Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsillák mennyire képesek...

A csincsillák mennyire képesek nyugodtan lenni?

Figyelt kérdés
Elég furcsa kérdés, de eddig csak olyan csincsillával találkoztam akit képtelenség megfogni, a kézből állandóan ki akar ugrani, harap, futkározik össze vissza és elég butuska. Ők alapjáraton ilyenek, vagy csak én találkoztam PONT ilyenekkel?:D Van köztük olyan aki elalszik ölbe, hozzászoktatható alomhoz, nem futkos össze vissza mint egy bolond?:)

2015. okt. 12. 13:03
 1/6 anonim válasza:
52%
Barátnőm tart csincsillát, és egyszer mikor náluk voltunk, másik barátnőm megakarta simogatni, és kiugrott a ketrecből:D Mindig bebújt valahova, és a seprű nyelével próbáltuk kikergetni, de akkor egy másik helyre futott:) egy idő után megfogtuk, de véletlen sem mondanám nyugodt, bújós állatnak. Én ezzel az egyel találkoztam csak, tartani eszembe nem jutna, pedig nagyon aranyosak^^
2015. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Egy ismerősömnek 18 van, közülük csak ketten bolondok, a többiek közül sokakkal játszottam, persze mozgékonyak, de nem ellenkeztek, mikor az ölembe vettem őket. Pedig akkor láttak életükben először. Nevelés és jellem kérdése, mennyire szelídek.
2015. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Első, ha téged seprűvel kergetnének, Te mennyire lennél nyugodt és barátságos??? Jézusom, a barátnődnek semmilyen élőlényt nem lenne szabad tartania!!!!


A kérdezőnek: A csincsillát ketrecben tanácsos tartani, tehát alomhoz szoktatni nem kell. Nekem is volt csinem, minden este 1-2 órára kiengedtem őket, azalatt is bogyóztak persze, de az szagtalan és összesöpörhető, ill. felporszívózható. Felügyelet nélkül szabadon hagyni őket nem jó ötlet, mert azért megrágnak mindent, pl. a kábeleket is, ami senkinek sem jó.

Nem igazán ölbéli állatok, de okosak, jópofák, és ha nem vadítja el őket a gazdájuk seprűvel, akkor azért simizni is lehet őket, de ehhez bizalom kell.

2015. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ja, és valószínűleg én is seprűnyéllel zavarnám ki valami alól ha bebújik.

2015. okt. 12. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Semennyire, egyáltalán nem a simizhető-ölben tartható kategória. Nekem 8 van, mindegyikkel (páronként) napi 1 órát foglalkozom. A legszelídebb az 5 éves, de még ő sem tolerálja mindig, hogy meg akarom ölelgetni. Ők egyszerűen ilyenek. Nem akarják, hogy összekoszold a bundájukat vagy hogy fogdosd őket, igazán nagy egyéniségek. Aki ezt elfogadja és tudja őket távolról szeretni, az boldog társállatokat kaphat. Ha mégis inkább ölelgetnivaló szőrmókot szeretnél, akkor ajánlom a nyuszit. :)
2015. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

A seprűnyéles dolog pedig állatkínzás. A 2006-os állatvédelmi törvény is kimondja, hogy a kedvtelésből tartott kisállatodnak semmilyen módon nem okozhat felesleges szenvedést vagy félelmet. A seprűvel kikergetés bizony elég félelmetes.


Tapasztalatból mondom, hogy ha esetleg kiszökik vagy séta közben elsétál a biztonságos övezetből, akkor leülsz vele szemben, mármint azzal szemben, ahova bújt, akkor előbb utóbb magától ki fog jönni kíváncsiskodni és enni, nem akar örökre egy szekrény mélyén ülni...

2015. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!