Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot válasszak...

Milyen állatot válasszak tömbházba? Többi lent

Figyelt kérdés
a helyzet a következő egyetemre járok és albérletbe költöztem a 3.emeletre.otthon mindig is voltak kutyák cicák stb. de most csak néhány hetente mehetek haza hozzájuk.nagyon egyedül érzem magam, szeretném ha amikor hazaérek a suliból várna valaki haza, akit simogathatok tvzés körben, és játszhatunk.állat nélkül nem lehet élni.Kutyát nem szivesen tartanék ilyen kicsi lakásban, és a többi lakó beleegyezése is kell hozzá ami elég reménytelen...cicát pedig a főbérlőm nem engedi mert fél hogy szétszedi a házat, és hiába mondom h nem.Milyen lehetőség lenne még?hallottam a törpe malacról de sokat nem tudok róla. Vélemény? hörcsög és hasonlók annyira nem fognak meg, mert szeretném ha kötődne hozzám. szörnyen érzem magam itt egyedül, állatok között nőttem fel és igy nem tudok élni. köszi a segitséget
2015. szept. 26. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Első körben pedig a cicát javasoltam volna.

A kisemlősök, rágcsálók nem annyira kötődnek, kommunikálnak az emberrel.

Esetleg nyuszi?

2015. szept. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Tény,hogy az állatokat én is többe nézem,mint némelyik embert,de ha neked csak az állatok jelentik a társaságot,nem tudsz élni nélkülük,ott màr elég komoly mentális problémák vannak.Inkább keress egy szakembert,illetve mozdulj ki a barátaiddal.(bár leírás alapján nem sok lehet)
2015. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Második, a kérdés nem ez volt. Nekem rengeteg barátom van, mégis egyedül éreztem magam a lakásomban, ezért lett kutyám.


Kérdező, mit szólsz a törpe nyuszihoz? :) Kötődik a gazdihoz, lehet vele játszani, és elég gyakran ki is kell engedni a ketrecből. Bár arra figyelni kell, hogy ne legyen számára elérhető kábel, mert szétrághatja.

2015. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

első:köszönöm meggondolom a nyuszit

második:a kérdés valóban nem a mentális állapotom feszegetése volt :D de nagyon vicces hogy ebből hogy szeretnék egy kisállatot mert megszoktam hogy mindig volt, az jön le hogy nincs is életem.nem mondani hogy csak ők jelentenék a társaságot, amúgy a társasági életem több mint kielégitő, köszöni kérdésed :D


harmadik:nagyon köszönöm a megértést, akkor itt nem mindenki retardált ezek szerint :) utána nézek a törpe nyuszinak :)

2015. szept. 26. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
torpesun, tengerimalac, nyuszi, csincsilla. olvass utánunk. kézben leginkább a tengerimalac szeret lenni, ők intelligensebbek mint a horik. vagy vadaszgoreny, patkány?
2015. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
talán a nyuszi lenne a legjobb...ők elég sokáig is élnek, a hörcsögök és a tengeri malacok nem túl hosszú életűek. A nyuszi pedig tanitható is.
2015. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyuszi! Imádni való kis állatkák, nekem is van kettő. Bújósak, szerethetőek, csendesek, tiszták...


Felszerelések: sarok wc, nagy ketrec, golyós önitató (mindig legyen benne friss víz), szénatartó, etető tál, fapellet alomanyagnak (ezt csak a wc-be kell szórni), széna (csak a szénatartóba tegyél, fontos, hogy mindig legyen is benne friss), jóminőségű nyúltáp.


Takarítás: Kb 2 naponta cseréld ki a wc-ben az almot, a szénatartóban a 'koszos' szénát, és töröld ki a ketrecet. Így garantáltan nem lesz büdös.


Etetés: Reggel és este kell neki egy marék tápot adni. Ezenkívül széna mindig legyen előtte (a szénatartóban), friss víz (az önitatóban), valamint 3 hónapos kora után lassan, fokozatosan, szoktatással adhatsz neki gyümölcs és zöldségféléket. Vigyázz, a gyümölcsök hízlalnak a cukortartalmuk miatt! (Mindenképp nézz utána, hogy mit ehet és mit nem).


Mozgásigény: Pici állatok, rengeteg energiával. Tedd nyuszibiztossá a lakást (kábelek felszedése, mérgező szobanövények "eltüntetése"), és mikor otthon vagy, engedd őt szabadon ugrándozni. Kínzás lenne őt egy életen át a ketrecében, bezárva tartani. Esetleg le is keríthetsz egy részt a számára.


Nemek: Alapvetően társas lények, de sokan tartják őket egyedül. Ezek az 'összeállítások' lehetnek jók:

ivartalanított bak ~ nőstény

ivartalanított bak ~ ivartalanított nőstény

ivartalanított nőstény ~ ivartalanított nőstény


Tenyésztő vagy kisállatkereskedés: Hanyagold a kisállatkereskedést! Kis helyen vannak tartva, nem foglalkoznak igazán velük, sokan vannak egy ketrecben, beltenyésztve vannak, betegesek, idő előtt adják oda, összekeverik a neveket, odaadhatják vemhesen.Persze lehet egy-egy kivétel, de én inkább nem kockáztatnék. Annál nincs rosszabb érzés, mint amikor hordod a beteg állatkádat az orvoshoz, de hiába, mert annyira gyenge szegény immunrendszere, hogy nem lehet megmenteni. Lehet, hogy drágább egy kicsit, de egy tenyésztőtől származó nyuszival jobban jársz. Onnan kapsz egy makk egészséges, vidám, szobatiszta, kézhezszoktatott kisnyulat. És nem utolsósorban bármikor fordulhatsz a tenyésztőhöz segítségért.


Írj nyugodtan privát üzenetet, ha kérdésed van, ha gondolod tudok tenyésztőt is ajánlani :)

Szép estét!

2015. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a tengerimalac 5-7 évig él, a nyúl 7kb,ivaratanitva akár a duplája

csak mondom h nem kell lebecsulni hogy keves ideig élnek a tengerimalacok

amúgy a macskat nem engedi a tulaj, mert rongál. akkor engedne egy rágcsálót? (nyúl)

2015. szept. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyuszit javasolnám én is. Hihetetlen mennyi örömet tud szerezni. Játszani persze nem lehet úgy vele mint egy kutyussal, meg nem is annyira okos, de azért van elég esze, és ha sokat foglalkozol vele tanul :)
2015. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! A törpenyuszit javasolnám én is. Ő elvan a ketrecében, amíg te suliban vagy, mert napközben alszik. Amint hazaérsz, ő is felkel (nekem már tudja hogy fél5-kor érek haza és felkel és beül az ajtó elé). Hihetetlen sokat lehet (és kell is!!) simogatni, mert nagyon igényli az ember társaságát. Lehet tanítani, nagyon okosak, az enyém is sok trükköt tud. Nézegess videókat youtube-on, sokan felrakják, hogy miket tud a nyuszijuk, illetve hogyan tanították meg rá. Ha jobb idő van, akkor le is lehet vinni sétálni, az enyém nagyon élvezi, mindig fut fel-le, majd amikor elfárad akkor kiterülve elfekszik a fűben és napozik:) Amikor hazalátogatsz tudod magaddal vinni, mert bírja az utazást, az enyém képes ilyenkor órákig az ölemben aludni. A kezdőfelszerelése lehet kicsit drága (a ketrec miatt), de ha ügyes vagy sok mindent ki lehet fogni olcsón az interneten.

Ha mégis szeretnél egy kicsit nagyobb állatot, akkor nyusziból is van óriás változat (5-8 kilós), akikre az a jellemző, hogy sokkal nyugodtabbak a törpenyusziknál, kevésbé vehemensek, bújósabbak. De a törpét is nyugodt szívvel ajánlom, mert kis pusziosztogatós szeretgetnivaló élőlények.

2015. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!