Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Váratlan kishörik. Mi a...

Váratlan kishörik. Mi a legfontosabb ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két testvérke hörcsögöt vettünk a vásárban. Egyneműeket szerettünk volna venni, mert a testvérek (általában) nem veszekednek. Sok időt egy terráriumban töltöttek, majd 1 hónapja szétválasztottam őket, ugyanis egyre furcsább magatartásuk volt a másikkal szemben. Reggel kimentem a nappaliba. Csipogást/nyafogást hallottam. Odamentem Mogyihoz, mert Ő adta ki ezt a hangot. Felágaskodott, és négy kicsi, kopasz höri volt alatta. Ennyire megbízhatóak a "profi" tenyésztők. Mindegy is, nagyon örültem. Mivel nem számítottam arra, hogy kicsit fognak születni, ezért nem olvastam utána. Tudom, hogy Mogyi tudja mi a dolga, és hiszem, hogy jó anya lesz. Kérlek írjátok le, hogy mi a legfontosabb ilyenkor.

2015. okt. 17. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig legyen elegendő vize és eledele az anyjuknak, mert az anyaállat elfogyaszthatja a saját kölykeit - ez mondjuk bekövetkezik akkor is, ha a szülést követően belázasodik, ami ellen sajnos nem lehet mit tenni. tehát ne ijedj meg, ha egy reggel már csak három kicsi hörcsögöd lesz, s a negyedik maradéktalanul eltűnik. ha az apát már most elválasztottad a kölykeitől, a továbbiakban ne ereszd össze őket, az apaállatok alapvetően nem jönnek ki jól a kicsi hímekkel, és marakodni fognak. s mivel a hörcsögök memóriája rövidtávú, ha a közeljövőben hozzá teszed az apjukat, csak idegen konkurenciát fognak egymásban látni.

nagyjából ezek a legfontosabb dolgok. ha ketreced van mindig tartsd szemmel a kicsiket, ha túl ritka a rács, könnyen kibújhatnak. ha valamelyik kicsi időközben valamiért elpusztulna, vedd ki az alomból (fel lehet ismerni, míg a többi rózsaszín, ő csak halvány-pirosas bőrű lesz). és talán ilyenkor nem árt picit változatosabbá tenni az étrendjüket (eledel mellé gyümölcsöket és zöldségeket is). most ennyi jutott eszembe, többször is voltak kishörcsögeim, és azt hiszem, ezek a legfontosabb óvintézkedések :)

2015. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm. :)
2015. okt. 17. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Jajj, szegénykém. :( Jól tetted, hogy különvetted az anyát és az apát. Többé ne legyenek együtt, ugyanis rosszul írtad, a hörik magányos állatok, és tilos őket együtt tartani. Még az azonos nemű testvérek is véres harcokat vívhatnak egymással, ha éppen "bekattannak". Nyilván egy vásárban az a célja az eladónak, hogy minél gyorsabban megszabaduljon tőlük. Nem fogja azt mondani, hogy csak egyet vegyél. Kereskedésekben sem tudnak a legtöbb helyen normális tanácsokat adni velük kapcsolatban. Az pedig hogy a nemeket rendesen megállapítsák, egyszerűen képtelenség sajnos... :/


Ami a legfontosabb, hogy ezentúl anyuci naponta kapjon fehérjét, különben (akár az első alom miatt) megeheti a kicsiket. Apukának elég heti 2-3 alkalommal. Fehérje gyanánt kaphat trappista sajtot, natúr túrót, tejfölt, főtt tojásfehérjét, lisztkukacot. Naponta csak kis adagot kapjon (pl kisujjtörömnyi darabot). Ezen kívül fokozottan figyelj, hogy legyen előtte friss víz, sok gyümölcs és zöldség. Magkeveréket heti 1x kapjon kis kupacot, mert attól hízhat. A mókuskereket vedd ki tőle a szoptatás idejére. Majd csak akkor tedd vissza, ha a kicsiket 5-6 hetes korukban leválasztottad.


És akkor egy pár szót a kicsikről is. Ugye 5-6 hetesen leválasztod őket külön az anyától. Anya és apa marad ugyanúgy egyedül, a kicsiket egy harmadik helyre kell tenni. Ha már 4 hetesen nagyobbak, és piszkálják egymást, akkor már ilyen idősen is különveheted őket az anyától, hiszen ilyenkor már tudnak önállóan enni. Fontos, hogy egy idő után nemek szerint külön kell válogatni őket, mert egymással is párosodhatnak, és mivel már a szülők is testvérek voltak, még nagyobb vérfertőzöttség lesz köztük. Ha ezek a kicsik még nem is születnek betegen, az ő kicsinyeik már azok lesznek. 6-8 hetes koruk körül legyenek külön nemek szerint, de akár már el is ajándékozhatod őket EGYESÉVEL. Ha már látod, hogy bántják egymást, érdemes teljesen külön tenni mindet, mert megölhetik egymást. Amit Te cuki kis sípoló játéknak látsz köztük, az lehet, hogy éppen egy véres harc kezdete! Ha a kicsik megmaradnak, kezdhetsz nekik gazdit keresni. Ha van Facebookod, csatlakozz a Hörcsög imádók csoportba, ott tenyésztők is tudnak Neked tanácsot adni, írhatsz ki kérdést, tapasztalatot, meglátást. Vagy tehetsz ki képet a hörikről. :) Én is benne vagyok, és nagyon szeretem. :)


Így röviden ennyi lenne. Remélem, tudtam segíteni.

9 éve dzsungitartó

2015. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és lehetőleg ne takarítsd ki a helyet, amíg nem lesznek 3-4 hetesek a kicsik. Vay ha már tényleg takarítani kellene, akkor először vedd ki Mogyit pl egy befőttes üvegbe. Aztán a kicsiket hagyd a helyén, és csak a körülöttük lévő helyen cserélj forgácsot. Minden felszerelést ugyanoda tegyél vissza, és ne nyúlj a kicsikhez, mert ha Mogyi érzi a szagodat rajtuk, könnyen megölheti őket, mert mondjuk nem érzi biztonságban őket. Csak akkor tedd vissza anyut a kicsikhez, amikor már teljesen készen vagy a takarítással, és minden a helyén van. :)
2015. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Torim..felismertem a kérdést <3 Mogyika Facen küldtem neked oldalakat amin nagyon jól leírják a dolgokat!
2015. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú látom már aftak elegendő tanácsot (amik megjegyzem tényleg nagyon hasznosak, jókat irtak :) )

Egyszer nekem is volt ilyen, villámcsapásként ért hogy hogy fogok felnevelni 3 kölyköt (nálam 3 volt) de előre szólok, CSODÁS velük az élet :D soha nem unatkozol (nem mintha addig is azt csináltam volna) , de komolyan annyira nevetségesek :D igazából nemtudon hogy de annyira jó hörikéket neveltem belőlük hogy csak na :D ezzel csak azt akarom mondani hogy szurkolok neked velük :))) (bár egyben kicsit irigyellek is mert életem egyik legjobb időszakát éltem velül de sajnos már nincsenek velem :((

2015. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot.. 😊 Nagyon hasznos válaszokat adtatok. 😊 Utolsó válaszadó: Sajnálom, hogy nincsenek már veled. 😞 Köszi a biztatást. 😘
2015. okt. 19. 15:58
 8/8 anonim válasza:
Ne nyúlj a kicsikhez mert ha az anyjuk megérzi rajtuk a szagot lehet hogy meg eszi őket nekem két almom is volt eddig az egyiknél hat kis höri született és másnap reggelre már csak öt maradt. Én nem választottam el a szülőket bár az apjuk nagyon gondoskodó volt nálam ugyanis két különhelyre fialt az anya és a kucsit ami nem volt a többiekkel gondozta persze utánna nagy nehezen át raktam miután észre vettem
2015. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!