Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki szabad rakni a kertbe a sünit?

Ki szabad rakni a kertbe a sünit?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy sünit, és az lenne a kérdés, hogy a kertbe egy kis bekerített részbe ki szabad-e rakni időnként (hetente) hogy mozogjon?

2015. nov. 19. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

1. hetente egy "mozgás" nem elég

2. éjszakai állat, nappal nem fogja a lehetőséget kellően kihasználni

3. télen semmi esetre sem, mert a kinti-benti hirtelen hőmérséklet-változást nem bírná


Ha tényleg sün mellett döntötök, benn kell akkora ketrecet biztosítani, hogy a mozgásigényét naponta (főként éjszaka), biztonságos környezetben ki tudja elégíteni.


Ettől még esetleg nyári időszakban talán kivihetnéd egyszer-egyszer, de én nem tenném. Megszökhet, elkaphat valamit, túl sok a veszélye.

2015. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lemaradt a "legelni" :)
2015. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, és nem legelni akarom kirakni!
2015. nov. 19. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:

A süni nem szereti a zárt helyet, hamar elfog pusztulni ha fogságban van. Persze ha egész kicsiként fogadod be egy nagy ketrecbe akkor el lesz egy jó ideig, de nem tenném mert ha nem tudja az ösztönös mozgását kielégíteni hamar elfog pusztulni.


Én udvaron bekerített részen tartottam már sünit de 2 nap után kiásta magát onnan és megszökött.

2015. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt az előbb egy ilyen kérdés, nem tudom, te írtad -e ki, de elég viccesen hangzott :)
2015. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 VígDániel ***** válasza:
HA FIGYELSZ RÁ AMÍG OTT VAN AZALATT A KIS IDŐ ALATT AKKOR NEM TUD MEG LÓGNI,DE EZT CSAK NYÁRON CSINÁLD ÉS AKKOR NEM LESZ GOND:)
2015. nov. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4.!

A kérdező bizonyára nem a szabadon élő keleti sünre gondolt (melynek befogása tilos!), hanem a direkt otthon tartásra tenyésztett afrikai fehérhasú törpesünre.


Kedves kérdező!

Előttem nagyjából leírták, hogy miért nem szabad, esetleg csak jó időben, amíg figyelsz rá, de nem ajánlom, mert összeehet akármi jött-ment bogarat. (hiába figyelsz rá, ha egyszer már bekapta).Akár nagyobb baja is lehet, ha permetszeres, fertőzött...stb. bogár volt.

Másrészt meg heti egy mozgás tényleg nem elég neki, legyen legalább fél négyzetméternyi helye, és futókereke is. Ezen kívül hagyd szaladgálni a szobában (persze mindig figyelj rá, mert egy pillanat, és bebújik valami olyan helyre ahonnan nehezen vagy nem tudod kiszedni, megrág egy mérgező növényt vagy vezetéket. vigyázni kell)

(pont most volt egy hasonló kérdés, nekem erősen gyanús, hogy te írtad ki, ha nem, akkor bocsi, és nézd meg az ottani válaszokat is :) )

2015. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!