Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel ápoljam a törpenyuszim...

Mivel ápoljam a törpenyuszim szőrét? Hogy fényes, selymes legyen? Van rá valami kence?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy valaki glisskurt fúj a szőrére.. Ez mennyire hülyeség? Nem merem kipróbálni hátha zavarja a bőrét.. Fürdetni milyen időközönként kell? Van nyuszi sampon ?
2015. nov. 30. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogy mivel ápold a szőrét,de azt igen,hogy glisskurt semmiképpen se fújj rá a szőrére.Fürdetni nem kell a nyuszikat,hiszen sokat tisztálkodnak.Nekem is törpenyuszim van,és hidd el,nem kell fürdetni.Én csak fésülni szoktam,hogy ne gubancolódjon össze a szőre.
2015. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem, nem és nem! Egy egészséges, megfelelő körülmények között tartott nyuszi szőre fényes és selymes, nem kell semmiféle szert használni rá, egyszerűen csak etesd helyesen (ne táppal tömd) és legyen elég nagy mozgástere, tiszta környezete. Mindössze ennyi kell. Nyuszi sampon van, de csak üzleti fogás, károsítja az állatot, ahogy maga a fürdetés is. A bőrük nagyon érzékeny, a víz nem tesz neki jót, ráadásul szegény nyuszit is megviseli maga a folyamat, stresszes. Tehát ne fürdesd és ne használ rá semmiféle kenceficét!
2015. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fürdetni csak extrém esetben! (Pl. beleragadt valami a szőrébe és nem lehet kiszedni/kivágni - egy ismerősömnek egyszer mézzel kente össze magát véletlen a nyula...)


Amúgy jól írta előttem: semmilyen szerre nincs szükség, csak tiszta, megfelelő helyre neki, és jó étrendre!

2015. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket !:)
2015. nov. 30. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!