Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen a nyuszim, ha...

Miért ilyen a nyuszim, ha ételről van szó?

Figyelt kérdés
Nagyon szelíd, nagyon nyugodt és bújós, de ha akajáról van szó akkor ha tudna engem is felborítana. Agresszivvá válik, és lökdös és, mint a kisdömper a kezemet is alig tudom kivenni, mikor beadom neki a vacsit.
2015. nov. 22. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, az én első nyuszim is ilyen volt. Ezt sajnos el kell fogadni. Nekem pl kiskorában simán evett kézből, de amikor ivarosodni kezdett, akkor agresszív lett, amikor kajáról volt szó. Olyan mohón kapta ki a kezemből, hogy állandóan megharapott, volt, hogy a táppal együtt a fél körmöm is leharapta:S Rájöttem, hogy ezen változtatni nem lehet, úgyhogy onnantól tálból etettem, úgy, hogy mielőtt beraktam a kaját a ketrecébe, lefogtam, hogy nehogy nekem tudjon támadni. Ezt úgy megszokta, hogy amikor tudta, hogy jön a kaja, maga lekushad és hagyta, hogy megfogjam. Szerintem ez az ivaros viselkedés egyik velejárója (védi a területét, védi a kajáját). Bocsi, hogy nem tudtam segíteni :( Remélem azért jön valaki, akinek lesz egy jó tanácsa, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy ezen változtatni nem lehet, csak megszokni és jó módszert kitalálni, hogy hogyan etesd.
2015. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg nyuszi ilyen ill. jobb esetben nem agresszív, csak habszolja a tápot, mintha napok óta egy falat ételt sem kapott volna. Ennek az az oka, hogy a tápok szinte mindegyike tartalmaz aromákat és ízfokozókat, amik a nyulaknál egyfajta függőséget alakítanak ki. Az összetevők között persze ezeket nem találod, mert törvény szerint nem kötelesek a gyártók feltüntetni.

A nyúltáp egyébként egészségtelen, veszélyes, fölösleges.

2015. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!