Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy aranyhörcsög naponta...

Lizzy93 kérdése:

Egy aranyhörcsög naponta mennyi magkeveréket és mennyi zöldséget, gyümölcsöt kaphat? Mert háromféle verziót olvastam, és nem tudom melyik a jó?

Figyelt kérdés
Az első helyen azt írták, hogy napi 20g magkeverék és 10g zöldség, gyümölcsből pedig heti kettőt kaphat. Írtak olyat is, hogy 1-2 dekamagkeverék, 5-6 deka zöldség. De olyan is volt, hogy heti 1szer adjak neki magkeveréket.

2015. okt. 26. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Van aki így etet, van, aki úgy.

Én a prémium magkeveréket részesítem előnyben, mert azt otthagyhatom előtte, és nyugodtan élhet az ösztönével és eláshatja, míg nem szeretném, ha az oszladozó sajt / túró / romló gyümölcs benn maradna a terráriumban, esetleg romlott ételt enne. Úgyhogy én ezekből csak annyit adok, amit előttem megeszik.

2015. okt. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na azért ennyire részletesen nem kell. Nem kell lemérni nyugi. Szerintem ne adj Neki minden nap gyümölcsöt mert hizlaló. Inkább zöldség de én azt is csak két naponta adok mert az én manócskáim nem szeretik annyira. Igaz ők dzsungik. :) Magkeverékből kb 2 evőkanálnyit adj. Legalább is én 1 adok a törpehörcsögnek tehát szerintem egy aranynak 2X annyi elég lesz. Természetesen minden nap. Takarítás előtt egy nappal én néha csinálok olyat hogy csak fele annyi kaját kapnak hogy feléljék a raktár készletet. Egyszerre sok gyümit vagy zöldséget ne adj olyan sokat mert azt is raktározzák és az egy nap után már büdös lesz és rohadásnak indul ha azt megeszi akkor pedig beteg lesz. Látni fogod hogy mennyi elég Neki. Szeretik amúgy még a diót meg a mogyorót de mogyoróból nehogy pörköltet vagy sósat mert azt nem bírja a kis veséje. Majd küldesz róla képet? Ha segítségre van szükséged hörcsög tartás terén akkor nyugodtan írj privit vagy akár ide is írhatsz. Szívesen segítek.
2015. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!