Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kullancs a torpenyusziban?

Kullancs a torpenyusziban?

Figyelt kérdés

Olyan 3 napja lattam eloszor,hogy valami maszik benne..

Oroszlanfeju,9 honapos ivartalan.

Nagyon konnyen eszreveheto,mert tiszta feher.

A fejenel ma megint lattam,eloszor azthittem,hogy valami egyeb..Lakasban tartott,kiszoktam vinni setalni neha.

Szombat van,mit tudjak csinalni?

A fejenel lattam az elobb de ha odanyulok azonnal elszalad (kullancs) es kereshetem,mert nem talalom..

Hetfon 3-4 fele tudnam orvoshoz vinni,lehet valami baja?



#kullancs #kisemlős #Topenyul #Eloskodok
2015. okt. 3. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Keptelenseg,hogy itt maszott volna bele..

Retrol van a szenaja,kereskedesben csak tapot veszek neki rendszeresen..

Valamiert azt gyanitom ahonnan a szena jott onnan jott a kullancs is.:(

2015. okt. 3. 13:31
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kullancs akkor szerintem nem szaladgál csak úgy el. Legalábbis amikor a kutyáimban találok egyet-egyet akkor ha rajta van a szőrén akkor nem fut el, hanem simán le tudom szedni.


Amúgy pedig simán lehet hogy akkor szedte össze amikor levitted, vagy a te gatyádról mászott le, mert téged valamiért nem tudott megcsípni.


Baja csak akkor lehet ha fertőzött a kullancs és a eddig egyszer se kapott oltást a nyuszi. Különben nagyon semmi, ha megcsípi akkor viszont legalább biztosan ki tudod majd szedni belőle.

2015. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Meglehet..

Persze,hogy oltatva volt:)

Elso oltas majus 25 en volt a masodik az juniusban..

Megismetlot kapott,Myx. es verzeses betegseg ellen..


De,akkor milehet?

Ugy nez ki mint valami szarnyas hangya es ahogy odanyulok odebb lep..

Nemtudom kiszedni..

Feje tetejen lattam,azonnal elhuzza a csikot.

Gondolom a nyakanal lehet valahol de vagy 5 centis minimum a szore,keptelenseg onnan kiszedni..



Akkor,milegyen?

Vigyem orvoshoz vagy ne?

Vagy 15 percig keresgeltem a szoreben de nemtalalom..Es mar vagy 4 napja is lattam szinten a fejenel.

2015. okt. 3. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kullancs. Én még nem találkoztam olyannal, ami ide-oda rohangál. 3-4 nap alatt már biztosan belefúrta volna magát a bőrbe.


A nyuszid nem vakarózik? Nem piros a bőre? Nem látsz bármi elváltozást? A viselkedésével minden rendben?


Bármilyen lényről is van szó, nyilván nem jó, hogy a nyuszidon mászkál. Próbálkozz kicsit tovább az eltávolításával.

Ha tényleg sehogysem sikerül, akkor meg vidd el hétfőn állatorvoshoz. Talán neki sikerül vagy ad valamiféle szert, általában piretrineset.

Ha szükséges, esetleg használhatsz nyulak számára készült advantage spot ont, de más hasonló élősködők elleni szerrel ne próbálkozz akkor sem, ha rá van írva, hogy nyulakon is használható. Nagyon súlyos betegségeket okozhat, a nyuszik igen érzékeny állatok.


Ha tényleg csak egy rovarféléről van szó, nem hinném, hogy bármi probléma lenne hétfőig, főleg hogy be van oltva. Állatorvos csak akkor kell, ha tényleg sehogysem akar távozni vagy ha a nyuszid elkezd bármiféle tünetet produkálni.


Egyébként attól még, hogy bent tartod, bármikor összeszedhet egy kullancsot vagy akármi mást. Beviheted a szénával, saját magadon, akárhogy. Séta közben is nagy rá az esély.

A nyúlsétáltatást egyébként nem ajánlom, fölösleges veszély. Erről többször is szó volt már, például:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7219001-v..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7220045-a..

2015. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Semmi elvaltozas nincs..

Iszik,eszik,rendesen viselkedik.

Ejjelen kivul egessz nap kivan engedve a nagy szobaban.

Kapargat megragja ami utjaba kerul semmi kulonos..

A szore hullik picitt,ezert naponta fesulom.

Sehol nemhianyos viszont sokat mosakodik a fulenel..Pedig nemtalalom ezt a bogarat,vagy miez,de mindjart folyatatom hatha megtalalom..

Mintha kicsitt zsiros lenne a szore olyan,de tenyleg nagyon picitt ez tunt meg fel..


A setalatatasrol annyit,hogy aki tombhazban lakik annak nem annyi,hogy kimegy az udvarra,elkerit par negyzetmeteres teruletet es kicsapja,hogy menjen merre kedve van.

Hamja van,pont megfeleloen beallitva,mikor kiviszem nem a telefonomat qurom,hanem probalok figyelni ha kutya jon vagy egyeb veszelyes dolog szamara:)


Nemhinnem,hogy ilyen nagyon stresszes lenne neki,napi 20-25 percre szerintem kilehet vinni,hogy kedvere kapargasson a fuben:D

2015. okt. 3. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan hullik a szőre? Mindenhonnan vagy csak foltokban egy-egy helyen?

Az a baj, hogy szőrhullást mindenféle élősködő is okozhat, de jelenleg épp vedlési időszak is van.

Minden nyúl sokat mosakodik a fülénél, nem tudom, neked mit jelent ez a sok. Feltűnően sokat, jóval többet mint korábban?


A sétáltatás minden nyúl számára kisebb-nagyobb stresszel jár, a nyuszik pedig a legkisebb stresszre is rendkívül érzékenyek.

Az a baj, hogy hiába akarsz figyelni, nem tudsz eléggé. A nyulak sokkal fejlettebb érzékszervekkel rendelkeznek, mint az emberek, ezért észreveszik, amit te nem. Ők majdnem 360 fokot képesek belátni egyszerre, míg te körülbelül 145 fokot. Hallásuk 33000 Hz-ig terjedő, a tied csak 20000-ig. A szagokat is jóval erőteljesebben érzékelik, mint mi. Tehát könnyen megeshet, hogy ő hall valamit, amitől megrémül és menekülni kezd, te pedig elképzelni sem tudod, mi baja. Ráadásul ők sokkal ijedősebbek, egyrészt, mert zsákmányállatok, másrészt, mert gyakran ők nincsenek tisztában vele, hogy amit éppen éreznek, hallanak vagy látnak, az mi. Például ha előtted áll valaki egy fűnyíróval és éppen nekikezd a nyírásnak, látod, ahogy beindítja, te nem ijedsz meg a hangjától, de egy nyúl megrémülhet. Ezt viszont legalább még látod. Azonban ha 2 utcával arrébb történik, te nem is hallod, de a nyuszid igen.

Lehet, hogy eddig még egyszer sem lett baj a sétáltatásból, de nincs rá garancia, hogy következőnek sem lesz. Megvan rá az esély, viszonylag nagy esély. Tudod, addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik. Egy olyan dologért kockáztatsz, aminek tulajdonképpen semmi értelme. Azért viszed ki, hogy kaparásszon a fűben. Akkor már inkább vidd be a füvet, földet magadhoz. Úgy legalább nem csak 20-25 perce van rá. Üregi nyúl révén szeretnek ásni, ez hasznos is, koptatja a karmait és megnyugtató cselekvés számukra. Ezért szoktak egy homokozót kialakítani nekik akár lakásban is. Az enyémeknek is van egy másfél négyzetméteres mély ládájuk földdel, üregeket szoktak ásni benne, nyáron hűsölnek, télen melegednek ott.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Egyébként vannak könnyedén összecsukható kisállatkarámok, ilyet is beszerezhetsz, ki tudod vinni akkor is, ha tömbházban laksz és elhelyezni valahol. Egy kisebb füves terület mindenütt akad. Ennek is így sokkal több értelme van, mint a póráznak és nem veszélyes.

2015. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hat mosakodik eleget:D

Sok szore van nagyon,egyaltalan nem hianyos sehol,viszont ha nem fesulom ki,akkor viszont mikor simogatom is hullik.Lehet,akkor ez a vedlesi korszak miatt,ez az elso nyulam..:"D

Nemtudom milehet,nemlattam azutan mar azt a rovart..

2015. okt. 3. 22:51
 8/8 A kérdező kommentje:

Megint lattam..

Nemtudom kiszedni allandoan tovabb maszik sem megfogni.

A fejen maszkal mindig,mit csinaljak?

Vigyem holnap orvoshoz?Mit tudtok javasolni mivel vegyem ki?

Eleg nehez megtalalni is es azonnal tovabb megy..:(

2015. okt. 4. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!