Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nektek milyen berendezések...

Nektek milyen berendezések vannak a nyuszitok ketrecében?

Figyelt kérdés
Gondolom van házikó, etető, itató, WC, szénatartó. Ti raktatok be neki még valamit, valami játékot vagy akármit? Kell még ezeken kívül valami?
2015. okt. 7. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Volt az enyémnek (a felsoroltjaidon kívül) 1000 játéka. Már kiskorába nem játszott velük, így ránk maradt... Persze, a játékosabb nyuszóknál jó... de az enyém a libikókát is fogkoptatónak használta.
2015. okt. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Amiket felsoroltál, azok az alapok, az úgymond kötelezők. Én ide sorolnám még a fogkoptatót is, mivel a nyulak metszőfogai körülbelül napi 0,5 mm-t, a zápfogaik pedig heti 2-3 mm-t nőnek. Tehát nem megfelelő koptatás mellett könnyen túlnőhetnek, ami komoly gondokat okozhat. Különösen a törpékre jellemzőek a fogproblémák. Koptatónak nem a boltban kaphatóakat ajánlom, hanem a faágakat, amik sokkal természetesebbek, egészségesebbek és még hatásosabbak is.

Ezeken kívül az én két nyuszimnak a ketrecében van még egy labda, de csak nagyon ritkán játszanak vele, egy alagút, abban bujkálnak, egy homokozóféle, amiben üregeket ásnak, nyáron hűsölnek, télen melegednek. Az ásást üregi nyúl lévén szeretik, megnyugtatja őket, ráadásul a karmaikat is koptatja. Több magaslat is van, hogy fel-le ugrálhassanak, magasabbról kémlelhessék a világot, ezt szintén szeretik és mozgás szempontjából is jó. Nyilván ezek nem létfontosságúak, de örülnek nekik és mind a mentális, mind a fizikai egészséghez hozzájárul.

2015. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Wc és itató van neki bent. A szénatartót kivettem, mert mindig kiszedte a szénát, a földön pakolássza, válogatja, eszi. A házikóját sosem használta, nem ment bele, nem ült rá, csak a helyet foglalta. Tápos tálja sincs, mert az első dolga volt kiborítani, és a földről enni. A rögzìtett tálat is addig rángatta, amíg ki nem rázott belőle valamennyi tápot, a többit nem ette meg. Vannak még labdái, játékai, egyszerre mindig csak egy van bent. A szoba pedig nyuszibiztos játszótér.
2015. okt. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én tettem be neki egy fadarabot is, azzal szereti koptatni a fogát.Meg van egy plüssmacija,azzal alszik :)
2015. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!