Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rombol a nyulam hogyan szoktas...

Rombol a nyulam hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

a törpenyulam egyszerően amint kijkön a ketrecből azonnal tönkre tesz valamit. tudom hogy eőfordulhat és hogy hogy erre figyelni kell , de ez a nyul nem csinél mást :

kijön neki esik a szegőlécnek elveszem tőle (mert már feltépte rég) akkor a szekrénynek , ha onnan elhesegetem a szőnyeget tépkedni. ebből aáll a kiszabadulása (naponta 3x 1-2 óra)



2015. szept. 21. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Gondolkodtál már a nyúlpörköltön?
2015. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert ketrecben tartod. Nekem 1 nyulam van van neki 35x35 m es udvara fákkal füvel és kis tóval. De csirkék is vannak a társas életért. A táp mellett zöldségeket és tiszta vizet is kap.
2015. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem farmon élünk így természetes hogy ketrecben van
2015. szept. 21. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő tartásmód mellett nem lennének ilyesfajta problémák.

Ezt a fajta viselkedést többnyire két dolog szokta kiváltani: a magány és a szűk hely.

Először is, egy (törpe)nyúlnak minimum 2-3 négyzetméterre lenne szüksége napi 6-8 óra kiengedés mellett ahhoz, hogy kielégíthesse a mozgásigényét. Ügyelni kellene arra is, hogy szürkületben, tehát késő este, de leginkább kora reggel is nagyobb tere legyen, hiszen ilyenkor a legaktívabbak.

Másodszor pedig a nyulak társas lények, hiába terjedt el Magyarországon, hogy egyedül is elvannak. A vadonban is nagy csapatokban élnek, szükségük van a társas interakciókra, a kölcsönös tisztogatásra, kergetőzésre stb. Tény, hogy alkalmazkodó állatok, de fajtárs nélkül magányosak, s ez igen gyakran pszichés betegségekhez, viselkedési zavarokhoz vezet.

Biztos vagyok benne, hogyha kapna egy fajtársat (nem tengerimalacot, csirkét meg tudom is én még mivel szokták együtt tartani) és nagyobb területet akkor megszűnne a rossz magatartás.

2015. szept. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 11:17-kor írt megjegyzésedhez: én sem farmon élek, hanem egy kis sorházban némi kertecskével ami körül nincs kerítés. Jelenleg két nyuszim van egy 8 négyzetméteres ketrecben. Emellett megoldom, hogy minden nap néhány órára kiengedhessem őket a szabadban egy kb. 10x25 méteres füves területre futkározni és legelészni.
2015. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
gratulálok hozzá :)de ehhez neki semmi közöm,
2015. szept. 21. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért írtam le, mert szerettem volna elmesélni, hol lakom, hanem azért, hogy tudd, ha nem is farmon vagy egy nagyobb kertesházban laksz, meg lehet oldani a megfelelő tartásmódot.

A kérdésedre válaszoltam, hogyan oldhatod meg, hogy a nyuszid ne romboljon.

2015. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is rombolt a nyuszim, ameddig egyedül volt.. lett egy társa, azóta teljesen nyugodt, jól viselkedik:)
2015. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Rossz nyuszi! :-)
2015. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!