Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögnek...

Dzsungáriai törpehörcsögnek lehet társat venni? És ha igen akkor azt is megírtnátok hogy a lánynak fiú kell?

Figyelt kérdés
(Az én hörim lány)
2015. okt. 12. 19:55
 1/5 A kérdező kommentje:
pl: hogy a lánynak fiú kell. elírtam bocsi
2015. okt. 12. 19:56
 2/5 anonim ***** válasza:
A dzsungik alapvetően magányos lények, nem kell nekik társ. Ha nagyon szeretnél, mindegy, hogy milyen neműt veszel, de fiú-lány páros esetében sok kis hörcsögre lehet számítani. Illetve két fiú a végsőkig fognak harcolni. Persze bármilyen neműeknél fennáll a verekedés veszélye, így ha akármilyen hörit is, de veszel egyet végül a mostanid mellé, verekedés esetén mindenképp külön tudd szedni őket. (azaz mindkettő hörcsögnek legyen egy külön ketrece/terráriuma)
2015. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A törpehörcsög magányosan él. A fiatal állatok egy darabig jól elvannak együtt de később össze fognak verekedni. Nem lehet őket együtt tartani mert akár meg is ölhetik egymást.
2015. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A dzsungik szigorúan magányos állatok, egy társ minimum stresszeli őket, de életre-halálra szóló küzdelem is lehet a vége! Ha mindenképp többet akarsz, mindegyiknek külön helye legyen! (Nálam ez a helyzet.)

Külföldi fórumokon a dzsungit egy kalap alá szokták venni a Robival és Cambell-lel, és azt szokták mondani, hogy "a törpehörcsögök" (így, általánosítva) tarthatók egynemű csoportokban, de számtalan feltétele van annak, hogy minimális legyen az összeverekedés veszélye, és ha megtörténik, azonnal el kell különíteni őket! Viszont azokon a fórumokon is rendszeresen megemlíti egy-két gazdi, hogy az együtt tartott hörcsögei halálra sebezték egymást (akár 8-10 hónap békés együttélés után, még a Robik is, amiket tényleg nemigen szoktak egyedül tartani). Hát, szerintem egy ilyen élmény senkinek sem hiányzik, én biztos nem kockáztatnék!!!

Különben sem tudnál semmin spórolni, mert pl. két együtt tartott Robi esetén is pl. kétszer akkora ALAPTERÜLETŰ hely kell (emelet kizárva, mert a feljáró verekedésforrás lehet), és az alapfelszerelésből (min. etető, itató, odú, futókerék) is kettő kell, hogy ezeken se kapjanak össze.

És még ha minden külső feltétel ideális, akkor is kiújulhatnak a hierarchia-harcok, ha pl. az egyik állat egy kicsit legyengül vagy öregszik. A szétválasztásra pedig mindig készen kell állni - ha egyáltalán szerencséd van, és észreveszed, és nem akkor történik a baj, amikor nem vagy a közelben...

Szóval vagy azzal az eggyel foglalkozz vagy elkülönítve tarts másikat vagy ha legközelebb hörcsögöt választasz, akkor válts fajt és próbálkozz meg a Campbell-lel (bár az nehezebben szerezhető be) vagy Robival (de akkor feltétlenül egynemű, együtt nevelkedett testvérek legyenek, lehetőleg lányok, és légy felkészült az esetleges szétválasztásra) - bár a Campbellre azt mondják, a territóriumán belül kicsit harapós, a Robit meg nehezebb megszelídíteni, mint a dzsungit, kevésbé "kézbe való".

2015. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tilos őket együtt tartani! Az előttem lévő jól leírta.

9 éve dzsungitartó

2015. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!