Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két törpenyúlnak mekkora hely...

Két törpenyúlnak mekkora hely lenne szükséges?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt szeretnéd, hogy boldogok és egészségesek legyenek, akkor legalább 2-3 négyzetmétert biztosíts nekik napi 6-8 óra kiengedés mellett. Ennyi szükséges ahhoz, hogy a mozgásigényüket - ami körülbelül a macskákéval egyenlő - egy minimumszinten kielégíthessék.
2015. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És az nem baj hogy ha naponta kb. háromnegyed órát engedem ki a ketrecből? (Azért csak ennyi ideig,mert iskolába járok,és későn szoktam hazaérni.)
2015. okt. 10. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elég kevés, de attól függ, mekkora a ketrec. Van, hogy az enyémek is csak alig 1 órácskát vannak kint, sőt előfordul, hogy néhány napig egyáltalán nem tudom kiengedni őket, de nekik a ketrecük több, mint 8 négyzetméter.

Egyébként nem tudom a napirended, de ha reggelente gyorsan is készülődsz, akkor is csak van az egy fél óra. Ekkor kijöhetnének, úgyis ilyenkor mozgékonyabbak. Ha csak este érsz haza, mondjuk 7-kor, az már szerintem késő egy iskolához, és tegyük fel 10-kor lefekszel aludni, ott is van 3 óra. Hétvégén meg nincs iskola, egész nap kint lehetnek veled.

Egyébként az én jelenlegi nyuszijaim kint vannak, de egy időben bent tartottam kettőt a lakásban. Nap közben senki sem volt otthon, de a hálószobában kint hagytam őket felügyelet nélkül. Nem volt belőle soha probléma. A szoba nyúlbiztos volt, tehát a vezetékek kábelcsatornával el voltak zárva, szobanövény vagy bármi, ami gond lehetne, nem volt elérhető magasságban. A nyulak ugye szobatiszták, ha megfelelően van elrendezve a helyük. Nyugodt szívvel ott tudtam őket hagyni, így volt elég helyük.

2015. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!