Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem lesz így rossz a tengerima...

Nem lesz így rossz a tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

Van 3 fiú tengerimalacom, mivel nem jöttek ki egymással, így különraktam az egyiket, akit mindig bántottak és láthatóan jobban érezte magát ezután. A két ketrec egymás mellett van,de ő sosem megy oda a ketrechez, átszaglászni a többiekhez, mint ahogy a másik kettő teszi. Eddig iskolába jártam, sok időm volt velük foglalkozni, amihez hozzá is szoktak. Napi szinten kiengedtem őket stb, most viszont semmi időm a 3 malacra. Sajnos úgy döntöttem, hogy a malacoknak is az a legjobb, ha elajándékozom őket, persze olyan helyre, ahol minimum annyira szeretik majd őket, mint én. A különélő kismalacot viszont nem szeretném elajándékozni, mert annyira a szívemhez nőtt, sok mindenen keresztül mentünk már, sokat betegeskedett stb.. Tehát az a helyzet, hogy akkor egyedül maradna.. Nem tudom, mennyire hiányozna neki a másik 2 malac, akivel nem is foglalkozott.. de azért érezte az illatukat és hallotta a hangjukat.

Most külön szobába tettem, hogy megnézzem, máshogy viselkedik-e a fajtársak nélkül. 2 napja van külön, ugyanolyan virgonc kis zabagép, semmi jelét nem látom, hogy depressziós vagy magányos lenne. Mivel Ő a család kedvence, így vele mindig ugyanúgy foglalkozni lenne, viszont a 3 malacot már nem vállalják a szüleim.

Mit gondoltok, szerintetek el lesz így a malacom?

Tisztába vagyok vele, hogy társas lények, ezért tettem fel a kérdést.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. nov. 29. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
ellesz a kismalac. nekem sokszor volt egyedüli malacom. a tapasztalat az, hogy ha együtt vannak, akkor ütik-verik egymást.
2015. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Remélem igazad lesz. :)
2015. nov. 29. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Az exem-nek két lány malaca van és ők is verekedtek mindig. Hiába mondtam neki hogy tegye külön ketrecbe és tolja össze őket, úgy nem tudják bántani egymást, de hát beszélhettem neki.

Szerintem nem lesz baja egyedül marad :) De jó ötlet volt előtte letesztelni ügyes :)

2015. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hát remélem, hogy ezután is így marad. Most is csak zabál, komolyan több szénát eszik mint egy ló :D
2015. nov. 29. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!