Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Tegnap elhoztunk (tenyésztőtől) egy 4 hónapos orosz-kék dzsungáriait, es betettem a ketrecébe, es kb. 1 ora mulva mar ugy hozzám szokott hogy a kezembe mászott. Ma viszont (tudom hogy éjjeli állat, és NEM zargattam nappal csak elojott magától) letettem a tenyerem, de elkezdte szaglászni, nyalogatni, és megharapott! Után a kezet mostam, gondoltam, lehet hogy valami volt a kezemen. De utánna is harapott! (Szerencsére még anyira nem élesek a fogai!)

2015. nov. 9. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Van olyan hörcsög, amelyik védi a területét, és harap. Nálam is volt már ilyen, elég kellemetlen. Tedd semleges területre, és nézd meg, ott is harap-e. Ha igen, akkor tényleg lehet, hogy nagyon alaposan kellene kezet mosnod. Tudom, hogy ez zavaró, és fáj, szóval ha tartasz tőle, kesztyűben nyúlj be hozzá. Én kb 2 hónapig bőr lovaglókesztyűben nyúztam a hörimet, azt nem harapta át. Egy idő után le is szokott a harapásról. :)

9 éve dzsungitartó

2015. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából az előző hörim volt olyan hogy pfuu még ha be is nyúltam a ketrecébe es mondjuk a kozepen állt, nem érdekelte rácsimpaszkodott, ahova csak tudott. A mostani csak néha harap
2015. nov. 15. 09:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!