Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak lehet a ketrecébe...

Nyuszinak lehet a ketrecébe macskaalmot tenni?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyulam és forgácsot szoktam alá tenni. Sajnos a szőrébe beleragad és szétszórja a szobámban hatalmas rumlit csinálva. A másik baj vele hogy nagyon drága. Lehet-e valami más jó nedvszívó anyagot a ketrecébe tenni?
2015. szept. 29. 20:52
 1/5 anonim válasza:
Szia! A legjobb a pellet, az nem ragad bele a szőrbe, nem porlad el, jól beszívja a vizeletet és szagtalanítja is. Én ezt használom, nekem bejött.
2015. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én vegyesen szoktam macskaalmot keverve forgáccsal, a csak macskaalom nem hiszem hogy jó nekik :/
2015. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fapelletet javaslom, a szagmegkötő- és nedvszívóképessége kitűnő, nem poros annyira és nehezebben szóródik szét. Bár ez sem valami olcsó, de ha tüzépen, fatelepen veszed, sokat spórolhatsz. Fűtési szezonban, tehát mostanság, a nagyobb áruházakban és barkácsboltokban (Tesco, Obi, Baumax stb.) is találsz jó áron, tehát 1000-1500 Ft 15 kg. Kisállatboltban nálunk a 2-3 kilós zsák 800 Ft.

Forgácsot azért szoktak csak használni, mert olcsóbb, bár ez is attól függ, hol veszed, de egyébként nem túl jó megoldás, mert nagyon porzik, könnyen szétszóródik, szagosabb és nem is szív túl jól.

A macskaalom ennél még rosszabb. Egyrészt nagyon káros, ha a nyuszi megkóstolja, másrészt borzalmas a szagmegkötő képessége és eléggé porzik is. A por ugye azért fontos, mert a nyuszik elég érzékenyek rá.

Van még sok más alom is, de egyiket sem ajánlom nyuszinak, hihetetlenül érzékeny állatok. Szerintem a fapelletet válaszd!

Ugye azt tudod, hogy nem kell az egész ketrecbe alom? Bőven elég csak a nyúlvécébe. Egyrészt a nyuszik jobban szeretik a sima talajt, másrészt az alom könnyen talpfekélyt okozhat.

2015. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Macskaalomtól talpfekélyt kaphat, ha megeszi bélgyulladást. Nagyon rossz ötlet. Pellet vagy forgács a megfelelő. Rakj be neki sok sok szénát mellé azt eszegetni is szereti meg belebújni is.
2015. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszához annyit hozzáfűznék, hogy nem csak a macskaalomtól kaphat talpfekélyt, hanem lényegében minden kényelmetlen alomtól, így a fapellettől is, ha a teljes ketrecbe lenne szórva és egész nap azon álldogálna. Természetesen amennyi a vécében van, az nem fog ilyesfajta bajt okozni. Azonban a kényelmes almok is kiválthatnak talpfekélyt, mint mondjuk a forgács, a szalma, a széna. Méghozzá azért, mert ezek rossz nedvszívók. A nedves talaj pedig gyakran vezet fekélyhez. A rácsontartás mellett ez a leggyakoribb okozó.
2015. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!