Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rendes-, törpe- vagy talán...

Rendes-, törpe- vagy talán óriásnyúl?

Figyelt kérdés

Ha törpe vagy rendes nyuszim lenne akkor mindenképpen házi. De hogy vigyázzak rá ? A ketrecébe mit tegyek? És hogy csináljam, hogy majd ne rúgja ki a kakit a ketrecből? Vagy mit csináljak, hogy majd könnyen tudjak takarítani utána? Hányszor adjak neki enni egy nap? Muszáj a friss füvet megszárítani neki előbb, vagy mindent meg kell szárítani mielőtt odaadom neki? Nyáron kivihetem a fűre?

És ha netalán óriásnyulat szeretnék? Az is házi lenne. Azt hiszem. Vagy majd alszik a Shar-pei kutyáimmal. xD

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon szeretnék egy nyulat, mert nagyon aranyosak, és szeretném ha jó gazdi lennék.

Még írhattok mást is a nyuszi tartásáról, mert minden érdekelne. Köszi előre is. :)

( Egyébként a lógófüli nyuszi aranyosabb mint a rendes, szerintetek? )


2010. márc. 17. 16:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, és mit tegyek alá ? Forgácsot?

Feltétlen adnom kell neki nyúltápot?

2010. márc. 17. 16:53
 2/11 anonim ***** válasza:

TÖRPENYÚL!!!

NAGYON KÖNNYEN TUDSZ RÁ VIGYÁZNI CSAK VÉDD MINDEN BAJTÓL

ALMOT,FORGÁCSOT

NEM FOGJA KIRÚGNI LEGFELJEBB AZ ALMOT

AZT CSINÁLD,HOGY PÉLDÁUL VIDD KI A TERASZRA ÉS OTT CSERÉLD KI ALATTA AZ ALMOT

KÉTSZER REGGEL ÉS ESTE VAGY HA MÉG FIATAL AKKOR HÁROMSZOR EGY NAP

NEM MUSZÁJ MEGSZÁRÍTANI CSAK HA EL AKAROD RAKNI TÉLRE IS CSAK AZELŐTT AZÉRT MIELŐTT ODAADOD NEKI MOSD LE JÓ ALAPOSAN

PERSZE DE NE ENGEDD SZABADON MERT A KUTYA BÁNTANI FOGJA VAGY ELFUT INKÁBB CSAK KETRECBE VAGY PÓRÁZZAL

AZT IS LEHET CSAK AKKOR 1 MÉTERNÉL KISEBB KETRECET NE NAGYON VEGYÉL NEKI MEG MONDJUK ANNAK TÖBB TÁPLÁLÉK IS KELL

NE ENGEDD ÖSSZE A KUTYÁVAL!!!

SZERINTEM SOKKAL ARANYOSABB A LÓGÓFÜLŰ MERT NEKEM IS AZ VAN MONDJUK NEM MINTHA AZT MONDANÁM,HOGY A MÁSIK NEM ARANYOS CSAK SZERINTEM AZ EGY KICSIT ARANYOSABB.

NE ADJ NEKI K BETŰS ÉTELEKET ÉS A HAGYMA TILOS NEKI MERT ATTÓL BAJA LEHET MEG HA FIÚ AKKOR IVARTALANÍTSD KI MERT HA NEM AKKOR NEM ÉL VALAMI SOKÁIG.DE JOBBAN TENNÉD HOGYHA LÁNYT VÁLASZTANÁL MERT AZZAL NINCS OLYAN SOK BAJ MINT A FIÚVAL.JA ÉS MUSZÁJ NEKI ITATÓT RAKNOD ELÉ MERT KISZÁRAD ÉS MEGDÖGLIK.DE HA NAGYON SOK UBORKÁT ÉS SÁRGARÉPÁT ADSZ NEKI AKKOR ELÉG EGY HÉTEN EGYSZER NEKI VIZET ADNOD.

SOK SIKERT KÍVÁNOK A NYÚLHOZ.

JÓL FOGTOK SZÓRAKOZNI.

NEKEM ELHIHETED!!!

2010. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :)
2010. márc. 17. 21:29
 4/11 anonim ***** válasza:
nagyon szivesen
2010. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na szóval, egy törpének, kosorrúnak is minimum 100as ketrec kell, ha nagy kosorrút fogsz ki (ezért érdemes tenyésztőtől venni)akkor a 120as ketrec a minimum méret, ha nincs folyamatosan szabadon.

A ketrecbe kell egy alomtálca(érdemes sarkot venni, mert kevesebb helyet foglal) amibe érdemes fapelletet tenni mert az jó nedvszívó és szagbenntartó, és nem fogja kiszórni a ketrecből.Kell még neki egy nehéz, lehetőleg kerámia etető tálka, nyalósó, fogkoptató (fa, vagy ízesített gipsz), és egy csőrős itató (a nyúlnak is mint minden állatnak folyamatosan vízre van szüksége),a külső szénatartót ajánlom, mert azt könnyebb utántölteni.

Takarítás, (az elején ameddig alomhoz szoktatod, persze gyakrabban kell), nálunk 5naponta van takarítva, az alomtálcát kiöntöm, és beáztatom ecetbe, addig kitakarítom a ketrec alját, majd ecetes szivaccsal átmosom, száraz ronggyal áttörlöm és visszahelyezésem a dolgokat,addig a nyúl kint rohangál,ez kb. egy negyed óra.

Etetés:reggel este, kevés táp, kevés zöldség,(uborka, répa, paprika ált., levelek (répa, karalábé,petrezselyem, retek levél)olykor pici gyümölcs, éppen ami van (narancs, banán, alma, szőlő, barack, szilva, szeder változó, de csak tényleg nagyon keveset. És persze széna minden mennyiségben mert az a fő tápláléka és annak mindig kell előtte lennie.A nyuszik gyomra nagyon érzékeny, ezért kel fonnyasztani, szárítani a zöldeket, és megmosni és szárazra törölni a zöldségeket.

ha óriás nyúlra vágysz akkor csináltatnod kell neki ketrecet, mivel 6kg-nál kezdődnek.

Tetszenek a kosorrúak is de nekünk holland törpénk van mert az igazi nyúl csak kicsiben.

Még pár dolog, pár havonta karomvágás, félévente oltások (mixo, RHD), és nagyon tudnak vedleni is ezért érdemes keféket is beszerezni. Különben rendkívül intelligens, tanulékony, és jó szelídíthető állatkák, de a kutyával ne engedd össze mert nagyon félősek is egyben.

2010. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én az első válaszoló vagyok és itt van egy kép a házi nyusziról nagy korában: [link]


és egy a törpenyusziról nagy korában: [link]


hát szerintem nagy a különbség

szerintem törpenyuszi!!

2010. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettetek !

Egyébként igen, a törpe aranyosabb, kis pufi.

És egyébként a törpenyuszi nagy korában akkora marad, mint mikor kicsi volt, vagy hát na legalábbis egy kicsit nagyobb. De nem lesz, akkora, mint a rendes, azért törpe, igaz ?

2010. márc. 18. 17:07
 8/11 A kérdező kommentje:

Vagyis hát, végül is látszik a képen is, hogy mekkora, nem túl nagy.

Azt hiszem a törpenyuszinál maradok.

És szerintetek, melyik aranyosabb? A rendes fülű vagy a lógó fülű ? Vagy törpéknél nincs ilyen is meg olyan is? :D

2010. márc. 18. 17:09
 9/11 anonim ***** válasza:

A törpenyulaknak is több fajtájuk van:kosorrú és holland törpe az alap, aztán vannak az oroszlánfejű, a rókafejű, a dupla génes fajták, illetve ezek kisebb nagyobb változatai.

[link] nézz utána, mindegyik más megjelenésű és nagyságú. Holland törpétől a kosorrúig.

2010. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha arra mész hogy kicsi maradjon, akkor holland törpét, vagy miniatür kosorrút vegyél. miniatür kosorrúban tudok segíteni, ha kell megadom a tenyésztőm elérhetőségét, én is tőle vettem, 10 hónapot és 55 dkg, azt hiszem ez elég garancia arra hogy télleg miniatürök:D
2010. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!