Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam a nyuszit a...

Hogy szoktassam a nyuszit a házába?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem a nyuszinak egy házat amiben kitudja húzni majd a telet, raktam bele szénát, hogy melegen tartsa de az a helyzet, hogy alig akar bele menni. Bent hagytam neki a régi ketrecét is és mindig oda megy. Most esik az eső és inkább ott gubbaszt a régi ketrecébe minthogy bemenne a meleg házikójába. Van valami megoldás arra, hogy átszoktassam a házba? Vagy hagyjam aztán ha fázik úgy is bemegy? Előre is köszönöm

2015. szept. 25. 14:06
 1/8 anonim válasza:
mert akarod a nyuszit beszoktatni a hazba?? :D
2015. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nagyon kicsi helyekre tapasztalataim szerint nem szeretnek bemenni. Én ugyan ketrecben tartom a nyulaimat de van egy kifutó is ahol nyáron kint vannak. Ott csináltam egy féltetőt nekik, semmi oldallal. Ha esett az eső vagy nagy volt a hőség akkor behúzódott alá. Én azt mondom vidd ketrecestől zárt helyre mert megfázhat
2015. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a háza? Legyen kellően nagy, hogy kinyújtózva is kényelmesen elférjen. Viszont túl nagy se legyen, mert akkor télen nem tudná befűteni. Egyébként ilyenkor fölösleges a szalma, még egyáltalán nincs hideg. Alapjáraton a nyuszik többnyire nem szeretik, ha bármiféle alom van alattuk. Én csak akkor teszek be, ha már 5 fok alatt van a hőmérséklet. Egyébként a jelenlegi 10 és 20 fok közötti idő a legoptimálisabb a nyulak számára. Nálam egy 120x75 centis faház van felosztva két 60x75 centis részre. Az egyik rész tényleg mindenhonnan zárt, csak egy kis luk van, ahol bemehetnek. Itt nem szeretnek lenni, mert teljesen el vannak zárva a külvilágtól és elég sötét is. Viszont csak ezt tömöm ki szalmával. Télen, fagyban sokszor ott vannak, de a nap nagy részét kint töltik. Tavaly február óta szerintem egyáltalán nem voltak bent. A másik részen viszont van 2 kis ablakféle, amin bejön némi fény és ezért sokkal jobban szeretik. Ha esik az eső, mindig ott vannak. Gyakran akkor is, ha nem esik.

A kinti házikónál figyelj a huzat és a csapadék mellett arra is, hogy alulról ne ázzon be, sose legyen nedves az alom. Tehát semmiképp se a földön legyen, hanem betonon, fán, vagy olyan részen, ahol alulról nem annyira nedvesedik. A legjobb talán, ha lábakon áll. A szalmát is cseréld majd rendszeresen, főleg, ha belevizel, hiszen attól is nedves lesz és akkor semmit sem ér, sőt külön megbetegítheti.

Nagyon ajánlom, hogy vegyél mellé egy társat, ha egyedül van. Egyrészt azért, mert eleve társas lények. Olvasd el, amiket itt írtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7201019-a..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7221792-e..

Másrészt télen melegítik egymást, ez rendkívül fontos a kinti tartásban. Ezerszer többet ér bármilyen fűtési technikánál. A vadonban is így vészelik át a telet.

2015. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha fázik, majd bemegy.
2015. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat! Akkor kiveszem a szénát amíg nincs olyan hideg. a háza pedig:

[link]

2015. szept. 25. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A ház jónak tűnik.

Egyébként most látom, hogy szénát raktál be neki, én automatikusan szalmának értelmeztem. Tulajdonképpen a széna sem olyan rossz alomnak, de inkább a szalmát javaslom. Az egyrészt jobban tartja a hőt, másrészt olcsóbb. Egy mezőgazdásznál egy bála szalma 200 Ft. A szénabála 400 Ft (ez a kisebb bála 25-30 kg). Kisállatkereskedésben 1-2 kg 600-1600 Ft. Tehát javaslom ne állatboltban vásárolj és a szalma legyen az alom, a széna táplálék.

Egyébként ha még egyszer sem ment be a házába, megpróbálhatod, hogy beteszel neki néhány finom falatot, hogy bemenjen és megismerje, de én nem tartom szükségesnek.

Arra nem igazán reagáltál, hogy a nyuszidnak társ kellene, pedig tényleg nagy szükség lenne rá alapból is, de legfőképp télen. Ha viszont ezt nem is teszed meg érte, legalább arra ügyelj, hogy télen is legyen nagy, száraz területe, ahol futkározhat. Figyelj, hogy sokat mozogjon, foglalkozz vele. Egy fajtárssal ezt is megtenné magától, de mivel begyedül van, többet ücsörög, fekszik, így esetleg meg is fagyhat.

2015. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen én is nagyon szeretnék mellé egy másikat, csak egyelőre nem volt időm kibővíteni a helyét de tervben van. Az én nyuszim 1 éves bak de még nincs ivartalanítva (rövid időn belül ivartalanítva lesz). A kérdésem az lenne, hogy milyen idős és nemű nyuszit lenne a legjobb hozni mellé?
2015. szept. 25. 20:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bak mellé csak nőstényt ajánlok. Bár volt már rá példa, hogy két bak egész jól megvolt egymással, de nem jellemző. Az együtttartásuknak általában az egyik vagy mindkét állat elpusztulása a vége. Tehát nőstényt válassz. Az ellenkező nemű nyuszik általában első látásra szerelmesek lesznek, imádni fogják egymást, többnyire nincs semmi probléma az összeszoktatás során. Külön jó, hogy a nőstény lesz az újonc, mivel ők területvédőbbek. Jobb, ha egy nőstény tör be a bak területére, mint fordítva. A kora teljesen mindegy. Az időpont nem annyira. Több dolgot kell figyelembe vennünk. Először is, jó lenne, ha még télen lenne társa, hogy legyen "radiátora". Viszont ha az új nyuszi nem kint volt tartva eddig, akkor ki kell szoktatni, nem teheted ki egyből a fagyba. Azaz jó lenne október végégig kirakni. Azonban a bakot mindenképp előbb ivartalaníttatni kell, s azután még 5-6 hetet várni az összeengedéssel, hogy biztosan ne legyenek kicsinyek. Ha mondjuk most hétfőn ivartalanítva lenne a nyuszid, akkor az 5 hét így is már nov. 2-a.
2015. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!