Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S! A dzsungi hörcsögöm...

S. O. S! A dzsungi hörcsögöm átfér a ketrec rácsain, mit tegyek h ne szökjön meg?

Figyelt kérdés
Egy netes oldalról rendeltünk egy ketrecet aminek kb 0,9-1 cm-es rések vannak a rácsok közt és a kis Dzsungim kifér rajta.. mit tudnék tenni h ne szökjön ki? Ketrecet nem szeretnék váltani, mert nagyon jól felszerelt 60×40-es drága ketrece van..

2015. okt. 22. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
hegesszen oda közéjük még egy rácsot
2015. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már el is hoztad a hörcsögöt?

Az előző kérdésedre válaszoltam.

2015. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, kb egy fél órája hoztam el az egyik barátnőmtől mert a hörcsögének születtek kölykei és hoztam tőle egy kislányt :) De az a rossz h tényleg kifér a rácsok közt és nem tudom h mit tegyek.. esteleg tegyek kevesebb forgácsot az aljára h ne érje fel a rácsokat?
2015. okt. 22. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Aprószemű dróthálót rakj köré, arra vigyázz, hogy amivel rőgzíted, az nehogy megsértse a hörcsögöt. Amíg nem tudsz szerezni hálót, rakd valahova máshova, vagy a ketrecet rakd olyan helyre, ahol ha ki is szökik, megkerül könnyen, és semmi sem tud kárt tenni benne.
2015. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fel fogja érni a rácsot, nyilván van bent felszerelés.
2015. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy igazam lett:(, de nem lepődtem meg. Én voltam az, aki az alumíniumszálas szúnyoghálót javasolta - bár a ketrecrácsra feszítve nem lesz túl esztétikus, de legalább biztonságos lesz, ha jól rögzíted. Jobb ötletem azóta sincs...

DE! Ne hidd, hogy az a csili-vili 60*40-es ketreced olyan jó, hogy kár lenne érte, akármilyen drága is volt. A 60*40 a minimum egy dzsunginak. (Miért kell mindig a minimummal megelégedni, ha egy állat életteréről van szó? Egy éjjel ülj le egy tíz percre a ketrec mellé, és látni fogod, mennyit szaladgál szinte megállás nélkül fel és alá.) Én eladnám a ketrecet, még most, amíg új. Az árának a töredékéből is csináltathatsz méretre olyan tolóajtós terráriumot, ami pont olyan és pont akkora, amekkorát el tudsz helyezni, és egy nagyobb helyen jobban érezné magát a hörid (Minél hosszabb, annál jobb, hogy ne kelljen folyton kényszerből megállnia és megfordulnia) VAGY szintén viszonylag olcsón vehetsz nyúlketrec aljat és barkácsolhatsz rá esztétikus tetőt.

2015. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: internetes rendelésnél 14 napig simán el is állhatsz a vásárlástól, ha megvan az eredeti csomagolás, és nem esett kár a termékben, tehát simán visszaküldheted ezt a ketrecet és olcsóbban csinálhatsz / csináltathatsz egy olyat, ami valóban megfelelő!


Alapszabály, hogy állatkereskedésben nem veszünk ketrecet / kalitkát vagy ha mégis, akkor nem az adott fajnak hirdetettet (tehát: hörcsögnek pl. nyúlnak valót, kistestű papagájnak nagypapagájnak árultat stb.) Ugyanez vonatkozik a játékokra is: a legtöbb hörcsögjátékom, amivel a legjobban elvannak a hörcsögeim nem állatfelszerelés boltból való (vagy nem hörcsögjátéknak árulták őket).

2015. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit én tennék: gyorsan kipakolnék egy játéktartó ládát, kitakarítanám, majd bele a hörit mindenestül. Majd visszavinném a ketrecet vagy eladnám, és vennék neki valót! Biztos nem állnék neki házilag barkácsolni, mert állandó para lenne, hogy mégis kijut.
2015. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze ez az adott gazdi barkácsolóhajlamától függ. Én szívesen barkácsolok, és (többnyire) sikerrel - persze van, hogy kiderül, hogy alulbecsültem az adott állat kreativitását:)), de akkor korrigálok. De akinek nincs rá indíttatása, az tényleg jobb, ha készíttet valakivel, úgy is olcsóbban és jobban kijön, mint a boltiak 99%-ával. (Van, amit én is készíttetek, mert olyan felszerelés kellene hozzá, amire nem éri meg beruháznom.)
2015. okt. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mérd le az oldalrácsokat, és rendezd el őket képzeletben egy 1 vagy 5 méter széles részen, kis kihagyással köztük, aztán meglesz, hogy milyen hosszúság kell minimum. Arra kicsit rászámolsz, aztán bemész egy mezőgazdasági boltba, és kérsz ponthegesztett rácsot. Vannak vékonyak, pici rácsközzel, és vannak vastagabbak, nagyobb rácsközzel, majd választasz valamit, amin már nem fér ki, de még elég vastag ahhoz, hogy nehezen rágja át. Tekercsből kell vágatni, de a tekercsek többnyire 1 vagy 5 méter szélesek, és csak a hosszából vágnak, ezért mondtam, hogy tervezd meg előre, mennyiből jönnél ki. Nem olyan drága, viszont beválik. Gyorskötözővel vagy dróttal tudod majd rögzíteni, és szerintem kívülről tedd a rácsra. A hörit meg addig pakold el valami biztos helyre. :)
2015. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!