Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy győzzem meg anyát, hogy...

Hogy győzzem meg anyát, hogy a hörcsög az jó lakásba, meg hogy egy gyereknek szüksége van állatra? :D

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy hörcsögöt, de anya nem engedi. Pedig nagyon örülnék egy kis állatnak!
2015. okt. 23. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Jó lenne tudni, miért nem engedi.

Attól fél, hogy nem gondoznád, nem takarítanád, és rá hárulna ez a feladat?

Vagy nem szereti a hörcsögöket, esetleg undorodik tőlük?

Kérdezd meg, miért nem szeretné.

De ne hisztizz, hanem próbálj nyugodtan érvelni.

Azért azzal remélem tisztában vagy, hogy egy állat felelősség élete végéig. Minden nap törődnöd kell vele, akárhogy érzed magad, ha rosszkedvű vagy, ha beteg vagy stb., akkor is. Takarítanod, etetned kell stb.

Mondd el ezeket anyukádnak, hogy mindezzel tisztában vagy, és vállalod az ezzel járó munkát is.

2015. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mond neki azt hogy adjon 1 hét próbaidőt és ha nem gondozod akkor elajándékozod. (én ugyan így győztem meg anyukám csak kutyáról) :)

Sok sikert a höri tartáshoz. Ha kell bármibe is segítség nyugodtan írj nekem akár ide akár privibe :D Jelenleg is van két törpehörim (külön ketrecbe) tehát már tapasztalt vagyok a kicsikék terén :P

2015. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Mond neki azt hogy adjon 1 hét próbaidőt és ha nem gondozod akkor elajándékozod. (én ugyan így győztem meg anyukám csak kutyáról) :) "

Viszont ha jóanyád úgy gondolja, hogy az állat egy életen át tartó felelősség, ezzel ki fogod verni nála a biztosítékot.


Az talán jobb megoldás, hogy mindent elolvasol a hörcsögökről (mekkora hely kell neki, mivel kell etetni, hányszor kell takarítani, hogy ne legyen szaga stb.) csinálsz egy költségvetést aztán bemutatod anyukádnak. A költségeket érdemes két részre bontani: kezdeti költségekre és folyamatos költségekre. Természetesen, ha van zsebpénzed, abból fizetsz mindent és teszel félre egy szép összeget állatorvosra. (A 12 éves unokahúgomnak dzsungáriai törpehörcsöge van, saját zsebpénzből tartja fenn, szóval nem megoldhatatlan.)

2015. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt mondja amit én írtam akkor az azért jó kedves utolsó mert ha anyukája belemegy az egy hét próbaidőbe akkor nyilván gondozni is fogja a kedves kérdező a picurt és nem csak azért veszi meg a hörcsögöt hogy ne foglalkozzon vele hanem azért, hogy játsszon vele gondozza etesse és takarítsa tehát szerintem már tájékozódott arról hogy mivel is jár egy hörcsög. :)
2015. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom hogy ez mivel jár, már elég nagy vagyok ehhez, olvastam is az eltartásukról. :)
2015. okt. 23. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Na sikerült?
2015. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még próbálkozok :D
2015. okt. 23. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert. Szorítok. :)
2015. okt. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösziiiii :)
2015. okt. 24. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!