Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszikat hogy lehet tanítani?...

Nyuszikat hogy lehet tanítani? Nekik mi számít jutalomfalatnak?

Figyelt kérdés
Pl 2 lábra állás, puszi, forgas
2015. okt. 13. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Sehogy.
2015. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Sárgarépa? :)
2015. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De, igenis lehet tanitani őket!

Köszi :)

2015. okt. 13. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Én táppal, szárított céklával szoktam. De bármi jó, amit szeret.
2015. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

A nyuszikat valóban lehet tanítani, okos állatok. Képesek megtanulni különböző trükköket és nyúl-agility is létezik.

Nem bonyolult egyébként, csak sok türelmet és kitartást igényel. A legfontosabb hozzá a szoros, bizalmas kapcsolat. Ezt nem mindig egyszerű elérni, sok foglalkozás és megfelelő bánásmód szükséges. Ha ez megvan, akkor jutalomfalattal bírd rá a trükk elvégzésére, tehát például a falatkával csalogasd úgy, hogy körbe forduljon. Ha megcsinálta, odaadod. Előbb-utóbb le fog esni neki, miért kapja. Így lassacskán megtanul ezt-azt. Ha látod, hogy elege van, hagyd békén. Ne kényszerítsd, ne nyúzd a tanítás során. Érd el, hogy magától végezze el az adott trükköt, ne te rángasd ide-oda - ezért igényel hatalmas türelmet.

A jutalomfalat az, amit nagyon szeretnek, de csak ritkán kapnak. Ez minden nyuszi számára mást jelent, nem egyformák, eltér az ízlésük. Az én egyik nyuszim kedvence az alma, a másiké a paradicsom, de ezeket minden nap kapnak. Jutalomfalatként talán borsópelyhet vagy szárított gyümölcsöket használnék, ezeket szeretik, de nem igazán szoktam adni nekik.

2015. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a nyuszimat megtanitottam arra hogy ne szökjön ki az udvarról és ha valami jót csinál akkor friss zsenge füvet adok neki.
2015. okt. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!