Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy törpenyuszim és hámot...

Andi2327 kérdése:

Van egy törpenyuszim és hámot szeretnék neki venni. Valaki segítene keresni? Méretei lent!

Figyelt kérdés

Nyak: 14 cm

Has: 23 cm

Mellkas: 21 cm

De szerintem még nőni fog!



2015. szept. 20. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Állítható törpenyúl hám. Állatkereskedésben van. Az enyémnek is az van, pici korában vettem neki, ahogy nőtt, úgy állítottam nagyobbra.
2015. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A nyulakat egyáltalán nem kéne sétáltatni...
2015. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért kell a hám, mert sétáltatni szeretnéd, akkor inkább semmilyent.

Ma már minden állatnak kitaláltak valamiféle sétáltatóeszközt, azon se lepődnék meg, ha kapható lenne legyek számára készült hám. Ettől függetlenül viszont nem minden állat alkalmas sétáltatásra. A nyuszi sem - hiába kezd elterjedté válni.

Teljesen fölösleges, a mozgásigényét egy fikarcnyit sem elégíti ki. Ezerszer hasznosabb, ha elkerítesz neki egy nagyobb részt, ahol szabadon futkározhat. Ráadásul a nyúlsétáltatás nagyon veszélyes. Mivel zsákmányállatok, ha megijednek valamitől, rögtön menekülni kezdenek. Márpedig ha sétáltatni viszed, igen nagy a valószínűsége, hogy megérez egy idegen szagot, meghall egy rémisztő zajt, meglát valamit, valakit. Ekkor el akarna rohanni, de a póráz visszarántja. A nyuszik testsúlyának mindössze 6%-a a csontjuk, tehát nagyon gyengék, vékonyak. Egy kisebb rántástól is eltörhet bármilye, legrosszabb esetben a nyaka, jó esetben pedig csak zúzódásai lesznek. Plusz gyakran a visszarántás sokkot okoz, halálra rémítheti őket. A hám eleve stresszt okoz, még ha egy idő (ált. hosszú idő) után meg is szokná, sokáig gyötrelem lesz neki, ha ráadod. A stresszre pedig a nyuszik nagyon érzékenyek. Hidd el, volt már, akinek a nyuszija belebetegedett a hámba.

A nyulaknak tehát egyáltalán nem hiányzik a sétáltatás.

Pórázt abban az esetben szükséges használni, ha nyúl-agilityzni szeretnél. Bár az elején, a tanítási résznél, még nem kell, leginkább csak ha élesben megy, versenyen vagy ha olyan pályán vagy, ahol nem mehet el.

2015. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy veteményes kertünk, és abban szeretném sétáltatni, hogy kedvére zabálhasson!
2015. szept. 20. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez több okból sem célszerű.

Az egyik a már említett póráz által okozott veszély.

A másik, hogy nem tenne túl jót a veteményesnek, szétrágná, kikaparná stb.

A harmadik, hogy a nyuszi így csak akkor tudna enni - már ha a hám okozta stressztől egyáltalán enne - amikor épp ott vagytok vele. Sokkal jobb, ha te szedsz le neki mindenfélét, berakod a helyére és ott ehet kedvére. Így be tudja osztani. Ugyanis egy átlagos nyúl napi 50-100 kisebb étkezést tart, tehát nem egyszerre eszik sokat, hanem sokszor keveset. Ez számára az egészséges.

Amúgy a legjobb a zöldségzöld, nem pedig a zöldség azon része, amit mi eszünk, persze azért valamennyit abból is ehet. Vigyázz azonban a mérgező növényekkel! Például a paradicsom és a paprika zöld része - levele és szára - mérgező a nyulaknak.

2015. szept. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kerdezo.

Ne foglalkozz a tobbi valaszoloval ok a kert vegebe eldugva egy mini ketrecben kepzelik a nyulat el.

Ha szoba vagy udvari nyuszod van viheted setalni. Allatkereskedesekben lehet kapni allithato hamot. Nem fog meghalni se a poraztol se a hamtol. 😊

2015. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Nem tudom, miből sikerült leszűrnöd, hogy a kert végében mini ketrecbe dugva képzeljük el a nyuszikat. Bár tény, az én két gyönyörűségem kint van. Közvetlenül a kijárati ajtó mellett egy 8 négyzetméteres szép nyuszilakosztályban.

Nem azt mondtam, hogy belehal a sétába, hanem azt, hogy akár bele is halhat, ha megrémül, menekülni kezd és a póráz erősen visszarántja. Volt már rá példa nem egyszer. Ha ilyesfajta baj nem is történik - mert én nem azt mondtam, hogy minden sétának ez lesz a vége, szerencsére ritkán fordul elő nagyobb baj, de előfordul és én nem kockáztatnék ilyen fölösleges dolog miatt - mindenképp stresszeli a nyuszit a hám és a póráz. A stresszre, mint már mondtam, rendkívül érzékenyek.

Bár a kérdezőnél nem ez a cél, mozgásigény szempontjából sincs a világon semmi értelme. Akkor kerítsetek el egy nagyobb részt, ahol futhat, legelészhet, sokkal több haszna van, mint a sétának és biztonságos is. Az biztos, hogy minden nyuszi nagyon örül, ha kimehet a friss levegőre, főleg ha füves területre, de nem póráz kíséretével.

2015. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Stixkidsnek teljes mértékben igaza van.

Nézd meg ezt a kérdésem és a válaszom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7220045-a..

2015. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!