Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vittetek ti már haza tetűs...

Vittetek ti már haza tetűs tengerimalacot a boltból?

Figyelt kérdés
ma vettük egy dorogi állatkereskedésben a tengerimalackát, rozettást, és tele a szőre serkékkel, meg néha be-bebújik barnás hosdszúkás élősködő tetű a szőre közé. nagyon aranyos kis malac, de holnap visszaviszem a boltosnak. vagy kiirtsa belőle a tetűt vagy eladja másnak ugyanígy.

#tengerimalac #élősködős
2015. nov. 30. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Én kikezeltettem. Az üzletnek pedig egy szerlemes levelet írtam.
2015. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja kezelni a boltos és ha eladja másnak attól nem fognak megszűnni a tetvei. Inkább vidd el orvoshoz, ha rendes felszerelést vettél neki a doki költsége zsebpénz lesz ahhoz képest.
2015. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
évek óta vannak már tengerimalacaim, nem most vettem először. van ketrecem, szénám, rágcsáló eleség meg mindenféle. már kezelt az állatorvos bőrbeteg tengerimalacomat, lefújta neostomozánnal, kapott egy injekciót is a malac és mégis elpusdztult. ez egy éve volt kb. már az állatorvosokban sem lehet bízni. a boltossal meg beszéltem ma már, várja vissza a malacot a boltba. mennyi ilyen beteg malacot eladhatott mostanában már. az embereknél otthon a vevőknél meg csak úgy szaporodik a tetű a házban. --ha nem veszik észre.
2015. nov. 30. 19:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Egzotikus állatorvoshoz menj, ők tudják mi fán terem a rágcsáló.

Attól hogy visszaviszed magadon segítesz, a malacka tovább fog szenvedni mert a következő gazdája lehet észre sem fogja venni, ha örökbefogadsz egy gyereket és bárányhimlős lesz őt is visszavinnéd az árvaházba és újat kérnél?

2015. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
döntött a család. nem visszük vissza a boltba, kikezeljük, de abból a boltból állatot többet nem veszünk. pedig már 4 szer verttünk onnan. 3 szor tengerimalacot és egyszer csincsillákat. rendelek piret-mix-et a malackának.
2015. nov. 30. 19:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne kereskedésben vegyél állatot, ahol oda-vissza fertőzik egymást mindennel, hanem keress egy jó tenyésztőt.
2015. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én rühes malackát hoztam kereskedésből. Nála is csak otthon vettük észre hogy az, mert hosszú szőrű volt.

A hasznon kívül nem törődnek az állatkereskedésekben semmivel se. Láttam már olyat is, hogy két degut egy ketrecbe raktak akik folyton verekedtek valamiért, már tiszta seb meg vér folt az egyiknek a feje, de nem tették külön őket, mert az több helyet foglal, meg macera takarítani.

2015. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is vettem már tengerimalacot így hogy tetű 2012.01.03.-án volt-e benne vagy valami más élősködő azt nem tudom. 2 napja lehetett meg amikor láttam hogy sokat vakarózik. Megnéztem és akkor láttam hogy vannak a szőrébe ilyen kis valamik. Másnap orvos emlékszem zárva volt el is felejtettem hogy Új Év meg stb. Nagyon ideges voltam hogy szegény malacot megsétáltattam a hidegbe a nagy semmiért, haza vittem aztán mentem a Fressnapfba ott vettem neki Piret-mix-et azzal kezeltem ki. Most Januárban lesz 4 éves és örülök hogy megmentettem és nem vittem vissza annyira sajnáltam és olyan kis picike volt. :) Az a kereskedés meg bezárt még abban az évben, szóval más is észre vette hogy valami nem kóser. Csak azt bánom hogy nem én zárattam be.
2015. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
potentex hintőporral pár nap alatt kikezelhető a kismalacból az élősködő,. (dorogi állatboltból ilyet vittem haza).
2019. júl. 25. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!