Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen igényei vannak egy...

Milyen igényei vannak egy törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés

Ketrec/Terrárium

Ezek mérete/alom bele

Játék/hörcsögöknek kitalált csőrendszer

Étel/etető

Itató

Foglalkozás vele:Mennyi időt igényel,Éjszaka hangos e stb..



2015. nov. 13. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ebyem ejszaka nem hangos a terrarium szerintem erzed megkkora kell az enyem nem tudom hany cm keruletu.Foglalkozast az enyem a kaja pia ketrectakaritason kivul nem igenyel ugyanis a horcsog nem egy tarsasagi allat.Sajnos ez nem a simogatós allatka ugyhogy ha olyan allatot akarsz amit babusgathatsz akkor ne horcsogot vegyel mert sajnos ezek ezt nen szeretik:c
2015. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a dzsungimat terráriumban tartom, ebből nem tud se kiszökni, se kitúrni az almot belőle.

A méretet én is igazán tudom most így megmondani, de ne egy egérlyukban tartsd.

Alomnak faforgácsot szoktak használni, én szoktam emellé berakni egy-két marék szénát is, szeret nagyon belebújni.

Mókuskerék fontos, hogy legyen bent nála, mert ebben tudja levezetni a napi mozgásigényét. Én szoktam neki berakni wc papír gurigát is, ebben "bújócskázik", vagy széttépi és kibéleli az alvós vackát vele. Egyéb játék nem létfontosságú neki, de egyet-egyet be lehet szerezni, biztos örül neki.

Alapvetően 2 kistálkára van szükség. Az egyik a magkeveréknek, a másik a zöldségeknek és gyümölcsöknek. Én esténként szoktam neki egy kis adag magkeveréket adni, két naponta pedig egy kis darabka zöldség/gyümölcsfélét. Heti 3-szor pedig valami fehérjét (pl natúr sajt, tejföl, túró). Ha este adsz neki enni, reggel mindenképp vegyél ki minden maradékot (a magkeveréken kívül).

Nem írtad fent, de fogkoptatóra is lesz szükség. Ez lehet egy NEM mérgező kisebb faág, vagy bolti fogkoptató.

Friss víz mindig legyen bent neki! Sok helyen írják, hogy elég neki a gyümölcsökből kinyert folyadék, de ez téves! A legjobb megoldás egy golyós önitató. Az enyém 50 ml-es. Ebben 2 naponta szoktam cserélni a vizet, hogy mindig friss legyen.

Végül a foglalkozás: sok törődést nem igényel igazából. Ugye esténként van az etetés, ez nem hosszú idő. Hetente kell takarítani a terráriumot/ketrecet. Én minden nap kb 20 percre kiveszem kicsit szaladgálni a szőnyegre, de nagyon kell vigyázni, hogy ne szökjön el. Meg ha látom, hogy napoközben néha felkel, mindig beszélek hozzá egy kicsit, és megsimogatom.

Az enyém a szobámban van, az elején kicsit én is féltem, hogy hangos lesz, éjszakai állat révén, de mondhatni, hogy tévedtem. Persze, nincs hulla csönd mellette, hallani egy halk motoszkálását, ahogy túrja a forgácsot, de tényleg nem zavaró, halk, hamar hozzá lehet szokni. Az első pár éjszakán mondjuk néha rám hozta a frászt, mert galéria ágyam van, alatta van a terrárium és ugye nem láttam semmit, csak hallottam, hogy "valaki van a szobámban". :D

Viszont ha nagyon rossz alvó vagy, és arra is felébredsz, hogy leesik egy papírzsepi az asztalról, inkább ne légy vele egy szobában, mert úgy nehéz lenne mellette aludni. De alapjában tényleg nem hangos, max egy-egy olyan éjszaka van, amikor "nem bír magával" és hangoskodik. Olyankor mindig felkelek hozzá, kicsit beszélek hozzá, esetleg kiveszem pár percre szaladgálni és akkor kicsit lenyugszik. De ilyen nagyon ritkán van, eddig 1,5 év alatt 2-szer volt.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátban, remélem kicsit segítettem. Szia! :)

2015. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első, a hörit is lehet simogatni...

Második, a hörinek fő tápláléka a zöldség, szóval azt napi 1-2 alkalommal kellene neki adni, főleg ha nincs bent neki itató. A vizet ugyanis akkor csak abból tudja kinyerni.

2015. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is terrárium párti vagyok, de a tolóajtós terráriumé

- kisebb a kiszűrődő zaj

- kevesebb forgács jön ki

- oldalról tudsz benyúlni hozzá / ki is tud mászni a kezemre, így jobban lehet kapcsolatot teremteni vele

- a felső szellőző mellett oldalsó szellőző is van, így jobb a szellőzés

- nem fog megfázni az esetleges huzattól (DE nyáron ügyelni kell a hűtésre)


A minimális méret az EU-ban 60*40 cm, de ha a legszükségesebbeken kívül mást is szeretnél beletenni, hogy szórakozhasson és futkározni is legyen helye, akkor ez azért elég kicsi. Én 85*35 cm-es alapterületen tartom, és emelet is van benne, és biztos vagyok benne, hogy belakna nagyobbat is:)) Viszont az a +20 cm hosszban nagyon sokat számít, hogy egy irányban ennyivel többet tud mozogni.

Alomnak faforgácsot használok.


Ami mindenképp kell:

- önitató

- 3 hónapos kora után futókerék (addigra fejlődik ki teljes méretre a gerince) Egy Roborovszkinak vagy kisebb dzsunginak a 14 cm-es is jó, egy átlagos vagy nagyobb dzsunginak kell a 20 cm-es! Vagy 17 cm-es futótányér, bár én azt nem szeretem, ha megáll, könnyen kirepül belőle, esetleg megüti magát, és több helyet is foglal

- fogkoptató (van, aki ezt elintézi azzal, hogy a ketrecrácsot rágja, de azt azért teszi, mert nincs "fogára való", a ketrecrács nem erre való) Állandóan koptatnia kell a fogait, ugye nem véletlenül rágcsáló

- házikó

- cső (erre kéztörlő vagy WC papír guriga is jó, sokan ezt szeretik, egyrészt ingyen van, másrészt rágcsálja is. Én a műanyag csövet szeretem, mert sokszor megjelölik, és a papírgurigákat vagy szagolod vagy kidobod, a műanyagot meg fél perc alatt akár naponta kimosod, ha kell, azon felül átlátszó, nézheted benne a hörit)


Plusz dolgok:

- etetők (de pl. a magokat simán szétszórhatod, akkor az is elfoglaltság neki, hogy megkeresse)

- többféle fogkoptató

- többféle anyagú házikó / búvóhely (pl. a fa télire ideális, a kerámia nyárra, mert az kevésbé melegszik fel)

- mivel valószínűleg nem engedheted meg magadnak, hogy több tíz centiméter vastag almot tegyél be neki, jó egy magasabb dobozt feltölteni forgáccsal, és lehetővé tenni, hogy a tetején be tudjon mászni, hogy leáshasson

- én teszek be nagyobb fát, követ stb. "tereptárgyaknak", egyrészt hogy legyen hova mászkálni, másrészt, hogy változatosabb legyen az elrendezés, harmadrészt, hogy különböző felületeken mászkáljon, és ezzel is természetesebb legyen a berendezés


Napi 15-20 perc "lelki élettel" elégedett. Ezt lehet egyben, de lehet elosztva is. Én pl. ha itthon vagyok, sokszor odamegyek, rövidebb időre. Nem igaz, hogy nem "bújós" (legalábbis a dzsungi, nekem az van). Akármikor odamegyek hozzá, szólongatom, előjön, kimászik a terrárium szélére és onnan a kezembe stb.)

Éjszaka leginkább a futókeréknek lehet hangja, abból fokozottan érdemes jó minőséget venni. Vagy akkor lehet hangos, ha "kitalál" valamit. Pl. felborogat valamit vagy az enyém mostanában felkapaszkodik a felső szellőzőrácsra...

A magkeverék és a zöldség / gyümölcs mellett érdemes állati fehérjét is adni neki (én szárított szöcskét szoktam adni) és a szénát is imádja. Játéknak is remek.

2015. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,sokat segítettetek!
2015. nov. 14. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!