Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Valami baja van a...

S. O. S. Valami baja van a degumnak. Mi lehet a baja? (lent)

Figyelt kérdés

Most nyáron lett 1 éves. Testvérével tartom. Mind a kettő lány. Ennek a beteg degumnak volt már a lábával egyszer baj (húzta maga után, látta állatorvos és meg is gyógyult) Degunak való tápot kap. Fűrészpor van alattuk. Vizük is van mindig. Nincsen hideg. 20- 21 fok körül van mindig a hőmérséklet. Ablakot ott nem nyitunk sose.

Ma hazajöttem suliból kb. 10 perce és láttam, hogy nagyon kedvtelen, nehézkesen mozog. Nagyon bamba lett. Szinte csak gubbaszt. Adtam nekik egy kis zabpelyhet, mert olvastam, hogy abba van nekik valamilyen hasznos anyag. De ettől nem lett semmi változás. Enni is kissé nehézkesen tud. A szeme sincsen teljesen kinyitva. A szőre kissé csapzott. Ha én odamegyek érdeklődve odajön de a másik nem hagyja annyira. Tegnap még nagyon jól volt. Mikor kaptak zabpelyhet akkor megsimogattam mindkettőt és a betegnek nem volt olyan puha a szőre se és a csontjait nagyon éreztem. A fogai narancssárgás színűek.

És Veszprémben hol van olyan állatorvos aki ért a degukhoz, vagy a kis rágcsáló emlősökhöz?



2015. nov. 4. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a gubbasztás nem jó jel, mindenképp keress egy állatorvost. Lehet hogy a fogai nőttek túl, talán nem az elsők hanem a hátsók, amit csak az orvos tud megnézni. Vagy lehet az emésztésével van gond, kicsit külön kéne tenni, hogy lásd mennyit eszik, milyet kakil.
2015. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Külön raktam. Most várom hogy anyukám haza Jöjjön.
2015. nov. 4. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobbulást a picurnak! Én forgácsot tennék alájuk a fűrészpor nem valami jó, bár nem hiszem hogy most ettől lenne a baj.
2015. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keresd fel facebookon az ilovedegu csoportot, nekem úgy rémlik, van köztük veszprémi is, de közülük biztos tud valaki ajánlani jó dokit.
2015. nov. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 degurl válasza:
[link] olvasgass c:
2015. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!