Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulat most akkor lehet vagy...

Nyulat most akkor lehet vagy nem lehet egyedül tartani?

Figyelt kérdés
Itt (mármint Magyarországon) a többség azt mondja, lehet, elvannak egymagukban. Most voltam Svájcban, ott mindenki azt mondja, hogy egyedül begolyóznak, meg egyébként is törvény tiltja, hogy egyedül tartsanak az emberek nyuszit, minimum kettő kell. Van egy szerb osztálytársam, neki is van otthon egy nyuszija, ő megint azt mondja, hogy tök jó neki egyedül is, mert sokat foglalkozik vele. Nem feltétlenül kell fajtárs. A német ismerősöm viszont össze-vissza szid, hogy mennyire rossz a nyuszimnak, hogy egyedül van. Azt mondja, náluk is most vezették be szerencsére a törvénybe, hogy nem lehet egyedül tartani. Én meg nem tudom, most akkor mi van és vegyek-e neki társat.
2015. nov. 9. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell nekik, ha ki van engedve a ketrecből és eleget van emberek, vagy a te közeledben akkor nem kell.

Ismerősöm elment pár napra nyaralni és mivel tudta, hogy van nyuszim (tehát valamennyire értek is hozzájuk) elhozta hozzám. Megismertettük őket egymással aztán kiengedtük őket, az enyém úgy megverte szegény másik nyuszit, utána már csak külön külön lettek kiengedve. Plusz az enyém nagyon féltékeny mindenkire ha rólam van szó, a kutyát, macskát is elzavarja mellőlem.

2015. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Bizony nem véletlen, hogy egyes fejlett országokban törvény írja elő. A nyusziknak szükségük van fajtársra, a vadonban is hatalmas csoprotokban élnek, csak így érzik jól magukat.

Az elsőnek nincs igaza. Először is, annak, hogy ki van engedve, semmi köze a társasági igényekhez. Teljesen mindegy, hogy mekkora területen magányos valaki. Persze igen, szüksége van a mozgástérre, de ez egy másik téma.

Másodszor pedig, egy ember, egy tengerimalac, kutya, macska vagy bármi egyéb nem elégíti ki egy nyúl társasági igényeit. Akkor sem, ha napi 24 órában mellette van. Körülbelül annyit ér, mintha te egy tevével lennél összezárva egy életen át, más emberrel nem találkozhatnál. Rengeteg viselkedési probléma (ketrecrágás, őrült kaparás, néha akár agresszió) adódik a magányból, sőt az egészségre is kihatással van, nem csak a mentálisra, de a fizikaira is.

Túlzottan nem érthetsz a nyuszikhoz. Eleve rosszul kezdted az összeszoktatást. Ha először ketrecen át látják egymást vagy bármi egyéb módon, aminek köszönhetően nem érintkezhetnek, nem verekedhetnek, az növeli az agressziót. Tudnod kell, hogy a verekedés teljesen normális, a nyuszik többsége enélkül soha nem lesz meg békességben, hiszen tisztázniuk kell, ki a főnök. Náluk szigorú rangsor van. Miután ez minden egyed számára világossá vált, imádni fogják egymást, boldogok lesznek. A harc olyan természetes dolog, mint a szénaevés, még ha durvának is tűnik.

2015. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Kell társ a nyulaknak, csak sokan ezzel nincsenek tisztában. Az emberek azt hiszik, attó, mert a nyuszi nyalogat, hozzánkbújik vagy más állatunkkal (pl. tengerimalac) csinálja ezt, attól boldog és jól érzi magát, pedig ez nem így van. Ha azt akarod, hogy a nyuszid tényleg bodlog legyen és egészséges akkor vegyél neki társat.

Az első válaszoló meg inkább ne válaszoljon, ha ennyire nem ért hozzá, hogy még azt sem tudja, hogy a nyulaknál a verekedés a normális rangelrendezés. Enélkül csak nagyon ritka esetben lesz béke. Meg az sem mindegy ugye, milyen neműek. Pl. 2 bakot nem jó ötlet együtt tartani.

2015. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

1vagyok.

Lehet tényleg nem értek a nyuszihoz, bár a jelenlegi már a 3. nyuszim.

Igen csoportban élnek sőt matriarchális csoportban. Úgy mint ahogy a kutya falkában él, mi (a család) vagyunk a kutya falkája, a nyuszinál meg mi a csoport tagja vagyunk.

Semmilyen viselkedés zavara nincs és nem is volt egyiknek sem.

Az összeszoktatást az előzővel is így csináltuk, semmi baj nem volt sőt a két nyuszi imádták egymást és harc se volt nagyon. Most azért nem erőltettem az összeszoktatást hiszen nem az én nyuszim volt, a gazdája nem volt ott és nem akartam, hogy baja legyen.


Nyugodtan lepontozhattok, én tudom, hogy neki mi a jó és tudom, hogy boldog.


Törvénybe iktatni pedig inkább a nyúl beoltását kéne, azt valahogy fontosabbak érzem.

2015. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyira imádom, amikor valaki azt hozza fel a tudásának bizonyítására, hogy neki az x. nyula vagy már az üknagyapja is nyualkkal foglalkozott... Na és? Nekem meg jelenleg a 8. 9. és 10. nyuszijaim vannak. És? Ez nem bizonyít semmit.


A kutya és a nyúl között óriási különbség van! A kutya képes az embert befogadni a falkába, de a nyúl társa ember soha nem lesz.

Ezt több dologgal is bizonyították, kérlek nézz utána! Szerinted unalomból vezették törvénybe hogy nem lehet őket egyedül tartani? Nyilván az oltás is kötelező, igen, fontos, de most nem ez a téma.

(Ja és ne magyarul nézz utána, mert úgy nyilván semmit sem találsz.)


Amit az összeszoktatásról írtál megintcsak azt mutatja, hogy nem tudsz eleget a nyuszikról. Ha tudnál, akkor tudnád, hogy minden nyusziegyed más és más, így akadnak olyan társítások, ahol a legkisebb vita nélkül jól kijönnek egymással (ez persze ritka). A legtöbb esetben verekednek és ez így a normális. Azt is tudnod kell(ene) hogy olyan egészséges, megfelelő nemű (üregi, házi) nyuszi nincs a világon, ami nem szoktatható össze egy másikkal. És a megfelelő összeszoktatás azért fontos, hogy a domináns nyuszik is békére találjanak.


Az érdekelne, honnan tudod ennyire biztosan hogy neki mi a jó és hogy boldog? Honnan veszed ezt a nagy tájékozódottságot?

2015. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem részben nyúlfüggő is. Az enyémnek nem voltam elég én, pedig napi több órát foglalkoztam vele (itthon dolgozom), egész nap velem volt. Amióta kapott társat, azóta boldogabb. A társát pedig el sem tudom képzelni egyedül tartott nyuszinak.. :)


Egyik ismerősöm nyuszija viszont kutya-szinten van:D Követi őket a lakásba, egész nap szabadon van, velük tv-zik, boldogan ugrál egész nap..

2015. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Ne vedd támadásnak, kötekedésnek, kedves utolsó, mert nem annak szánom: nem nyúlfüggő. Minden nyúl jobban érzi magát társsal, fajtárs nélkül nem boldogok, de ez nyilván nem látszik rajtuk. Csak akkor vehető észre a különbség, mikor már együtt van a nyuszicsapat (vagy nyuszipáros).

Az én nyulaim is követnek mindenhova, bökdösnek az orrukkal simogatásért, szinte egész nap kint vannak velünk, fekszenek mellettem, ha TV-zék, ha gépezek stb. Tényleg olyasmi, mint egy kutya. Ennek ellenére én nem tudom kielégíteni a társas igényeit és a nyuszihaverjai nélkül boldogtalan lenne, hibáa foglalkozom velük rengeteget.

2015. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

1es vagyok. Én vagyok a hülye hogy belementem ebbe a témába :(


5ös Megmondom őszintén én két nyuszit is akartam, de hely, pénz stb. közbeszól. Megfogadom a tanácsotokat és legközelebb kettőt hozok el. Csak hogy nyugodt legyen mindenki.

Onnan vagyok ilyen tájékozott, hogy ismerem még ha szerinted nem is, és nem kuporog egész nap egy helyen hanem futkos a házban, ha a kertben vagyunk akkor jön utánunk + a tenyésztő akiket kérdeztem.

És igen elégé nyúlfüggő, nincs két egyforma nyuszi.


De ha itt tartunk a hullámos papagájt és a csincsillát se lehet egyedül tartani. Az én hullámos papagájom belehalt mikor a társa meghalt, elég szomorú látvány volt.


Mindenesetre ti nem fogtok engem megtéríteni, én meg titeket nem.


Sziasztok.

2015. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!