Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A két hím degum közül az...

A két hím degum közül az egyik folyamatosan próbál rámászni a másikra, ebből pedig állandó harc van, milyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem hagyhatom hogy egy ketrecbe legyenek mert totál összetörnék magukat a verekedésben, az orrukat le is horzsolták ma, ha megpróbálnom visszarakni a normálisan viselkedő degut, a másik már ott áll készenlétben és csóválja a farkát, azonnal mászna rá.
2015. nov. 7. 23:15
 1/4 anonim válasza:
Nekem voltak degujaim, de nem sokáig bírtam őket. Eleinte egy nőstényem és egy hímem volt, azok is mg akarták ölni egymást, de miután 1 hétig két ketrecben tartottam őket úgy, hogy láthatták egymást, már nem akartak gyilkolni, csak szaporodni. Nem tudom, hogy ez hímeknél is működne-e (már a szaporodásos részt leszámítva), de egy próbált talán megér.
2015. nov. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a degud meleg, fogadd el így.
2015. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen haszontalan válaszokat kaptál, én sajnálom. :( A deguk egymás mászása domináns viselkedés két hím között. Ami verekedést okoz náluk az a kicsi ketrec, kicsi mozgásigény és rossz táp. A mozgáshiány és a rossz táp ugyanis magas vércukorszintet eredményez. A ketrec egyik oldala sem lehet kisebb, mint 50 cm. Legalább 30 cm kerékátmérőjű mókuskerékre van szükségük a kellő mozgáshoz. A mozgásigényük napi! 10 km. A megfelelő tápok pedig a sokfelé árult Versele Laga Degu és Chinchilla Complete, a Fressnapfban kapható Real Nature és a zoopluson rendelhető Bunny Degu traum. A színes, vegyes, magok tápok ártalmasak az egészségükre, mivel fűevő állatok. Amíg nem jó a helyük és a tápjuk, sajnos nem csoda, ha tombolnak. Ezeket kell rendbe tenni.
2016. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk két fiú degunk volt, egy alomból, ikertestvérek és mégis az ivarérettség elérése után ezt a viselkedést produkálták folyamatosan, ami hamar odáig fajult, hogy a dominánsabb leharapta a másik farkát (szó szerint, nem a nemi szervét!) és a tenyeréből is kiharapott egy darabot, nem volt más megoldás, szét kellett választani őket (egyik anyukámnál maradt, másik hozzám költözött). Hiába volt elég terük, a szobában kiengedve sétáltatás, foglalkozás, kerék, jó táp stb: nem fértek meg. Viszont utána 7 évet egészségben megéltek és végelgyengülésben haltak meg...
2016. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!