Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög vagy tengeri malac?

Hörcsög vagy tengeri malac?

Figyelt kérdés
anyáék végre megengedték hogy kisállatom legyen és nem tudom eldönteni melyik kisállat lenne jó választás

2015. szept. 19. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A hörcsög és a malac is nagyon aranyos. A hörcsög kedveli, de legalábbis jól elviseli az egyedüllétet, a malac nem kimondottan, de rengeteg törődéssel szerintem egyedül is tartható. Úgy gondolom, bár hörcsöge csak a páromnak volt, hogy a malaccal némileg közelebbi kapcsolat alakítható ki.

Ha jól tartják, tengerimalac évekkel tovább él.

2015. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hörcsögök csak egyedül lehet tartani, Ő is olyan 2 évig élhet, de mindenképpen tenyésztőtől kell beszerezni.


Malacot viszont párban kell inkább tartani...egyedül akkor sem ajánlott, délutánig egész nap egyedül lenne, hiába foglalkoznátok vele utána.


Emellett persze az alap dolgok, malacnak jóval nagyobb ketrec kell, hörcsögnek kisebb, stb...

2015. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a tengerimalac nem él meg egyedül, depressziós lesz.

éjjel alszik, a höri pedig nappal.

a tengerimalac jóval igényesebb a hörcsögnél, fürdetni kell és körmöt kell neki vágni.

a mieinknek nyári karámjuk is van a kertben ahol legelhetnek, és így bolhairtásra is szükségük van mint a macsekoknak.

2015. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hármas vagyok.

volt olyan malackánk is amelyiket nyírni kellett mert nagyon hosszúra megnőtt a szőre, és bepiszkolódott a feneke körül ha meg lett hagyva.

saját hajnyírója volt.

télen szőrmosás után hajszárítóval szárítottuk.

amúgy nagyon aranyosak.

2015. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3-asnak igaza van, bár én úgy tudom, nem kell őket fürdetni. Persze ha sokat garázdálkodnak kint a kertben, akkor nagyobb eséllyel lesznek koszosak, mint a benti malacok.

Mivel az írásod alapján elég fiatalnak tűnsz, én a hörcsögöt ajánlanám neked. Arra vigyázz, hogy ne a saját szobádban legyen, mert éjszaka aktív, nem fogsz tudni aludni tőle.

Ha anyuék hajlandóak besegíteni a gondozásba, akkor mehet a tengerimalac is, de előtte alaposan olvass utána a tartásának Gemon oldalán.

2015. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő esetében keress egy Facebook csoportot (tengerimalac: Magyar Tengerimalacos Közösség, hörcsi: Hörcsög imádók) és ott érdeklődj az állat igényeiről. A Gemonon sok jó, de pár hibás információ is van, és rég volt frissítve, hogy az aktuális infók benne lehessenek.

(tengerimalac&hörcsög&nyúl-gazdi)

2015. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 könyvmoly18 válasza:
Nekem a hörcsög szimpatikusabb, mert olyan cukiii! Ráadásul kisebb ketrec is elég neki:)
2015. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!