Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi idő, amíg egy nyuszi...

Mennyi idő, amíg egy nyuszi megszelidül?

Figyelt kérdés

Ma hoztuk el őket,de még nagyon félnek tőlem.Nem szeretik ha megsimizem őket.Most azt csinálom h lefeküdtem a földre,így már közelítenek.Hogyan szelidítsem meg őket?Mennyi idő,amíg megszoknak?

Már próbáltan őket almával idecsalogatni,de nem nagyon eszik meg.Most maguktól idejönnek,szaglásznk engem



2015. nov. 29. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon új még nekik minden, légy türelmes. Több nyuszi is van? Figyelj oda, mert előbb-utóbb verekedés vagy szerelem lesz köztük....
2015. nov. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2 van,mind a kettő lány.Azt mondták,hogy az a lényeg hogy ne kèt bak legyen,mert a kèt nőstény kijöhn egymással
2015. nov. 29. 16:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Első szabály: az új nyuszikat békén kell hagyni az első napokban, hogy megszokják a helyet, szagokat, zajokat!!!
2015. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ok....Nem nagyon eröltettem a simogatást,csak a ketrecből kiengedtem őket,és ugye kézzel kell kivenni....

De akkor inkább hagyom őket még 2-3 napig...

Most nagyon elrontottam?!

Ne is menjek oda hozzàjuk,vagy menjek oda és beszéljek hozzàjuk?

2015. nov. 29. 18:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ketrecük van? Mindenképpen olyan legyen, amibe önmaguktól tudnak ki-be menni. Egyrészt, ha félnek vagy bármi van, egyszerűen vissza tudjanak menni, másrészt, ami nagyon fontos, ne kelljen őket felemelni. Minden nyuszi gyűlöli a felemelést, hiszen zsákmányállatok. Van néhány, ami nyugodtan viseli, de ők sem azért, mert szeretik, hanem mert félnek és tudják, hogy nincs mit tenniük, az ember erősebb. Szóval ne emelgesd őket! Most néhány napig hagyd őket, hogy megszokják a helyüket. Utána kezdj közeledni hozzájuk, eleinte csak legyél mellettük, hogy a jelenléted megszokják, aztán ha már egyáltalán nem félnek, etesd őket kézből, végül simogathatod is őket. Tudnod kell, hogy nem minden nyuszi szereti a simogatást. Vannak, amik utálják, hiába teljesen szelídek. Persze sok nyuszi élvezi. Majd látni fogod. Sose erőltess semmit, lassan haladj, lépésről-lépésre. Hogy mennyi időbe fog telni, senki nem tudja megmondani. Nyuszifüggő ill. nagyban befolyásolja az is, honnan hoztad. Ha ott jól bántak vele, napi szinten foglalkoztak vele és emberi kézhez szokott, rövidebb idő lesz. Ha rosszul bántak vele vagy egyszerűen egyáltalán nem foglalkoztak vele, hosszú folyamat lesz. Nekem van nyuszim, ami az első pillanattól kezdve teljesen szelíd és bizakodó volt, de van olyan is, amit 1,5 év volt megszelídíteni, mert rosszul bántak vele és borzasztóan félt az emberektől.
2015. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Második szabály: nem szabad kivenni a ketrecből. Az az ő birodalma, az a biztonságos kuckó. A nőstények egyébként is területvédők (ebből gond is lehet, ha ivarosak lesznek, ne lepődj meg, ha verekednek. Ha igen, akkor külön ketrec kell.), akár téged is megharaphatnak. Szóval ketrecet a földre, ülj mellé, add kézből a szénát/tápot, hogy megszokjanak. Szobatisztaság miatt sem érdemes még kiengedni őket sok időre. Szokják meg, hogy hol a wc, hova kell pottyantani, hogy később is visszajárjanak. (Ezért is legyen a földön a ketrec. Az én nyuszim a lakás bármely pontjáról visszamegy a ketrecbe wcre. Ha pedig megunta a kintlétet, szintén visszamegy magától.)
2015. nov. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Az előző válaszolókkal nagyjából egyetértek, csak az 1-essel és a 6-ossal nem teljesen. Ha ivarosak lesznek, verekedhetnek, de ez normális, mert le kell rendezniük a rangot. Ilyenkor ne válaszd őket szét, nem kell külön ketrec. A nyuszinak rossz, ha egyedül van. Nem véletlenül van pár fejlettebb országban betiltva, hogy nyuszit egyedül tartsanak. Ha lerendezték a rangot, onnantól kezdve rendben lesznek. Két nőstény általában jól kijön egymással.

Viszont azzal egyetértek, hogy még minden új nekik, idő kell, hogy megszokjanak téged és minden mást is. 1-2-3 napig hagyd őket békén, utána fokozatosan közeledj hozzájuk. A ketrecükbe sose nyúlj be, akkor se, ha már teljesen megszoktak, mert ahogy már írták előttem, az az ő területük. A ketrecük olyan helyen legyen, ahol ki-be tudnak menni maguktól akármikor. Ne emeld őket fel! - de ezeket is írták már.

Az utolsó széna/táp-hoz annyit írnék, hogy a táppal nagyon vigyázz, baromi egészségtelen, hizlaló és veszélyes. Sajnos volt egy nyuszim, ami bele is halt, pedig nagyon keveset kapott a legjobb minőségből. De tudni illik a tápok morzsálódnak, nagy részük a nyuszi vakbelében landol és nem képes elég gyorsan felszívódni, ezért könnyen bajt okoz. Az eredeti táplálékuk a mezei növények, amiket se a táp se a széna nem tud pótolni. Bár télen kevés van, de azért akad, fontos hogy szerezz vagy ha nem is azt, legalább zöldségzöldet vagy fűszernövényeket (ne zöldséget meg gyümölcsöt!) Ezek egészségesek és túlzásba vinni sem lehet. Persze ha eddig nem ettek, fokozatosan és lassan szoktasd hozzá őket, ez nagyon fontos.

2015. nov. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kisállat kereskedésből vannak.Mindkettő 8-12 hetes.

Nem hinném hogy stresszes életük volt,mert még kicsik,de azért a sok ember a kereskedésben....

Az a baj,hogy a ketrecükből ki/be segítséggel tudnak csak bemenni,de csak ilyenkor szoktam őket felemelni.A ketrec 100*50 cm

2015. nov. 30. 17:03
 9/16 anonim ***** válasza:
A ketrec két nyuszinak kicsi lesz. Az emelgetés meg még mindig nem jó ötlet.
2015. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Máshogy nem lehet kiszedni őket...

Legfeljebb készítek nekik valami kis lépcső szerűséget

Leher hogy kicsi,de ennél nagyobb nem volt :( De mindennap kiengedem őket 1-2 órára

2015. nov. 30. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!