Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam ajándékba egy törpenyul...

Kaptam ajándékba egy törpenyulat. Sajnos az előző tulajdonosa répával és almával etette csak. Hogy szoktassam át rendes élelemre, magokra, stb?

Figyelt kérdés
Elétettem magkeveréket és feléje sem néz, pedig almadarabokat is tettem bele.
2015. okt. 1. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
-ha megéhezik,simán megfog enni mindent ....
2015. okt. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Nekem is van törpenyulam és megeszik mindent...
2015. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Elsősorban széna kell neki, nem magok. Illatos, zöld széna. Egyébként ha nem ismeri, nem csoda, hogy nem eszi.
2015. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szénát azt eszi. De hogy szoktassam rá?
2015. okt. 1. 09:37
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy, mivel nem kellenek neki magok, ez csak egy tévhit, a tengerimalac sem magevő, ők szénát esznek, csak az olcsó gagyi tápokban vannak magok
2015. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

A csak répán és almán tartás sem helyes, de a helyesnek hitt száraz táp talán még rosszabb.

A nyulak fő tápláléka nem táp, mag, zöldség, gyümölcs, de még csak nem is széna. Ők fűevő állatok. A fű és a széna pedig nem ugyanaz. A széna bár egészséges, sok rostot tartalmaz, kiváló fogkoptató, legyen a nyuszi előtt napi 24 órában, de kiölték belőle a sok tápanyagot. Tápláló viszont a sok fűféle, gyógynövények, gazok, levelek, ágak. Ezek - friss állapotban - a nyulak legtermészetesebb, legegészségesebb táplálékai, amit a vadonban is jóformán egész nap esznek. Szervezetük erre specializálódott, ezek megakadályozzák az emésztési zavarok kialakulását és a kórokozók elszaporodását. A foguk is ennek megfelelően alakult, megfelelő élelmezés mellett nem nő túl. Tehát elsősorban friss füvet esznek, majd szénát és mindenféle egyéb vadnövényt ill. zöldségzöldet. Utána következnek az egyéb zöldségek, aztán a gyümölcsök. Ezekből már nem kell túl sok. Végül a magok jönnek, de ezek már nem is olyan fontosak, a nyulak eredetileg sem igazán találkoznak velük. Nagyon fontos, hogy a mag nem bolti száraz tápot jelent. Az egészséges magok: zab, árpa, len, hajdina stb. A bolti táp egészségtelen, hizlaló, gyakran van bennük színező- és más természetellenes anyag, ráadásul a morzsolódása még veszélyes is lehet. Egyáltalán nincs rá szükségük a nyusziknak. Az enyémek sem kapnak. Sorra szép hosszú (10+) és egészséges életük van. Ha valaki mégis mindenáron száraz tápot akar, akkor a Versele-Laga Cuni Adult Complete egész jónak mondható.

2015. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

"elsősorban friss füvet esznek"


Ja, csak nem mindenkinek van kaszálója, akinek nyula van. Városban meg jobb, ha nem kezdünk el mondjuk a Deák téren elkezdeni füvet szedni a nyúlnak...

2015. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Tény, hogy nem mindig egyszerű feladat a fűfélék beszerzése, de ettől még az a fő táplálékuk. Én is városban élek, egy aprócska udvarom van csak, de abban sincs valami sok zöld. Viszont számomra nagyon fontos a nyulaim egészsége, amiben a helyes táplálás játssza az egyik legnagyobb szerepet. Ezért képes vagyok elautókázni egy mezőre vagy egy ismerőshöz, akinek van nagy udvara sok fűvel. Még ő is jól jár, mert le lesz nyírva a fű ill. kigazolva. Mindezt úgy, hogy iszonyú kevés időm van ilyesmikre. Tehát akinek valóban annyira fontos a nyuszija, meg tudja oldani. Szerencsésebb helyzetben a kérdezőnek van a háznál vagy a közelben viszonylag tiszta zöld terület.
2015. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves #6!


Akkor az csak tévhit, hogy a friss zöld fűtől a nyuszi felpuffad és megdöglik (bocsánat a megfogalmazásért)?

És puszta véletlen, hogy unokatestvéremék nyulával pont akkor történt ez, amikor a gyerek zöld füvet adott?


Amúgy szerintem a törpenyulak kinemesítése óta sokban változtak a mezei nyulaktól..

2015. dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, oltári nagy tévhit. A fűfélék a nyulak legtermészetesebb és legegészségesebb táplálékai, a hosszú élethez leginkább hozzájáruló dolog.

Viszont valóban felpuffad és elpusztulhat akkor, ha nem lassan és fokozatosan szoktatja hozzá az ember azt a nyuszit, ami korábban még nem igazán evett zöldeket.

Épp tegnap volt egy kérdés a tápról, ezt érdemes elolvasnod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7390373-n..

Hidd el, a táp okozta halál sokkal gyakoribb, mint a zöld okozta.

Egyébként pedig a törpenyulaknak semmi közük a mezei nyulakhoz, nem belőlük alakultak ki, hanem az üregi nyulakból. Az üregi és a mezei nyúl teljesen más. Viszont az üregi nyúl és a törpe lényegében egyforma. A háziasításuk, kitenyésztésük során alig változtak meg. Ami változott, az a látásuk, hallásuk - ezek jócskám romlottak, valamint a színváltozataik, bundájuk. Egyes túltenyésztett nyuszik képtelenek megállapítani, számukra melyek a mérgező növények. DE az emésztőrendszerük semmit sem változott! Így tehát ugyanarra van szüksége egy törpenyúlnak, mint a vadonélő üreginek. Nem tudom, mennyire vagy tisztában a nyulak emésztésével, de ha kellően megismered, akkor rájössz, hogy miért olyan ártalmas számukra a táp és hasonlók, miért kell viszont a friss zöld, miért sokkal jobb az még a híres-neves szénánál is.

2015. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!