Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megéri venni egy afrikai...

Megéri venni egy afrikai fehérhasú törpesünt?

Figyelt kérdés
Most NEM első sorban a kötségekre gondolok!!! Hanem arra, hogy kedves állat-e, barátságos, és hogy.. szerintem értitek :) légyszi válszoljatok!!

#állat #barátság #sün #Afrikai fehérhasú sün
2015. okt. 17. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
csak akkor vedd meg, hogyha tiszteletben tartod, hogy éjjeli állat. nappal nem egészséges zavarni, estere intezd a játékot és a takarítást
2015. okt. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem éri meg.


Nem is értem ezeket a 2000-es évek hóbortjait, hogy tartsunk otthon pókot, gyíkot, sünt, megy mittudomén mit. Ezek nem háziállatok. Mit fogsz kommunikálni vele? Szegény állatka csak néz ki a fejéből és nem érti miért pont neki kellett ez a sors kijusson.


Benti háziállatnak kistermetű kutyust ajánlok.

2015. okt. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem már van egy macskám, és hát kicsit tobb ideje működnek már afrikai fehérhasu törpesün tenyészetek
2015. okt. 18. 08:47
 4/12 anonim ***** válasza:

#2 Gondolom akkor halat se tartsunk, mert az is csak van oszt néz ki a fejéből, holott csak 1800 éve tartják őket kedvtelésből? Hipszter, divatállat, fujj!

Komolyra fordítva a szót, messze nem mindenkinek való egy nagy foglalkozásigényű állat, mint egy kutyus vagy egy cicus. Ilyenkor jönnek a képbe a kisemlősök, hüllők, kétéltűk, ízeltlábúak, mert az ember valamiért úgy van összerakva, hogy szereti, ha van mellette valami, amire vigyázhat, aminek figyelemmel kísérheti a fejlődését stb.


Kérdező!

A süniknek naponta kb. fél óra aktív foglalkozást szoktak ajánlani a szakik. Ez így egészen vállalhatónak tűnik, viszont tudni kell, hogy a sün félvad állat, az alaptermészete nem kifejezetten kedves-barátságos és ha néhány napig nem tudsz vele foglalkozni, könnyen visszavadulhat. Pl. ha elutazik a család rokonlátogatni és a szomszéd Micike néni eteti az állatsereget.

2015. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi :) egyébként ha csak 1-2-3 napra megyunk el akkor is viszavadulhat?
2015. okt. 18. 09:38
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert mi minden nyáron elmegyunk egy hétre nyaralni (kulfoldre) és arra gondoltam hogy akkor a nagyim foglalkozni vele.. ugy is viszavadulhat? (+ igy normal allapotban szokott harapni ?:))
2015. okt. 18. 09:42
 7/12 anonim ***** válasza:

én nem ajánlom, mivel nappal alszik, nem is látni, elbújik a házában, viszont egész éjjel játszik, zörög... ő nem tud pihenni tőled, mert egész nap ott zörög, te meg éjjel nem tudsz majd, mert egész éjjel a ketrecet kaparja, rágja, szabadulni akar, kaját keres, stb.

illetve valóban nem háziállat, hogy játssz vele, simogasd, kézben cipeld... nem szereti, nem ehhez van szokva és hamar megunja a zaklatást

én a helyedben akkor inkább csincsillát vennék, vagy tengerimalacot, aminek hasonlóan nagy ketrec szükséges, kézhez szoktatható, nyugodtabb természetű... esetleg törpenyúl

2015. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazábol kondolkodtam a tengerimalacon is, de az egyik barátnomnek van és náluk csak uyg randim elkezdett nagyon hangosan "sípolni" xD cuki volt meg minden de nagyon hangos volt
2015. okt. 18. 14:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekunk volt mindenfele, papagajtol kezdve, tengerimalac, nyul, meg minden. Igazabol mind csak pillanatnyi impulzus alapjan volt vasarolva, szegenyek nem sokat birtak. A papagajok kinyirtak egymast, a nyul csak addig volt erdekes amig mindet ossze nem pisilt, a tengerimalac sem kifejezetten tarsas haziallat, eszik es kakil, ennyi. Ket nap utan a gyerek megunta.

Harom eve kutyusunk van, es merem allitani hogy ez az egyetlen haziallat ami tars is az embernek. Lehet vele jatszani, setalni, kirandulni, barmit.

2015. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha a tengerimalac hangos, akkor éjjel a csendben gondolhatod milyen hangzavart csinál a sün... tényleg úgy vedd meg, ha utánaolvastál. én egyszer kaptam egy hörcsögöt, még azzal se lehetett egy szobában megmaradni, olyan hangos volt, voltak tengerimalacaink is, őket nagyon szerettem, lehetett simogatni, kedvesek voltak, meg van egy nyulunk még, de többet nem vállalok azt se. madaraink rengetegféle volt, mindig én fogadtam be mások megunt madarait. A zebrapinty és a sirályka vált be a legjobban, nem piszkolnak, aranyosak, meg kevesebb időm is van és és nem igényelnek olyan sok időt, mégis életet hoznak a házba. Fürjeket is szerettem. Hullámos papagáj már nem annyira volt jó, mert sokat koszolt, de szelídíthető, ha egyedül van, tanítható beszélni. igaz, már idősebb vagyok, nekem már a látvány, a gyönyörködés nyújt örömet, mint az állat simogatása, cipelése, nyúzása :D
2015. okt. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!