg köszi nagyon sokat segített él. (Ám a barátnőm eléggé kopizasnak venné és nem akarom mwgharagitani ..mert elég nehezen megbocsajto típus ..de em úgy szeretem ahogy van XD ez fúrni hangzik de akkor is )bocsi h rám kellett pazarolbod az időd de hasznos volt és ha időd engedi (nem muszály most )akkor megköszöném ha a hörcsögökrol mondanal egy pár szót :) köszi mégegyszer mindent :D
2015. szept. 15. 15:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia,szerintem ha iskolába jársz akkor szerintem csak a teknős jöhet szóba,nekem is volt,és nem igényelnek nagy foglalkozást,és nagyon aranyos,és ha a barátnőd ilyen akkor semmiképp ne vegyél hörcsögöt vagy tengerimalacot,hanem valami mást,ha nem muszáj rágcsálónak lennie akkor még a nyúl is szóba jöhet,és esetleg hal,barátnőmnek volt moncsicsije,és nagyon aranyos volt,azt is ajánlom,és a görény is cuki,és ilyesmi,szóval amit ajánlok:nyúl,teknős,moncsicsi,görény,hal,pici házi süni

amit nem:tengerimalac,hörcsög(ezt a kettőt a barátnőd miatt nem)remélem segítettem

2015. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szia .Igen sokat segített el a görcsös nem hiszem hogy baj lenne ..de azért megnézem a moncaicsit és a teknős meg mindent :) köszi megegyszer
2015. szept. 16. 21:55
 8/14 A kérdező kommentje:
Ám Sztem nem a moncsicsire gondoltál hanem a csincsillára asszem jól írtam XDivel a moncsicsi egy majom szeruseg xD
2015. szept. 16. 22:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja igen tényleg
2015. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a hörcsög nem valami jó választás, nekem is volt, és nem csinált valami sok dolgot, nappal aludt, ennyi, és este rágcsált, mozgott, futkarozott, idegesítő volt, szóval sztem mást, esetleg teknőst, remélem segítettem szia
2015. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!