Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kezdett el kerregni/fújn...

Miért kezdett el kerregni/fújni a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk az 1 hónapos dzsungáriai törpehörcsögöt. Szépen berendeztük a ketrecét, nem piszkáltuk nem akartuk simogatni,(még vagy 1 hétig nem is szándékozzuk megfogni). Adtam neki banánt nem érdekelte, ma adtam be neki egy picike sajtot és elkezdte fújni de jó 20 másodpercen keresztül. Direkt lassan adtam be neki, nem dobtam hanem a közelébe raktam és ki is vettem a kezem. Csak ismeretlen volt még neki a szaga vagy miért kezdett el fújni?
2015. szept. 26. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktak ilyen hangot adni, mikor megijednek. Vagy a sajt szaga, vagy a kezed szaga zavarta.
2015. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Gratulálok! Sikerült máris lehet a halálba üldözni a hörcsögöt. Ugyanis állatkereskedési törpehörcsög nem szereti a sajtot nem egér és ha nagyon fiatal bele is halhat.
2015. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert még félt. Jól tettétek hogy nem nyúlkáltok be hozzá egy ideig, ha lehet akkor inkább akkor etesd (kora délelőtt mondjuk) amikor még alszik. Azért írtam pont a kora délelőttöt, mert Ő majd csak este fog felébredni, ezért ha 1-2 órát kint áll a gyümölcs akkor még sok baja nem lesz.
2015. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. ki mondta hogy onnan hoztuk?

Egyébként mindenhol azt olvastam hogy lehet sajttal is etetni, és nem mondta a hörcsög hogy "bocs én kivétel vagyok, nem szeretem"...


1,3. Köszönöm a választ, igyekeztem elérni hogy a kezemnek ne legyen semmilyen szaga (se kaja, se szappan). Legközelebb akkor adok neki kaját ha alszik.

2015. szept. 26. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem kell drasztikus lenni 2. válaszoló


A törpehörcsögnek lehet adni nagyon nagyon ritkán pici sajtot. (én is szoktam) Trappistát mert az nem ragad be a pofazacskójába.

Egyéb fehérjepótló pl. lisztkukac. Azt eheti nyugodtan :)

2015. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj kedves kérdező, nyugi.

Természetes, ahogy a hörcsög viselkedett. Nyugodtan etetheted akkor amikor fent van, majd hozzád szokik.

Sajtot pedig nyugodtan adhatsz neki (trappista sajtot), csak ne túl sokat és kb. heti 1 alkalommal.

2015. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jólvan na nem kell leharapni a fejemet. Nekem miníg azt mondták tévedni emberi dolog.
2015. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs semmi baj a sajttal, amíg keveset kap és ritkán :)

amúgy az én dzsungim ugyanezt csinálta, hát én is megijedtem nem csak ő tőlem. Pedig én is óvatosan nyúltam be hozzá, óvatosan raktam be neki az ételt, és az italt is. Egy hétig mondtam mindenkinek itthon, hogy tilos a tapi, mert fél, és a saját helyét kell megszoknia előbb, úgyis ott lesz többet, mint képzben :)

Kedves Kérdező semmi baj nincsen, általában maximum 2 hétig csinálják a picurik :) aztán már ralliznak a ketrecben vagy terrárumban :)

2015. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!