Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire lenne büdös egy...

Mennyire lenne büdös egy ketrecben tartott hörcsög, ha a szobámban tartanám?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ha naponta kiszedném a koszos forgácsot, és hetente 1x takarítanám az egész ketrecet akkor nem lenne büdös, de azt is hallottam, hogy még így is büdös lenne.

2015. nov. 20. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora a ketrec. Egy kis ketrecet gyakrabban kell takarítani, egy nagyobbat ritkábban. A höri úgyis kiszemeli egy részét, és oda végzi a dolgát (ami törpehörcsög esetén akkora, mint egy köménymag és egyáltalán nincs szaga)


Szóval én törpehörcsög esetén 2-3 naponta tisztítom a wc sarkot, és a 3000 cm-es alapterületű terráriumot 2 hetente takarítom, de a forgács tiszta részét visszateszem, mert a hörit a teljes csere stresszeli, mert nem találja meg a szagmintáját, így olyan, mintha teljesen új környezetbe kerülne, ezért jó a részleges csere, mert akkor tudja, hogy "otthon van".


Amúgy rendesen tartva egy hörcsög sem büdös. Egyáltalán nem. Az más kérdés, ha olyan állatot fogsz ki, amelyik szeret jelölni (futókereket, csövet, házat stb.), akkor a felszerelést akár naponta is célszerű lemosni. (Az enyémre néha rájön a jelölhetnék, olyankor egy ideig (mondjuk egy hétig) naponta lemosom a fenti cuccokat, de ez kb. 5 perc, aztán ráun és egy darabig nem csinálja.)

2015. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Igazából szerintem attól függ, hogy milyen fajta hörcsögről van szó. Mert pl nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van, a szobámban tartom egy nagy terráriumban.Őt hetente takarítom, és 1-2 naponta szedem ki a koszos forgácsot, de a hét végére sincs szaga. Egyik ismerősöm viszont naponta takarítja az aranyhörcsögét és úgy is hamar büdi lesz állítólag.

Szerintem törpehöriknél bőven elég a heti egy takarítás +naponta koszos forgács csere. Ha így esetleg nagyon elviselhetetlen szaga lenne, nyilván többször fogod takarítani.

(a forgácsnak is van egy alap "szaga")

2015. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Csilla-lilu válasza:
szia nekem volt egy tengerimalacom a szobámba engem cseppet sem zavart nem is éreztem a szagát, de amikor a szüleim bementek a szobámba mindig azt mondták hogy milyen hörcsögszag van és hogy milyen büdi. Úgyhogy csak a szüleimet zavarta a szaga. :)
2015. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1-2 hetente takarítsd, nem büdös. Kimondottan kellemes illatuk van.

9 éve dzsungitartó

2015. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már így kezded, inkább ne tarts állatot. Nyilván valamilyen szaga akkor is van, akármilyen tiszta.
2015. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a szobámba inkább ne tedd, mert nem biztos, hogy tudsz majd aludni tőle.
2015. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 20. 17:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a hörcsög büdös hanem a vizelete, ha nem szeded ki a pisis részt és nem halmozol fel a helyére tiszta forgácsot ami felszívja.

Minden nap ezt meg kell csinálni.

2015. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2015. nov. 21. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!