Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek egy törpenyuszinak...

Szerintetek egy törpenyuszinak mekkora ketrec kell? Melyik az a fajta amelyik nektek tetszik?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint "kínzás" hogyha egy 120x50(60)as ketrecbe tartom..napi 2-3 órát kinn lenne a ketrecből.Tudnátok tapasztalatból véleményket/jó emléket írni?előre is köszönöm:D

#háziállat #állattartó #törpenyuszi-kezdő
2015. okt. 15. 20:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg valami olyan állatot amit egyedül is lehet tartani..hörcsögöm van jelenleg (kb 8éveg az volt) de valahogy vágyom egy nagyobb kisállatra..
2015. okt. 15. 20:07
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Anyukádnak igaza van. Egyikfajta bolti ketrec sem jó a nyulaknak, csak kínzás. Ahogy az is, ha egyedül tartod, ugyanis NEM jó neki egyedül, NEM fogad el társnak. Ugyanolyan társas lény mint a tengerimalac, csak ezt a magyarok nem tudják. De nézz utána valami külföldi oldalon. Máshol tényleg tilos egyedül tartani.. szóval csinálj neki te egy nagyobb elkerített részt, az a legjobb. És kettőt vegyél.
2015. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mármint melyik fajta ketrec vagy melyik fajta nyuszi? :D

Amúgy a nyúl sem egyedül tartható állat. Vagyis tarthatod egyedül, de szomorú lesz, csak nem látod. Az enyém addig romnbolt meg rágott mindent ameddig nem kapott társat. Azóta tök nyugodt mindkettő. Nekik a pince a lakásuk, kb. 15 négyzetméter, az egész nekik van berendezve: házikó, csövek stb. Van ablak meg fény, szellőzés is amúgy. Szerintem is kínzás egy 120-as vagy 140-es ketrec is. Nagy a mozgásigényük, majdnem mint egy kutyáé. Ők nem höröcsög hogy ketrecbe zárd. Amúgy nem tudom mi az amit lehet egyedül is tartani és nem olyan kicsi, mint a hörcsög, teknős stb.

2015. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: a nyuszik rendkívül szociális lények, bár sajnos elég elterjedt a tévhit, hogy egyedül is jól megvannak. Valójában így magányosak, s a boldogtalanságon kívül sok pszichés betegség, viselkedési zavar léphet fel. Ők a vadonban is nagy csoportokban élnek, szükségük van a kölcsönös társas interakciókra, mint a nyalogatás, összebújás. Az embert képtelenek elfogadni társnak, ilyesfajta igényeit akkor sem tudod kielégíteni, ha napi 24 órában mellette vagy. Nem ajánlott őket egymagukban tartani. Ha jót akarsz nekik, kettőt vegyél. Nem igazán értem, miért kell feltétlenül olyan állat, ami egyedül tartható. Hogy egy vagy kettő nyuszid van, idő, hely, költség szempontjából nem sokat számít, igen aprócska a különbség. Egy-két nyuszinak legalább 2-3 négyzetméterre van szüksége napi 6-8 óra kiengedés mellett ahhoz, hogy a mozgásigényét - ami körülbelül a macskáéval van egy szinten, tehát igen nagy - egy minimumszinten kielégíthesse. Az ennél kevesebb mozgási lehetőség stresszhez, depresszióhoz, viselkedési problémákhoz, betegségekhez, rövidebb élethez vezet. A magány szintúgy. Sok gazdi megrögöztten állítja, hogy ez nem így van, pedig de. Nem egy kutatás is bizonyítja, de ha csak összehasonlítod a különböző tartásmódú nyulak egészségi állapotát, akkor is megláthatod. Példaként vessük össze Magyarországot és Németországot. Mi sokkal később kezdtünk el nyulakat hobbi célból tartani, inkább haszonállatként terjedtek el. A nagytestű nyulak még ma is ritka házikedvencek. A hízónyulakból eredően a családtagként kezelteket is táppal etetjük, ketrecben tartjuk, sokszor magányosan. Ezzel szemben a németek igen régóta tartanak hobbinyuszikat, törpéket és óriásokat egyaránt. A többség a természetes táplálékukkal eteti őket, ami a friss fű, az erdők, mezők adta táplálék. Ez nem kiegészítésként szolgál, hanem fő eleségként. Tápot gyakran egyáltalán nem kapnak, ha mégis, csak nagyon-nagyon keveset, az étrendjüknek maximum 5%-a. A nyúltartók szerint a minimum helyméret 4 négyzetméter kettő nyúlnak, nálunk ez ugyebár 1 sincs. Egyetlen nyusziról meg nem is beszélünk, mert magányosan sosem tartanak nyulat. S ha ezek tudatában összehasonlítod az állatorvosi eredményeket, meglátod, hogy fele annyi egészségügyi ill. viselkedési probléma lép fel a német nyusziknál, valamint az átlag életkor 8-12 év közé esik, míg nálunk ez 5-8 év. Németország helyett mást is mondhatnék, de ezek eredményeivel vagyok leginkább tisztában. Ők egyébként a legállatbarátabb nép. A tartásmódok között minden országban van kisebb-nagyobb eltérés, de a fejlettebb országok mind Németországhoz állnak közelebb. Viszont vannak országok, ahol a statisztikák sokkal rosszabb eredményeket mutatnak, mint Magyarország esetében. No, ezt azt hiszem kellőképp kiveséztem.

Hogy milyen "nagy kisállat" tartható egyedül? Talán a görény? Nem tudom, mennyire jó ez neki, javítson ki valaki, ha tévedek, de szerintem ők egész jól elvannak maguk is, persze sok foglalkozást igényelnek és nem éppen olcsó állatok. Sün esetleg? Hüllők, kétéltűek is szóba jöhetnek? Gondolkozom, hogy a madarakat ide merjem-e írni, tudtommal ők is eléggé társas lények, de hozzájuk nem nagyon értek.

2015. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valami más egyedül tartható állat?Madarakat nem hiszem..A hüllőktől kicsit félek..A sünit meg nem bíránám nézni hogy eszi a rovarokat..a görényről tudnátok írni?:D(Mennyit eszik,mit eszik,mennyire fáj a harapása stb..stb..)
2015. okt. 16. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!