Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehetne tenni a tengerimal...

Mit lehetne tenni a tengerimalacommal?

Figyelt kérdés

Van egy tengerimalacom, 6 éves, nemrég műtöttek ki belőle 2 óriási daganatot. A túlélési esélyei eléggé alacsonyak voltak, de túlélte és nagyjából újra a régi minden, egyet kivéve: a hátsó lábai nem működnek. :(

Egyszerűen rossz nézni, ahogy szenved. Olyan, mintha egy ember spárgázna, teljesen kinyújtja oldalra. Néha próbálom alárakni, hogy szokja, de akkor nyűszög, nem tetszik neki. Nem tudom, mi történhetett a lábával, mert a műtét előtt semmi baja nem volt a lábának és közvetlen a műtét után se volt, de ahogy közeledtünk a varratszedéshez, egyre kevesebbet mozgott és már a végén csak kúszott a mellső lábaival, a hátsókat meg csak húzta. Gondoltam, a varratszedés megoldja a problémát, de nem történt meg. Sajnos. :(( Az orvos nem tudott semmi értelmeset mondani erre, annyit mondott, hogy szerinte így tud élni a malac, nem kell aggódni. Én viszont aggódom, mert rossz nézni, hogy alig mozog és ez így nem is lesz jó....



Előre is köszönöm mindenki válaszát!



2015. szept. 18. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Eutanázia.
2015. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt tengerimalacom és kb. 6 évig élt, és mindenki azt mondta hogy általában 4 évig szoktak élni. Szerintem beteg is, idős is, ha nincs fájdalma és igy is boldog akkor fogadd el hogy ilyen, de ha fájdalmai vannak akkor inkább altasd el ne szenvedjen.

Különben a kutyusomnál figyeltem meg azt, hogy amikor már nagyon idős lett 19 éves, akkor kezdte el igy huzni a lábát és azt mondta az állatorvos hogy annyira idős, hogy kezd ennyire lerobbanni, amikor már gondot okozott neki az evés, és láttam hogy fájdalmai vannak akkor elaltattam. Tudom, hogy sokan elitélnek ez miatt, de ha már annyira idős és annyira beteg jobb neki szerintem, mint szenvedjen.

2015. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, amikor olvastam akkor bekönnyeztem, és nagyon remélem hogy felépül, és szerintem menj vele egy másik orvoshoz, hátha az az orvos tud valamit ajánlani, és még annyit mondok hogy kitartást, szerintem meg fogja érni ha szereted, el tudom képzelni hogy milyen érzés lehet neked. Kitartást, és jobbulást a malackádnak,szia, remélem egy pirinyónyit segítettem, szia
2015. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ténylég nagyon rossz érzés :( Én is gondoltam arra, hogy el kellene altatni, de még mindig bízom benne, hogy felépül és élhet 1-2 évet. :(( A műtét előtt még teljesen egészséges volt a lába, nem csinált semmi ilyet... Az előző malackánk pedig több, mint 8 éves volt. Nagyon szorítunk érte.
2015. szept. 18. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy csak akkor altasd el, ha jól láthatóan szenved. Ha csak fekszik egy helyben, nem eszik, nyüszög, stb...

Én annak idején el akartam altatni a malacomat, amikor nem kakilt (leálltak a belei, mai napig nem tudjuk, mitől). Gyógyszeres kezelés után 2 napig nem jött belőle semmi, pedig folyamatosan evett. Azt gondoltam, ez már a vég, nem akartam, hogy bélcsavarodása legyen szegénynek és szenvedve haljon meg. És épp akkor, amikor elszántam rá magam, hogy elviszem az orvoshoz elaltatni, akkor láttam meg 3 db óriási kakit a hordozója körül. Azóta teljesen helyreálltak a belei és semmi baja. Nekem meg bűntudatom van azért, hogy 2 nap miatt képes lettem volna elaltatni. (Azt hozzá kell tennem, hogy az előző malackám miatt volt ez bennem, mivel ő végigszenvedett 1,5 hónapot és egy műtétet, mielőtt belehalt volna a betegségébe, és ilyen véget nem akartam a kisebbik cocimnak.)

Summa summarum, ha eszik, iszik és húzza magát, akkor még ne add fel, esetleg vidd el másik dokihoz, hátha tud segíteni. Lehet, hogy a kakilással is lesznek gondjai, ez esetben segíteni kell neki.

2015. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár úgy tűnt, a lábán kívül nincs más baja, sajnos kereken 3 héttel a műtét után az éjszaka meghalt... :'(( 6,5 éves volt.
2015. szept. 19. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Részvétem :'(
2015. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom :( Megkérdezhetem, hogy melyik rendelőben műtötték? Úgy tűnik nekem abból, amit leírtál, hogy a műtét "eredménye" lett a bénulás. Kíváncsi vagyok milyen orvos mondta azt erre, hogy nem kell aggdni...

Mégegyszer részvétem!

2015. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Egy tatabányai klinikán, de, hogy mi a nevük azt most nem tudom....
2015. szept. 22. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!