Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudom más tápra szoktatni...

Hogy tudom más tápra szoktatni a tengerim?

Figyelt kérdés
Az lenne a gond, hogy tenyésztőtől vásároltam a is tengerimalacom .. Ő adott nekem pár napra elegendő tápot (granulátumot). Ma viszont vettem neki egy más fajtát de nem eszi meg .. próbáltam keverni a régivel de egyszerűen csak kitúrja és megeszi a régit.. mit tegyek ?

2015. szept. 21. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Várj és az idő megoldja! Nem hülye,hogy éhen haljon. Addig is adj neki zöldséget és gyümölcsöt az új táp mellé.
2015. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát remélem így lesz .. Most azzal próbálkozom,hogy rakok zöldséget a régi tápból pár darabot és erre rárakom az újat hátha a szájába téved, vagy esetleg összemosódik a szaga :) Köszönöm a válaszod remélem igazad van :D
2015. szept. 21. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kell, mert ha egyik napról a másikra csinálod, azt a belei bánják. És a malacoknál a bélproblémák elég súlyosak tudnak lenni.

Ha nagyon kevés maradt a tápból, akkor azt ajánlom, menj vissza a tenyésztőhöz és vegyél/kérj tőle, vagy ha bolti a táp, hívd fel és kérdezd meg, hogy milyen márka volt, és olyat vegyél. Aztán ha a következő adag is fogyni kezd, akkor napról-napra keverj egyre többet a táljába, előbb-utóbb meg fogja szokni - remélhetőleg. Ez se 100%, mert az enyéimnek is van kedvenc meg nem annyira kedvenc tápja.

A társa megeszi az újat?

2015. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Társa még sajnos nincs.. Ha minden igaz pénteken 25.én megyek érte mert sajnos a tenyésztőnél ő volt az utolsó darab ezért keresnem kellett máshonnan de már megvan, hogy honnan lesz és remélem minél előbb meg tudom venni a kis barátnőjét :) és minden esetre a táp probléma már megoldódott sőt szerintem jobban ízlik neki mint a régi, mert raktam hozzá a régiből még pár szemet és majdnem utolsóként fogyasztotta el .
2015. szept. 22. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Na az jó hír, akkor remélhetőleg nem lesz probléma :) Sok sikert a két kislányhoz.
2015. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!