Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 14 éves vagyok, melyik rágcsál...

Lizzy93 kérdése:

14 éves vagyok, melyik rágcsáló lenne az előnyösebb, úgy, hogy még nem volt ilyen kisállatom (eddig hal meg macska volt). (törpe) Hörcsög vs (rövidszőrű) Tengerimalac?

Figyelt kérdés
És szeretném tudni mindkettő előnyeit, hátrányait is. Előre köszi a segítséget :D !!!

2015. okt. 24. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem aranyhörcsögöm volt, többször is, ő nagyon hálás és jó értelemben igénytelen állat. A törpehörcsögről több helyen írják, hogy betegesebb, rövidebb ideig él a túltenyésztés miatt - és nem mellékesen kevésbé nyomorgatható a kisebb mérete miatt. :)

Malacom csak egyszer volt átmenetileg, ő kevésbé mozgékony, de szelídebb állatka.

2015. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A tengerimalac az jobban kedveli az ember társaságát.

De szerintem a csíkos mókus (burunduk) a legszerethetőbb kisemlős, az ilyen még annak is tetszeni fog, aki egyébként undorodik a rágcsálóktól.

Youtube-on keress rá "burunduk"-ra.

2015. okt. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Még annyival egészíteném ki, hogy melyik költségesebb, burunduk, hörcsög, vagy tengerimalac. Iskola miatt csak reggel 6:30-7:00 körül, délután:

Hétfő, Szerda: 15:45-16:00, vagy 18:15-

Kedd, Csütörtök, Péntek: 16:15-

Hétvégén délelőtt szinte mindig :)

2015. okt. 24. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Új Zélandi óriáspatkány.
2015. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az aranyhörcsög nekem forgáccsal, kajával, mindennel együtt kb havi 500 ft-ból megvolt.
2015. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Malacot vegyél. :) De inkább el kellene menned egy állatkereskedésbe, megsimogatni, megtapogatni, megszagolgatni őket, és rálelni a következő éveid társára. :)

Malac büdöske tud lenni, ha nem takarítod heti kétszer. Hörcsögnek elég ritkábban. De a malac nagyobb, kiengedheted bátran, ha megszokja a szobádat, keres magának egy jó helyet (nálunk ez a dohányzóasztal alatt volt) és onnan nézi veled a tévét.:)

A höri... pici, nem lehet eleget dögönyözni.


Malacot vegyél. :)


Hogy lehet a neved Lizzy93, 14 évesen? :D

2015. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tengeri malac a legédesebb :D ők igénylik a szeretet, es lehet simogatni őket rendesen, nem ugy mint a törpehörit. Èn teljesen a tengeri malac mellett állok, sokkal kedvesebben viszonyul hozzád. Regènyekez mesèlhetnék róluk xd :D
2015. okt. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gyevickie ***** válasza:

Legelőször olvasd el a kisállat, főleg a tengerimalac igényeit, mert van néhány dolog amire figyelni kell:

www.gemon.ro ez a legjobb malacos oldal. Malaccal a legfőbb szempont, hogy társas állatok, igényelnek egy azonos nemű malactársat.


A hörcsögök jóval egyszerűbb állatok, kezdőként én őket ajánlanám. [link] itt elég jó leírás van a hörikről.


A burunduk is biztos"cuki", a neki megfelelő ketrec ára viszont már kevésbé.

2015. okt. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tegyük hozzá, hogy hörcsögből EGY kell, tengerimalacból min. KETTŐ.
2015. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a höri mellett döntöttem, mert láttam, hogy kicsivel igénytelenebb, de ha lesz elég gyakorlatom, megpróbálkozom a malacokkal :). 6-os válaszoló azért Lizzy93, mert a Lizzy csak úgy jött, a 93 pedig szerintem passzol hozzá :)
2015. okt. 26. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!