Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac ivartalanítása...

Tengerimalac ivartalanítása hogy működik?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy fiút, de folyamatosan párosulni szeretne a lánnyal, ő meg fél tőle, de a fiú meg kergeti emiatt. Ivartalanításra gondoltam, de nem tudom ez hogy működik. Mennyi idő, mennyi a kockázat (azt olvastam elég sok :( ), és mennyibe kerül.

2015. okt. 6. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is azonnal válaszd szét őket ha nem akarj kölyköket (ne akarj), egy nap alatt megvan a legtöbb helyen, a fiút érdemes ivartalanítani, 10 ezerből egy jobb helyen kijön (Budapesten lehet több) és ha gázzal altatnak nagyon kicsi a kockázat.
2015. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus orvorral csináltasd. Az ár egy ilyen kis állat esetében lényegtelen, mivel nem egy "rutinműtét" mint pl. egy kutya ivartalaníttatása, tehát nem mindenhol tudják. Pazár Péter doki ajánlott, ő nagyon profi ebben, a legjobb orvos.

Műtét délelőtt, kora délután van, este már otthon is lehet.

Figyelni kell, hogy eszik-e, van-e kaki, ha nincs/nem eszik, akkor kényszeretetés. Jobb helyeken kapsz hozzá fecskendőt. Trovet tápot kell neki ilyenkor pépesíteni, és etetni, esetleg egy kis zölddel - kedvenc hamival kínálni.

1-1,5 hét után varratszedés.

2-3 hét, és mehet vissza a csajhoz, addig ürül ki belőle a spermium teljesen.

Természetesen a műtét kockázatos, mint minden beavatkozás, de a minimális veszélyt csak egy hozzá értő orvosnál kapod, mivel a sima állatorvosok gyakran túlaltatják őket.

2015. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es mindent leírt, én még a hozzáértő dokik listáját csatolnám:

[link]

2015. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!