Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsögöt mivel lehetne...

Törpehörcsögöt mivel lehetne lefoglalni?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hónapos dzsungáriaim, eddig nagyon jól elvont, de az elmúlt hetekben állandóan nekiállni rágni a ketrecét. Olvastam, hogy ez az unatkozás miatt van meg a tenyésztő is mondta, akitől vettem, de mit lehetne ez ellen tenni? Van neki házikója, létrája, kereke, többféle fogkoptatója, mászókája, wc-papír gurigát is kap mindig. Még emeletet is csináltam neki, hogy tudjon fel-le futkosni. Minden nap kiveszem és hagyom, hogy az asztalon vagy a szőnyegen mászkáljon, néha berakom a gömbjébe és azzal szaladgál.

Eleinte gondoltam arra, hogy bent unalmas neki és ki szeretne jönni, azért csinálja, de ha kiveszem, általában pár perc után rohan vissza a ketrechez és próbál visszamászni, szóval ahogy észrevettem, nem szeret onnan kijönni.

Mit adhatnék még neki, hogy erről leszokjon?



2015. okt. 5. 04:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennél több mindent már nem is adhatnál neki. :) Sajnos leszoktatni nem nagyon lehet... Esetleg rendezd át a helyét, vagy tegyél be új dolgokat.
2015. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Adj neki valami puhat pl zebit vagy wc papir kockat amit szet tud ragni es amibol feszket tud csinalni. Nalam nagyon jol bejott es miutan megcsinalta a feszket nagyon elegedetten aludt benne. 3naponta vedd ki amit szetragott es tegyel be ujjab zsepit. Igy nem is lesz büdi de lefoglalja. Nekem bevalt :)
2015. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

WC-papír gurigát mindig kap, egyszerre kettő is van neki bent, de úgy nekiesik, hogy amit reggel berakok, az estére eltűnik. Ezt nagyon imádja, mindent kibélel vele. Zsepit azért nem adok neki, mert sok helyen olvastam, hogy ilyen vékony papírokat nem lehet.


Egyelőre most kipróbálom azt, hogy valahogy átrendezem az egész ketrecet, hátha az lefoglalja majd.

2015. okt. 6. 00:53
 4/4 anonim válasza:
Zsepit és WC papírt semmiképpen ne adj neki!!!!!!! A guriga az jó de ha beleszáll véletlenül az a vékony papír megfulladhat
2015. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!