Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rágja a tengerim a fürdőszoba...

Rágja a tengerim a fürdőszoba szőnyeget, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma raktam be a f szőnyeget de az egyik tengerim néha megrágja. Van bent nekik mindig friss széna, táp, fogkoptató, gyümölcsös rágcsa, kis emelet egy bújóval, kis labda. Máshogy nem tudom feldobni neki a helyet. Nagy baj, hogy néha megrágja ? Vagy leszokik róla, ha rájön, hogy nem jó ?

2015. okt. 7. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Vedd ki.
2015. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

első vagyok.

bővebben: Mi a fenét keres egy fürdőszoba szőnyeg egy rágcsáló helyén? Semmi szüksége rá.

2015. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
A rágcsáló rágcsál. Nem szokik le róla. Mi a fenének kéne feldobni neki a helyet, ráadásul egy darab gumival?
2015. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan használnak mivel nem koszolódik és könnyű a takarítása. Eléggé praktikus de már kivettem mivel rágja és nem akarom, hogy baja legyen. Nem azért kérdezem, hogy lemondjatok hanem azért, hogy segítsetek :)nagyon szépen köszönöm az intelligens válaszokat!
2015. okt. 8. 08:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Az hogy könnyebben takarítható enyhén lustaságra utal. Fél óránál többet nem vesz igénybe egy ketrec kitakarítása, és ha már a nyakadba vettél egy vagy több tengerimalacot igenis vállald, hogy takarítod, ne ilyen felesleges szarokkal próbálj könnyíteni magadnak.

Nagyon szívesen.

2015. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálam is rágják, csak a forgács alatti pelust. Próbálj meg betenni nekik fűzfa ágat, sok-sok halom szénát, de első körökben megkóstolja. Ha csak harapdálja, vagy egy picit letép, nem lesz belőle semmi gond.

Fogkoptatót, gyümölcsös rágcsát és társait vesd el.

Lehet rossz tápot eszik. Milyent adsz neki?

Szotyis, kukoricást nem szabad, a Versele-Laga Cavia Complete vagy Cavia Nature az ajánlott, ezek mellett a Fressnapfban tudsz venni MultiFit tengerimalac tápot, az jó még nekik. Lehet ez a gond, hogy nem megfelelővel etetsz, vagy esetleg vitaminhiánya van (Szoktál neki C-vitamint adni? Ilyenkor már lehet, Cebion cseppeket, 10-15 csepp / hetente 2-3 alkalommal.)


Bármi kérdésed van, fordulj bátran hozzám, van 40 malackám, nem vagyok szaporító, szívesen segítek bármiben, nyugodtan írhatsz ha valami kérdésed lenne :)

2015. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ismét elmondom 4. válaszoló. Az, hogy én a lakásomat tisztában akarom tartani és nem akarom, hogy minden forgácsos legyen az nem arra utal, hogy lusta vagyok hanem arra, hogy szeretem a rendet. Másrészt pedig nem porolódik így a malackák tüdejét is védi, nem lesz tiszta forgács a szőrük. Hidd el, hogy szeretem a malacaim és lehet, hogy meglepő de én élvezem amikor kitakaríthatom, és látom h milyen boldogok a cocáim. Kezdő vagyok kisemlős tartásban, én azért járok fel erre az oldalra, hogy segítséget kérjek ha valamit nem találok az interneten, nem azért , hogy mindenféle parasztok lemondjanak. Azt hiszem, hogy te úgy születtél, hogy mindent tudtál a tengerimalac tartásról, ha nem tudsz a kérdésemre intelligensen felelni, akkor nem kell írnod semmit.
2015. okt. 8. 17:21
 8/13 A kérdező kommentje:
5.*
2015. okt. 8. 17:28
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Annál intelligensebb választ, hogy "Vedd ki." Nem tudok adni, elnézést.

Lemondani meg a politikusok szoktak, ha már intelligenciáról beszéltünk. Alapműveltség a szavak jelentésének ismerete ;)

2015. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Hagyd ezt a két troll majmot, akik itt válaszolgatnak neked, nyilván életükben nem néztek utána a malactartásnak, különben tudnák, hogy a fürdőszobaszőnyeg elég elterjedt almozási módszer.


Sajnos ha rágcsálják, akkor tényleg ki kell venni, mert ha lenyelik abból nagy baj lesz. Amit még szoktak alájuk tenni, az a polar fleece, bár azt még nehezebb takarítani, és drágább is. Ha nem akarod, hogy repüljön a forgács, esetleg próbálkozhatsz azzal, hogy szúnyoghálót szerelsz a ketrec rácsainak alsó részére, és az megfogja, bár így takarítani megint csak nehezebb. Mi is ezt csináltuk anno.

2015. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!